Třináctigólová přestřelka vyzněla lépe pro domácí, Šumperk padl

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, středa 15.2.2023
V rámci 47. kola Chance ligy Draci odjeli do přerovské MEO Arény. Poprvé se představili pod novým koučem Málkem, ovšem vítěznou premiéru kabina slavit nemůže. Šumperk sice dokázal vstřelit pět branek, což je za normálních okolností solidní číslo. Jenže dnes jich rovnou osm inkasoval. I přestože tým v zápase úplně dobře nefungoval a po dvou třetinách prohrával o pět branek, v poslední části sympaticky zabojoval a vstřelil tři branky.
47.kolo středa 15.2.2023
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
8:5
(3:0, 4:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Ministr (Goiš, Macuh), 7. Jak. Svoboda (Indrák, Ševčík), 19. Macuh (Doležal), 21. Březina, 27. Pechanec (Březina, Süss), 33. Březina (Pechanec, Süss), 35. Macuh (Kudělka, Ministr), 48. Doležal (Jak. Svoboda, Kratochvil) – 28. Žálčík (Bartoš), 35. Š. Jelínek (Drtil, Kunst), 44. Slusarczyk (Kunst), 49. Matěj Svoboda, 57. Eliáš (Bartoš, Dudycha). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 870. Střely na branku: 44:51. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:5.
Postava – R. Černý, Chroboček, Hrdinka, Kudělka, Krisl, Ševčík, Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal, F. Dvořák, Jan Svoboda – Indrák, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Ministr, Macuh.
Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Hrachovský, Kunst, Smolka – Žálčík, Bartoš, Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Mácha – Vildumetz, Nedvídek, Maciaś – Slusarczyk, Matěj Svoboda, Krejsa.

Úvodní minuty středečního souboje mezi Zubry z Přerova a Draky ze Šumperka nenabídly příliš zajímavou podívanou. Hra byla několikrát přerušena, ani jeden z celků tak neměl dostatek času na první střelecký pokus. Až v 5. minutě se do skvělé příležitosti dostal šumperský kapitán, který po přesném pasu ujížděl zcela sám na brankáře. Michal Postava ale jeho střelu vytěsnil pravým betonem. To domácí Přerov mířil o něco přesněji. V 6. minutě otevřel skóre dnešního utkání Daniel Ministr, na jehož projektil už Hamalčík nestihl zareagovat včas. Zubři byli rázem jako na koni a z obrovského tlaku vytěžili druhý gól, který padl z hole Jakuba Svobody. Ve druhé polovině první třetiny se Draci dostali do přečíslení a velmi blízko ke snížení dvoubrankové ztráty měl Jiří Průžek. Proti jeho dorážce ale domácí gólman vytasil fantastický zákrok. Hostující celek si ještě krátce před první sirénou zahrál přesilovou hru, ve které měl několik nebezpečných příležitostí. Pak ale přišla chyba, kterou ve vlastním oslabení potrestal bývalý Drak, Rok Macuh.

Po třech inkasovaných brankách už do druhého dějství nezasáhl Petr Hamalčík, jehož mezi třemi tyčemi vystřídal Jakub Lackovič. Jenomže sotva se do brány postavil hned jeden gól inkasoval. Draci opět nezvládli přesilovou hru, přerovský David Březina napodobil svého spoluhráče Macuha a ve vlastním oslabení nejprve Lackoviče pořádně vykoupal, aby mohl následně zakončovat do odkryté klece. Hned vzápětí se do dobré příležitosti dostal Šimon Jelínek, leč přerovskou svatyni přestřelil. Co se tak pro Draky zdálo jako nedosažitelný cíl, to dnes bylo pro Přerov jednoduchou záležitostí. Ještě neuběhla ani polovina zápasu a hosté lovili kotouč ze sítě již popáté. Ve 28. minutě byla šumperská defenzíva natolik nedůrazná, že toho maximálně využil David Březina, jehož pokus do brány dorazil Antonín Pechanec. Tento stav ale neměl dlouhého trvání, neboť hned po třinácti vteřinách Draci konečně prolomili střelecké trápení. Po vyhraném vhazování ujel všem protihráčům Lukáš Žálčík a z prostoru pravého kruhu vyslal tvrdou ránu, která zamířila přesně ke vzdálenější tyči. Gólové hody Přerova však pokračovaly i nadále. Ve 33. minutě se krásně uvolnil David Březina a střelou zápěstím nedal Lackovičovi sebemenší šanci. Šumperk ale znovu přišel s rychlou odpovědí. Tomáš Drtil našel přesnou křižnou přihrávkou najíždějícího Šimona Jelínka, který střelou z první překonal brankáře Postavu. Ve druhé dvacetiminutovce nebyla o góly rozhodně nouze. Střeleckou kanonádu završil v čase 34:43 Rok Macuh, který využil dostatku prostoru a následně fantasticky vymetl šibenici.

Kdo by čekal, že se v závěrečné části bude zápas už jen dohrávat, ten se šeredně zmýlil. Tato dvacetiminutovka totiž trochu překvapivě patřila šumperským Drakům, kteří to sympaticky nezabalili. Ve 44. minutě snížil na 3:7 vítkovický junior Jakub Slusarczyk, jenž pohotově našel odražený kotouč a tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zubři si však pětibrankový náskok vzali zpět, když ve 48. minutě využil přesilovou hru Tomáš Doležel. S tímto mankem se Draci ale nechtěli za žádnou cenu smířit, a tak to bylo o chvíli později opět „jen“ o čtyři góly. Ve 49. minutě si vybral slabší chvíli Michal Postava, který chyboval v rozehrávce, čímž namazal přesně na hokejku Matěje Svobody, jenž měl tu nejjednodušší práci, zavěsit do prázdné brány. Zubři ve třetí třetině výrazně polevili a jejich poměrně laxní přístup Šumperk trestal. Poslední slovo měl v dnešním souboji Filip Eliáš, který přesným bekhendovým pokusem upravil skóre na konečných 8:5.

Draci sice pod taktovkou nového kouče nepředvedli přesvědčivý výkon, nicméně šance na setrvání v Chance lize stále žije a je jen na nich jak s ní naloží.

Josef Málek (DRACI PARS ŠUMPERK): „Soupeři jsme nabídli moc chyb, které dokázal okamžitě využít. Někdy se vám podaří udělat hloupost a nic z toho není, ale Přerov dneska potrestal každou naši hrubou chybu, kterou jsme vymysleli. Třeba dva góly v našich přesilovkách, kdy jsme špatně rozehráli situaci, a to si myslím, že byly rozhodující momenty zápasu.“

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): „Bylo vidět, že soupeř hraje stejně jako minule Pardubice o všechno. Utkání tomu přizpůsobil, bojoval od první do šedesáté minuty. Jsme rádi, že jsme nastříleli osm branek, po čase nám to tam zase napadalo. Důležité byly góly v oslabení na přelomu první a druhé třetiny, které mužstvo povzbudily a soupeři naopak uškodily. Věděli jsme ale, že Šumperk to navzdory vysoké ztrátě ve třetí třetině nezabalí. Hráče jsme na to o druhé přestávce upozorňovali, ale přesto jsme si zápas ještě zbytečně zkomplikovali. Budiž to pro nás velkou výstrahou a ponaučením do dalších kol. Sice jsme vyhráli, ale je potřeba, abychom hráli celých šedesát minut. Musíme se zlepšit v obraně, abychom nedostávali tolik branek. Podstatné jsou tři body, děkujeme fanouškům, že nám pomohli k vítězství.“