Tentokrát to nevyšlo, Šumperk odjíždí z Polárky bez bodů

Michal Krobot, sobota 5.2.2022
Šumperští hokejisté v rámci 45. Chance ligového kola vyjeli na venkovní zápas do Frýdku-Místku. Na středeční vítězství se jim ale kvůli poměrně smolným gólům nepodařilo navázat. Od první do poslední sekundy byla na ledě neuvěřitelná bitva, ale Rysi byli nakonec přeci jen o něco šťastnějším týmem. Většina branek v utkání padla po teči vlastního hráče a brankáři tak měli velmi těžkou práci. Nepřiznivý stav z první a druhé periody korigoval gólem v oslabení Vachutka, ale v závěrečné powerplay se Drakům nepodařilo vyrovnat a z Haly Polárky odjíždí bez vodového zisku.
45.kolo sobota 5.2.2022
HC Frýdek-Mistek - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Komorski (Klimša, Lyszczarczyk), 20. Christov (Ogurcov), 29. Christov (David Bartoš, Klimša) – 16. D. Kindl (Žálčík), 35. Vachutka (Šilhavý, Hrachovský). Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 851. Střely na branku: 19:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Baroš – Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Korím, Ciura, Matyáš, J. Adámek – O. Šedivý, David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov, Peterek, Martynek – M. Hrubec, Čmiel, Ján Blaško.
Mokry – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, Šilhavý – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, Šuhaj – J. Horký.

Utkání začalo velmi vyrovnaným hokejem, ve kterém si oba celky vytvářely zajímavé šance. Branky ale padaly spíše z chyb než z tlaku. O první gól zápasu se postaral kapitán Draků Denis Kindl, který využil chyby frýdeckého obránce na modré čáře a ujel sám na Bartoše. Poté začal Šumperk tlačit a ovládat hru. Jenže v osmnácté minutě dračí obrana nechala před Mokrym úplně volného Filipa Komorského, který zakončoval do odkryté klece. V závěru třetiny ještě jedovatě vystřelil Vít Christov a odražená střela, po Mokryho zákroku, smolně zapadla za brankovou čáru.

Prostřední perioda pokračovala v nastaveném tempu. Šumperk se snažil dobývat frýdecké pásmo a soupeř nebezpečně kontroval. Do dvougólového trháku poslal svůj tým Vít Christov, který podruhé v zápase dostal puk před prázdnou bránu a podruhé rozvlnil šumperskou síť. Následně se domácí dostali k přesilové hře, kde měli šanci možná úplně rozhodnout osud utkání. Ve vlastním oslabení ale rysí obraně ujel Daniel Vachutka a stáhl stav utkání na jednobrankový rozdíl. Do kabin na druhou přestávku šli ale opět šťastnější svěřenci Mojmíra Trličíka.

Do poslední části Draci vstoupili s vírou a snahou o vyrovnání. Šance si bezpochyby vytvořit dokázali, ale v zakončení už úspěšní nebyli. Chvílemi Šumperk svého soka obléhal, ale pořád musel myslet na pomyslná zadní vrátka, protože Rysi nebezpečně hrozili. Několik minut před závěrečnou sirénou se do obrovské příležitosti dostal po bekhendovém blafáku Martin Pěnčík, ale překonaného brankáře zachránil dojíždějící obránce, který stačil zakročit hokejkou. V závěrečné hře bez gólmana Šumperk nedokázal vyrovnat a domů tak odjel bez bodového zisku.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že jsme dnes odehráli výborný zápas, ale na dobrý výkon se nehraje. Hraje se na góly a soupeř dal tři a my jenom dva. Myslím si, že takové dvě nebo tři situace během zápasu, kde jsme trošku byli nedůrazní, nás dnes stály body. I když jsme potom soupeře tlačili a hráli naplno až do konce, štěstí se nám otočilo zády. Nicméně zápas je už minulostí a my musíme jet dál a musíme se soustředit na další utkání. Čeká nás ještě pořádná bitva.“

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): „Znovu jsme věděli, že to bude těžký zápas, jelikož oběma týmům šlo o důležité body a umístění v tabulce. Šumperk je nepříjemný bruslařský tým, mají hodně silnou první lajnu, která dělá velké problémy. V průběhu druhé třetiny jsme utekli na dvoubrankové vedení, jenže soupeř pak takovou tečí od brusle dokázal snížit. Tohle nás trochu zaskočilo a mužstvo znervóznělo. V kabině jsme si pak před třetí třetinou řekli, že musíme hrát najistotu. Prostě se nehnat do těžkých situací, ať nenabídneme soupeři nějaký brejk. Tohle kluci splnili a dovedli tak zápas do vítězného konce. Důležitá byla právě ta třetí třetina, kde co jsme si řekli, tak jsme na ledě splnili.“