Tohle mužstvo má charakter! Draci v úvodním drama zvítězili

Michal Krobot, středa 13.4.2022
Šumperské mužstvo se po týdnech dlouhém odpočinku vrátilo na ledovou plochu. V rámci úvodního duelu barážové série o udržení Chance ligy Draci nakonec zvítězili, Tábor ovšem překvapil. Začátek zápasu patřil hostům, kteří přetavili svou formu z posledních utkání do tří rychlých branek a Šumperk byl rázem pod tlakem. V úžasném nasazení ale hráči zvrátili skóre ve svůj prospěch a ujali se vedení 1:0 na zápasy.
BAR1 středa 13.4.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kohouti Tábor
6:4
(0:2, 2:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 28. Kohút (Řezáč, Kindl), 30. Drtil (Kindl, Pěnčík), 52. Kindl (Vildumetz, Drtil), 55. Vildumetz (Furch, Drtil), 56. Kratochvíl (Vachutka), 59. Vildumetz (TS) – 15. Endál (Šulek, Matušík), 18. Zíb (Prášek, Radoš), 22. Bárta (Hajič), 50. Matušík (Bárta). Rozhodčí: Cabák, Obadal – Blažek, Polák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1583. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4. 6:4.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha – Žálčík, Kindl, Kohút – Vachutka, Vildumetz, Kratochvíl – Spratek, Macuh, Furch – Horký, Šilhavý, Antoníček.
Kolář – Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Pařízek, Hubata, Radoš – Matiášek, Zíb, Prášek – Bárta, Dančišin, Endál – Seidl, Matušík, Šulek – Zayml, Chocholoušek.

Strach domácích příznivců z nulového zápasového tempa Draků se v první třetině naplnil. Šumperk sice vletěl na led a zamkl Tábor v jeho pásmu, jenže své šance nedokázal zužitkovat. Kohouti naopak zvládli vytěžit maximum i z méně nápadných akcí. Jako první se prosadil nejproduktivnější hráč hostů Lukáš Endál, který dorážel odražený kotouč v předbrankovém prostoru. Následně si vzal puk Denis Kindl a ujel do samostatného úniku. Kolářovu bránu ale přestřelil a z bleskového protiútoku zvýšil na dva nula Petr Zíb. Tábor i přes herní převahu Draků školil v produktivitě.

Od druhé periody Škoda aréna poháněla své oblíbence a šponovala jejich nasazení na tu nejvyšší úroveň. Jenomže po necelých dvou minutách využil přesilovou hru Jan Bárta a na domácí střídačce se zvedal výstražný prst. O několik okamžiků později se ale krásnými kličkami ve slotu předvedl Dávid Kohút, který svým gólem nastartoval neuvěřitelný obrat. Na jeho akci o dvě minuty později navázal Tomáš Drtil svou signifikantní střelou od modré čáry a na stadionu bylo opět lehce veseleji. Do poslední části ale Draci stále vstupovali s jednobrankovým mankem.

V závěrečné třetině se odehrálo jedno z největších dramat letošní sezony. Domácí byli dominantnějším týmem a dlouho se hnali za vyrovnáním, jenže to byl Jakub Matušík, kdo vsítil další branku a stav utkání byl rázem zase o dva góly. Poté však přišla série táborských faulů a Šumperk hrál dvojnásobnou početní výhodu. Tu dokázal po perfektní souhře využít kapitán Draků Denis Kindl, jenž nastartoval šumperský motor do plných obrátek. Téměř okamžitě na čtyři čtyři srovnal Tomáš Vildumetz a o minutu později obrat dovršil Petr Kratochvíl. V posledních minutách utkání potvrdil vítězství Tomáš Vildumetz samostatným nájezdem a Škoda aréna byla na nohách.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Klobouk dolů před našimi hráči, jakým způsobem se do posledního člena týmu vypořádali s tou dlouhou přestávkou. Na našem pohybu vůbec nebylo znát, že jsme měli herní výpadek. Nesmírně děkujeme divákům za podporou a za to, že nás dotlačili k prvnímu bodu v sérii. Teď je potřeba připravit se na zítra.“

Miloslav Čech (HC Tábor): „V první řadě musím našim klukům vysmeknout poklonu, protože upřímně jsou dost potlučení po tom, co jsme absolvovali. Navíc u nás řádí nějaká viróza, takže někteří odehráli zápas i s teplotou. Nevěděli jsme, v jaké sestavě utkání odehrajeme. Až do poslední chvíle jsme to kombinovali, abychom vůbec nastoupili. Nicméně myslím si, že jsme tady předvedli pěkný hokej, na to že jsme z nižší soutěže. Chvílemi jsme měli i navrch. Měli jsme tam pěkný šance. Škoda, že jsme neproměnili na 4:2 už dříve, kdy to tam do prázdné brány nedal Kuba Matušík. Samozřejmě jsme počítali s obrovským tlakem Šumperka v závěru. Tím jen potvrdil kvality, o kterých jsme věděli. Mrzí nás to, protože závěr utkání jsme nezvládli individuálními chybami. Myslím si, že jsme přišli asi o nejcennější vítězství, které jsme tu mohli ulovit.“