Trpké zakončení roku pro Draky! Ani napotřetí na Prostějov nevyzráli

Vanessa Vařeková, Michal Krobot, čtvrtek 29.12.2022
První dvacetiminutovka posledního krajského derby tohoto kalendářního roku nabídla vyrovnaný hokej s minimem nebezpečných šancí, přesto do šaten odcházeli spokojenější domácí Jestřábi. Draci od druhé třetiny zvýšili obrátky a zásluhou Tomáše Drtila dokonce dokázali srovnat krok, jenomže Prostějov si téměř se zazněním druhé sirény vzal vedení zpět na svoji stranu. Pro Šumperk ale nebylo zdaleka nic ztraceno. Svěřenci Lukáše Majera se nevzdávali a urputně bojovali o zisk alespoň jednoho bodu, na výborného gólmana Pavelku už ale recept nenašli. Naději na lepší výsledek pak definitivně pohřbil možná trochu paradoxně bývalý Drak, Martin Pěnčík. Draci to ještě v samotném závěru zkoušeli bez brankáře, ale marně. Vítězství Jestřábů pojistil čtvrtým gólem do prázdné brány Veselý. Ani třetí vzájemné derby tak radost dračí letce nepřineslo.
33.kolo čtvrtek 29.12.2022
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Venkrbec (Jandus, Maruna), 40. Ostřížek (Kubeš, V. Burian), 57. Pěnčík (V. Burian, Ostřížek), 60. Veselý – 22. Drtil (Žálčík, Průžek). Rozhodčí: Cabák, Jechoutek – Kučera, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1240. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Pavelka – Valenta, Kubeš, Staněk, Pěnčík, Bartko, Poledna, Benda – Jiránek, Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec, Maruna.
Hamalčík – Dudycha, Drtil, Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – Matěj Svoboda, Šuhaj, Mácha – Vachutka, Nedvídek, Š. Jelínek – Křemen, Bernat, Jouza – Tvrdý.

Start do posledního krajského derby letošního roku se povedl lépe prostějovským Jestřábům. Hned po dvou minutách si zahráli přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale o přibližně deset minut později už se prosadili. Jandus vybojoval puk v pravém rohu kluziště a rychle ho poslal před bránu Draků. Tam si chytře najel Matouš Venkrbec a perfektní přihrávku přímo na hůl poslal za záda Hamalčíka. Domácí první krok udělali a řada na odpověď byla na hostujících. Hráči Parsu se v první třetině snažili vyrovnat a na konci vybojoval přesilovku Mácha, srovnat stav se však nepovedlo.

Svěřenci Lukáše Majera po přestávce vtrhli na led s velkou chutí a k tomu i s částí přesilové hry. Početní výhodu Draci využili. Těsně před jejím koncem se po dlouhé kombinaci v útočném pásmu prosadil Tomáš Drtil, který vyslal svou signifikantní střelu příklepem od modré čáry a pomocí teči jednoho ze soupeřů ve slotu, dostal puk do prostějovské sítě. Poté následovala pasáž, ve které měly oba celky své šance a pomyslné misky vah utkání se mohly převážit na jednu nebo onu stranu. Nakonec dal třináct sekund před sirénou gól do šatny David Ostřížek.

Poslední perioda se z pohledu šumperských fanoušků nepovedla podle představ. Draci se sice snažili vyrovnat nepříjemnou ztrátu z konce druhé třetiny, tentokrát ovšem marně. Velkou šanci měl třináctý útočník Jiří Tvrdý, ale Prostějovu třetí dvacetiminutovka sedla lépe. V šestapadesáté minutě zvýšil už na dvougólový rozdíl ex-šumperský obránce Martin Pěnčík a Šumperku se bodový zisk rázem vzdálil do nedohledna. Mužstvo kapitána Lukáše Žálčíka se snažilo ze všech sil, jenže jestřábí útočník Jan Veselý zpečetil výhru domácích trefou do prázdné brány.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Prohra v derby vždy bolí hrozně moc, bez ohledu na to jaká kvalita stojí proti. Nás mrzí 1. třetina, kde jsme byli zbytečně bojácní. Od 2. třetiny jsme až do konce byli v naší hře a zápas se rozhodl gólem Pěnčíka na 3:1. Máme ke konci roku 40 bodů, bereme to s hroznou pokorou a od zápasu s Přerovem se budeme honit za dalšími bodovými zisky. Děkujeme fanouškům, že nás přijeli podpořit a uděláme v týmu vše proto, abychom začali vozit body z venku.”

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „V první třetině jsme kontrolovali tempo hry a zaslouženě jsme vedli. Ve druhé třetině byla hra hodně rozkouskovaná a zbytečně jsme šli do oslabení, ve kterém jsme inkasovali. Poté jsme se ovšem zlepšili a pomohl nám gól v přesilovce, navíc těsně před koncem třetiny. Nástup do 3 třetiny byl špatný, ale pak jsme se postupně zlepšovali a góly nám dodaly klid. Byl to velmi urputný souboj a jsme šťastní, že jsme udrželi první čtyřku. Přejeme fanouškům hodně štěstí, zdraví do nového roku a věříme, že jim naší hrou budeme dělat jenom radost.”