Třebíč si ze šumperského ledu odváží tři body, o osudu utkání rozhodla třetí třetina

Kateřina Glogarová, Vanessa Vařeková, středa 2.11.2022
Draci se znovu po týdnu představili před domácím publikem, kde v rámci 18. kola Chance ligy vyzvali třetí celek tabulky Třebíč. Na první branku utkání si diváci museli počkat až do třetí třetiny. V té se v rozmezí tří minut dokázali dvakrát prosadit hosté, kteří tak rozhodli o osudu celého zápasu a zvítězili 0:2. Draci bohužel nedokázali navázat na předchozí dvě vítězství. Složit reparát budou moci šumperští hokejisté již v sobotu, kdy se představí na ledě Litoměřic.
18.kolo středa 2.11.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 47. Hunkes (Svoboda, Šilhavý), 50. Holec (D. Michálek, Vodný). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 898. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:2.
Lackovič – Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, J. Michálek, Dudycha, Kunst – Žálčík, Bartoš, Průžek – Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Kohút, Nedvídek, Vachutka – Jouza, Motloch, Bernat – Horký.
Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Vodný – Meluzín, Malý, Ferda – Svoboda, Šilhavý, Mat. Novák – Mácha.

Šumperští hokejisté do utkání nevstoupili úplně ideálně. Hostující Třebíč si hned v prvních minutách vytvořila tlak a jen díky výbornému Lackovičovi neskórovala. Do největší šance se v 6. minutě dostala dvojice třebíčských útočníků, Malý s Vodným, kteří ujížděli na domácího gólmana v přečíslení. Jakub Malý to nakonec vzal na sebe, ale ani nadvakrát Lackoviče nepřekonal. Vzápětí se do dobré pozice dostal hostující kapitán Bittner, jeho pokus však mířil pouze do připraveného strážce šumperské svatyně. Draci si během první periody nepřipravili ani jednu nebezpečnou střelu, hostující gólman Pavel Jekel tak neměl téměř žádnou práci.

Druhé dějství už mělo o něco větší náboj. Ve 24. minutě se povedlo Drakům ujet hostující obraně do přečíslení čtyři na dva. Tím, kdo se nakonec rozhodl vystřelit, byl šumperský obránce Filip Eliáš. Jeho bekhendový pokus ale Jekel zneškodnil. Hosté si chvíli poté zahráli první přesilovou hru, ani ta však první branku tohoto souboje nepřinesla. Draci si s oslabením poradili bravurně a nedopustili žádnou chybu. Poté ale přišla obrovská šance i na straně domácích. První centr Draků, David Bartoš, byl před třebíčskou svatyní faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Šumperský útočník to myslel dobře, ale forhendovým blafákem na Jekela nevyzrál. Vzápětí domácí celek udělal chybu v rozehrávce, kterou mohl potrestat Radim Ferda. V této kritické situaci ale Jakub Lackovič svůj tým podržel. Ani druhá dvacetiminutovka nakonec střelecký účet neotevřela, a to především díky bezchybným brankářům.

Pár vteřin po startu závěrečné části mohl Šumperk ukončit gólový půst. Kunst nahodil puk před hostující svatyni, kde ho viditelně tečoval kapitán Draků Lukáš Žálčík. Pavel Jekel na jeho teč už nestihl zareagovat, kotouč ale ke štěstí Třebíče zamířil pouze do brankářova betonu. Bezbrankový stav nakonec trval přesně 46 minut a 22 vteřin. Matyáš Svoboda se chytrou otočkou vymanil ze spárů domácího obránce a poslal pas na najíždějícího Jiřího Hunkese, jenž se prudkou ránou trefil přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Draci se ihned hnali za vyrovnáním, ale marně. Místo toho zaúřadovali opět hosté. V 50. minutě probíhal u mantinelu boj o kotouč, který nakonec vyprostil David Michálek. Následně ho posunul na hokejku Miroslava Holce, který přesnou střelou pod víko nedal šanci Lackovičovi zasáhnout – 0:2. Šumperští hokejisté to ani za stavu 0:2 nezabalili a v posledních minutách to ještě zkoušeli v šesti hráčích v poli. Ani tato snaha však nezabránila čistému kontu, které Pavel Jekel zapsal již podruhé v této sezóně.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes to bylo jednoznačně utkání o prvním gólu. My jsme měli štěstí, že jsme ustáli úvodní tlak. Měli jsme špatný vstup do zápasu. V prvních deseti minutách jsme měli špatný pohyb a tam jsme právě měli štěstí, že soupeř neproměnil šance, který měl. Postupem času jsme se začali zvedat. Ve druhé třetině nás nakoplo výborně zvládnuté oslabení. Na to jsme však měli navázat úspěšným nájezdem, který jsme měli k dispozici. Bohužel tam ten první gól, který měl lámat zápas, nepadl. Ve třetí třetině to už pak bylo o jedné jediné chybě. My jsme si tam jednou nepokryli přečíslení a soupeř nám odskočil. Následně si to už Třebíč velmi zkušeně pohlídala a ubránila to tak, jak měla. Celý jejich výkon byl ještě podpořen výborným Jekelem. Kluci sice do posledních vteřin srdnatě, s obrovským zaujetím a vervou bojovali, ale bohužel si z tohoto zápasu neodnášíme nic a to je to, co nás nejvíce štve.“

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme věděli, že máme tu čest se soupeřem, který výborně bruslí a má zajímavé výsledky. V posledních kolech porazil doma těžký Sokolov a vyhrál v Jihlavě. Je to velmi vyrovnaná soutěž. Věděli jsme, že to bude o tom, abychom s domácími stačili bruslit a hráli zodpovědně v obraně. Myslím si, že dvě třetiny to bylo hodně vyrovnané, možná jsme měli my malinko více ze hry. Soupeř tam ale zase měl trestné střílení, podle mě však stav 0:0 po dvou třetinách byl zasloužený. Pak už to bylo o tom, kdo dá branku. U nás to vzal na sebe nejstarší hráč Jirka Hunkes, který to trefil krásně, protože jsme si s domácím gólmanem moc nevěděli rady. Následně se nám podařil ještě jeden brejk a dali jsme na 2:0. Domácí to poté museli otevřít. Myslím si, že jsme to obětavě a výborně ubránili a vezeme si cenné tři body, kterých si hodně vážíme.“