Šumperk vyhrál 5:0 a je krůček od první ligy!

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, Redakce, neděle 25.3.2007
Jedno jediné vítězství a Šumperk se může začít radovat z postupu do první ligy. Draci díky dvěma víkendovým vítězstvím vedou v sérii 2:0 a již ve středu mohou celou sérii ukončit. Draci zadělali na nedělní výhru brankami v prvních minutách hry, celkovou podobu výsledku pak domácí stanovili v závěrečné třetině. Postup se zdá být sice blízko, ale Drtiči rozhodně nesloží zbraně. Na domácím ledě je budou dopředu hnát hlasití fanoušci a jak je známo - poslední krok bývá tím nejtěžším.
FI2 neděle 25.3.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2:46 Novosad (Kučera), 3:41 Antonovič (Meluzín, Kališ), 44:08 Holík (Kučera), 47:18 Bařica (Kališ, Antonovič), 50:58 Novosad (Loužek, Kučera). Rozhodčí: Kočí - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4050. Průběh utkání: 0:0, 5:0.
Betinec - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Martinka - Dostál, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek
Kubeš - Hoza, Pochylý, Šebek, Pokorný, Rapant, Kočara, Zapletal, Šurek, Bauer, Meixner, Obdržálek, Šťastný, Kučera, Špelda, Karlíček, Kello

Šumperští hokejisté již klepou na prvoligové dveře. V dnešním druhém finále jednoznačně přehráli výběr Hodonína 5:0 a nakročili tak do odvet, které se budou hrát na jihu Moravy, s vedením 2:0 na zápasy. O osudu utkání přitom rozhodl nejspíš bleskový úder ze začátku zápasu.

Šumperk se dnes na soupeře vrhl od první minuty a již ve třetí minutě zápasu slavil poprvé. Kučera přiťukl Novosadovi a jeho rána skončila za Kubešem. Šokovaní hosté ihned poté faulovali a Draci měli možnost využít následnou přesilovku. A povedlo se. Kališ narazil Meluzínovi, ten potvrdil pozici dvorního nahrávače série a Radim Antonovič dostal našlapané tribuny na pokraj extáze. Draci odehráli první třetinu ve velkém stylu a hosty k ničemu nepustili. Sami naopak mohli v samotném jejím závěru zvýšit, ale Kučera nejprve napálil břevno a Stejskal z následného brejku minul Kubešovu branku!

I druhá třetina začala náporem šumperských barev a Holík hned v úvodu z úhlu Kubeše nepřekonal. Hra pak opadla a hrálo se vesměs ve středu hřiště, Draci trpělivě bránili a hosté se jen marně snažili vymyslet něco na pozornou domácí obranu. Až v 35. minutě se před Betince protlačil Šurek, ale brankář Draků kotouč schoval elegantně do lapačky. Na druhé straně Bařica dostal do stoprocentní šance Antonoviče, ten ale na ležícího Kubeše nevyzrál - k úspěchu chybělo snad jediné, tj. zvednout kotouč.

Definitivní pojistku vítězství zařídil Šumperk ve třetí třetině. Ve 45. minutě totiž namázl Kučera kotouč na hůl Holíkovi a ten se nemýlil! Ochozy začaly tušit možnost dnešní výhry a hnaly domácí do útoku i nadále, což přineslo své ovoce. Ve 48. minutě krásnou kombinaci třetí formace zakončil přesně Bařica a šumperský zimní stadión se ponořil do oslav. Další tři minuty na to definitivně odstřelil Drtiče Zdeněk Novosad, Šumperk vedl 5:0 a nikdo již nepochyboval o tom, že právě domácí tým bude po dvou zápasech vést 2:0. V posledních minutách už si Draci uhlídali své zasloužené vítězství, když Hodonín přehráli téměř rozdílem třídy.

Série pokračuje ve středu na horkém hodonínském ledě a doufejme, že Draci se do Šumperka již vrátí s titulem vítěze druhé ligy skupiny Východ a s jistotou postupu do první ligy!