Tři góly na každé straně, pak dlouhé nájezdy. První případ s Mostem rozřešil v deváté sérii Rimmel

Martin Schwarz, neděle 15.2.2015
Mužstvo Radka Kučery nastoupilo ke svému druhému utkání skupiny O udržení netradičně v rámci nedělního večera, Šumperk tak odstartoval dvojzápas s Mostem, odvetné klání proti Severočechům totiž sehraje již o den později. Tedy v pondělí. Mač zároveň startoval v nezvyklých 20:00 hodin, a tak do útrob dračího svatostánku nezavítalo příliš diváků. Skóre po úvodní dvacetiminutovce zůstalo smírné 2:2, za draky se dvakrát prosadil MICHAL POPELKA, jednou z trestného střílení. To druhé dějství s sebou mnoho gólových zážitků nepřitáhlo, o jediný se postaral mostecký Daniel Hora. Ovšem Kučerova parta v poslední třetině dotáhla na 3:3, zásluhou Tomáše Brunce. Rozhodovat musely až samostatné nájezdy, v nich došlo až na devátou sérii a hrdinou se stal Mikuláš Rimmel. Draci zvítězili 4:3 po trestných stříleních.
oUdr2 neděle 15.2.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
4:3sn
(2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Popelka (Plášek), 19. Popelka (TS), 46. Brunec (Vachtuka, Rimmel), rozh. náj. Rimmel – 7. Zavřel, 10. Mical (Kokeš, Havlíček), 27. Hora (Zavřel). Rozhodčí: Šutara – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 267. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.
Zelenka (Svoboda) – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka
Soukup (Chabr) – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil

Už druhé střetnutí čekalo na Salith Šumperk ve skupině O udržení. Zatímco v prvním měření sil s Havlíčkovým Brodem výběr trenéra Radka Kučery neuspěl, nyní si hodlali modrožlutí vylepšit čísla a bodový zisk v tabulce. Znovu vyrukovali před domácími tribunami, přestože nepříliš zaplněnými. Dva dny po sobě mají Severomoravané vyzvat Most, úvodní ze dvou posledních setkání sezóny obou týmů započalo netradičně v neděli od pozdních 20:00 hodin večerních. Ale o góly nouze nebyla už během zahajovací části.

Rozjezd jak má být. Draci vyhráli první vhazování utkání a hned z toho těžili pro své barvy. Běžela na světelné tabuli stále 1. minuta hry, když se domácí družina propracovala k brance Mostu a otevřela skóre zápasu. Michal POPELKA jako první našel puk, který původně Jakub Soukup vyrazil před sebe, ale hbitý šumperský forvard jej zavčas uklidil do sítě – 1:0. Následné vyloučení Tomáše Procházky Šumperk nepotrestal, a tak přišlo na řadu tažení Mostu. Severočeská posádka odpověděla vyrovnávací brankou, gólman Salithu Daniel Zelenka špatně rozehrál puk o mantinelu a nestačil se vrátit do klece, Marek ZAVŘEL už pečetil snadnou prací – 1:1.

Naopak Mostečtí soupeřovo vyloučení zužitkovali. Obránce Marek Bail zamířil do boxu trestoměřičů za hákování, jedna z formací mužů v bělomodrém pak stačila propasovat puk do Zelenkova zařízení podruhé. Přestože až v závěru početní výhody. Martin MICAL správně umístil kotouč do klece z prostoru před brankovištěm – 2:2. Za stejného stavu první třetina končila.

Start druhé periody se nesl v poměrně klidném tempu, až na rozjezdu 25. minuty vážněji zahrozil domácí zkušený útočník Patrik Moskal. Sic jeho střela zamířila pouze do pravé tyče Soukupovy svatyně. Méně veselo bylo na domácí střídačce během 27. minuty. Tým pod vedením kouče Radka Kučery zrovna hrál přesilovou hru a toužil uniknout do kýženého vedení, jenže místo toho inkasoval. Daniel HORA obdržel kotouč kousek za modrou útočnou čarou, potáhl si jej mírně kupředu, potom už překonal domácího ochránce branky – 2:3. Ve 38. minutě sice ještě Mical inkasoval menší trest, ale více už se toho ve druhé dvacetiminutovce nestalo.

Tažení Salithu Šumperk za vyrovnáním mělo vrcholit v poslední třetině. Vyloučení hostujícího Lukáše Kříže na začátku závěrečné části draci potrestat nedokázali, ale překonalo Soukupa potřetí v šedesátiminutovce o moment později. Konkrétně probíhala 45. minuta a hrstka fanoušků na šumperském zimním stadionu se mohla radovat. Tomáš BRUNEC dostal nahrávku od Daniela Vachutky, sjel si ke středu kluziště a zavěsil do sítě – 3:3. Rozhodnout měl sklonek základní hrací doby. Šedesát minut na rozlousknutí pomyslného mačového oříšku nestačilo, střetnutí mířilo do prodloužení. Jenže ani nastavených pět minut k rozhodnutí nevedlo, a tak došlo až na samostatné nájezdy. V nich až v deváté sérii rozhodl šumperský útočním Mikuláš RIMMEL. Salith Šumperk – HC Most 4:3 po samostatných nájezdech. Níže naleznete fotografie z první třetiny utkání.