Šumperk v Opavě sahal po bodech, chvíli před koncem o ně přišel

Reportáž ze zápasu: Opava - DRACI ŠUMPERK 3:2

Martin Schwarz, středa 18.10.2017
Šumperští Draci nadále střídají výhry s porážkami. Po úspěchu v Hodoníně se jim nepovedla odveta na ledě Opavy, které podlehli po základní hrací doby těsně 2:3. Přitom už v 10. minutě poslal svěřence Pavla Hulvy do vedení Radek Fischer. Domácím se ale povedla druhá dvacetiminutovka, během níž otočili skóre na svou stranu, postupně se prosadili Petr Chalupa a Bohumil Herman. Šumperk ještě dokázal reagovat, nedlouho po začátku závěrečné části srovnal na 2:2 Michal Vymazal. Když vše nasvědčovalo, že duel poputuje do prodloužení, udeřil necelé dvě minuty před koncem opavský obránce Josef Tichý. Ten potrestal Vyloučení Jakuba Ďurkáče. Před dnešním kolem poslední Opava tedy vrátila Drakům předchozí porážku. Pro slezský výběr se jedná o první tříbodové vítězství od 7. října.
12.kolo středa 18.10.2017
HC Slezan Opava - Draci Šumperk
HC Slezan Opava - Draci Šumperk
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Chalupa (Tichý), 36. Herman (Šendera, Rousek), 58. Tichý (Šindelář, Černý) – 10. Fischer (Novosad, Gewiese), 48. Vymazal (Králík, Kovařík). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina
Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer

Komentář k zápasu

Lépe začali hosté, které mohl poslat do vedení Cink. Borec, jenž si před lety střihl jeden start také v opavském dresu, měl k dispozici trestné střílení. Zkusil trefit mezírku mezi betony Šafránka, ale neuspěl.

Draci ovšem nemuseli smutnit dlouho. Hned vzápětí totiž Novosad nabil Fischerovi, který otevřel skóre středečního duelu. V úvod druhé dvacetiminutovky se dočkali také domácí hokejisté. Ti sice nejprve nevyužili přesilovku, ale chvíli poté zamířil přesně Chalupa a bylo vyrovnáno.

Podobná situace se opakovala také v polovině utkání, kdy po neproměněné početní výhodě skóroval opavský rychlík Herman, a Slezan rázem otočil skóre. Favorizovaný Šumperk však zbraně nesložil, naopak Králík našel mezi kruhy Vymazala, jenž neměl problém srovnat na 2:2.

Zdálo se, že tuhá bitva spěje do prodloužení, když Ďurkáč v čase 57:34 fauloval a Opava nabídnutou přesilovku bleskově využila. Hned po 22 sekundách totiž vypálil Tichý a Lakosil lovil puk ze sítě potřetí. Draci to zkusili v šesti, podruhé srovnat ale nedokázali a ve slezské metropoli prohráli 2:3. Opavští tak Šumperku vrátili vysokou porážku z úvodu sezony a přerušili sérii tří porážek v řadě.