Šumperk v Opavě sahal po bodech, chvíli před koncem o ně přišel

Martin Schwarz, Jan Šimek, středa 18.10.2017
Šumperští Draci nadále střídají výhry s porážkami. Po úspěchu v Hodoníně se jim nepovedla odveta na ledě Opavy, které podlehli po základní hrací doby těsně 2:3. Přitom už v 10. minutě poslal svěřence Pavla Hulvy do vedení Radek Fischer. Domácím se ale povedla druhá dvacetiminutovka, během níž otočili skóre na svou stranu, postupně se prosadili Petr Chalupa a Bohumil Herman. Šumperk ještě dokázal reagovat, nedlouho po začátku závěrečné části srovnal na 2:2 Michal Vymazal. Když vše nasvědčovalo, že duel poputuje do prodloužení, udeřil necelé dvě minuty před koncem opavský obránce Josef Tichý. Ten potrestal Vyloučení Jakuba Ďurkáče. Před dnešním kolem poslední Opava tedy vrátila Drakům předchozí porážku. Pro slezský výběr se jedná o první tříbodové vítězství od 7. října.
12.kolo středa 18.10.2017
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Chalupa (Tichý), 36. Herman (Šendera, Rousek), 58. Tichý (Šindelář, Černý) – 10. Fischer (Novosad, Gewiese), 48. Vymazal (Králík, Kovařík). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina
Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer