Šumperk srovnal bilanci s Hodonínem, přehrál ho poměrem 5:2

Svoboda Jaroslav, neděle 1.3.2009
Š u m p e r k - Drakům se podařilo svůj cíl splnit. Na svém ledě si šumperští hokejisté poradili s hodonínskými Drtiči, oplatili jim porážku z jejich kluziště a díky výhře 5:2 srovnali i celkovou vzájemnou bilanci. Obě mužstva mají na svém kontě dvě výhry a skóre činí vyrovnaných 11:11. Vyrovnané jsou i poměry na svém a soupeřově ledě, nicméně není pochyb o tom, že aktuálně získané tři body jsou ty nejcennější, o které se letos hrálo. Šumperk tak totiž soupeřům uskočil (Hodonín i Orlová ztrácí dvě kola před koncem tři body) a důrazně tak vykročil za příslušností do elitního tria ligy, které nebude muset bojovat v předkole play-off. Draky nakopl v osmé minutě Hulva, výtečný úvod druhé třetiny přinesl další branky, když se trefil Brunec a ALEŠ HOLÍK, který v utkání zaznamenal tři kanadské body. Hostům se podařilo na přelomu 2. a 3. třetiny snížit, pak však branky Duby se Stejskalem pečetily šumperskou zaslouženou výhru.
44.kolo neděle 1.3.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Hulva (Brunec, Ambruz), 25. Brunec (Holík, Daneček), 29. Holík (Vymazal), 49. Duba (Drábek, Holík), 51. Stejskal (Novosad) - 39. Jurásek (Podešva), 41. Čárský (Jurásek, Komárek). Rozhodčí: Jeřábek - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Daneček - Osina, Blanár, Ondráček, Holík, Sedlák, Vrtík - Brunec, Drábek, Meluzín, Vymazal, Čížek, Hulva, Ambruz, Novosad, Duba, Stejskal, Fischer
Holeš - Surový, Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant, Kýhos, Pokorný, Matušek, Podešva, Komárek, Protivný, Šťastný, Březina, Barták, Peš

Šumperští hokejisté vlétli do utkání bez kousku slitování se soupeřem a Hodonín, který v posledních kolech suverénně kráčel od vítězství k vítězství, nevěděl, kde mu hlava stojí. Už po 13 vteřinách střílel Holík, následný závar v útočném pásmu zakončila obrovská šance Vymazala. Jenže střelec - smolař na ležícího Holeše nevyzrál, kotouč mu sjel z čepele. Následné dvě šumperské přesilovky po nedovolených zákrocích Peše a Protivného odehráli Draci před Holešem, ten však kotouč ze sítě nevytahoval. Naopak Zábranský se vehnal do šance, na dostřel branky jej nepustil Vrtík. A tak jen co se vrátil Protivný z trestné lavice, začali Draci kombinaci, kterou zakončil první trefou utkání Jakub Hulva! Nastartované Draky zbrzdily dvě minuty pro Vrtíka, hosté se však do nebezpečného zakončení nedostali. Když už pak Drtiči vyslali ránu na Danečka, odvážně se do ní vrhl Duba. Pár vteřin po návratu Vrtíka musel na trestnou Sedlák, tentokrát však zahrozil ve vlastním oslabení Šumperk. Meluzín osvědčil své nesčetné zkušenosti a vystihl okatou rozehrávku Drtičů. Holeš však jeho ránu vychytal a zachránil tak své spoluhráče.

Hostům ale přesilovka nevyšla, následně byl potrestán Pokorný a do útoku se mohli vrhnout Draci. Holíkova bomba ještě cestu za Holeše nenašla, neuspěl následně ani Meluzín, kterého krásně uvolnil Duba. Hosté mohli skórovat v 17. minutě, kdy se dostali do první vyložené šance, Barták však na Danečka nevyzrál. Hodonín mohl smazat čisté konto šumperského brankáře i v závěrečné přesilovce, kdy třetinu dohrával dokonce proti třem Drakům, ale srovnat se hostům nepodařilo.

Do druhé třetiny vstoupili Drtiči s výhodou přesilovky a využít toho mohli Kýhos s Čárským, na Danečka však v úniku nevyzráli. Drakům k dalším šancím pomohlo vyloučení Březiny, když čerstvý oslavenec Drtičů dostal přísnější trest za nedovolené bránění. A Drakům se v přesilovce dařilo lépe než v předchozích případech soupeři. Holík poslal kotouč na modrou Tomáši Bruncovi a šumperský odchovanec procpal kotouč přesnou trefou do sítě. Drakům rázem narostla nepolapitelná křídla, Brunec o pár chvil později znovu stál sám proti Holešovi, tentokrát však poslal střelu z mezikruží těsně mimo tyče. Otřesení hosté byli v těchto fázích utkání zralí na ručník, což potvrdila i další branka Draků. Vymazalovu přihrávku převzal kanonýr Holík, Holeše vykoupal a zvýšil již na 3:0.

Zdecimovaní hosté si vzali ihned oddechový čas, který je spasil od dalších útrap. Přesto musel Holeš několikrát ostře zasahovat, nejprve proti ráně Stejskala, následně ujížděl na hodonínskou branku Hulva, jeho bekhend však do sítě cestu nenašel. Tlak domácích zbrzdilo vyloučení Hulvy a hosté si mohli krátce odpočinout. Komárkova rána však cestu až k brance nenašla, následně na druhé straně z ostrého úhlu střílel Stejskal, ale mimo. V závěru druhé třetiny musel Daneček čelit dalšímu pokusu Bartáka, na který ještě vyzrál. Pak však Jurásek potvrdil roli kanonýra a potrestal chybu šumperské obrany. Jeho skákavá střela skončila v síti a chvíli před sirénou se hosté vrátili do utkání.

Tento trend potvrdili hosté hned po začátku 3. třetiny. Kotouč se od Danečkových betonů odrazil k Čárskému, který ještě před završením první minuty této části hry vrátil Drtiče na dostřel. Hodonín po dvou rychlých brankách oživl a hnal se do dalších útoků, jenže "šutér" Jurásek na Danečka nevyzrál. Domácím přálo v této chvíli štěstí, o pár okamžiků později se přiklonilo i na stranu hostů, když Drábek v 46. minutě napálil tyč Holešovy branky. Nervy drásající dění vyšperkoval souboj Protivný - Daneček, když šumperský brankář hodonínského obránce vychytal. A když neuspěl ani Komárek, udeřilo na druhé straně do Holešovy branky. Předchozí smolař Drábek se vtělil do role nahrávače a jeho pas usměrnil Lukáš Duba přesnou trefou k tyči! O minutu později znovu čelil Danečkovi Jurásek a i tentokrát hodonínský kanonýr neuspěl.

A proto přišel další trest, Martin Stejskal využil chyby obrany jihomoravanů a Holešovi poslal pátý kotouč za záda. Přesto se hosté snažili ještě korigovat výsledek duelu, kapitán Pokorný však od modré na Danečka, který měl zakrytý výhled a příliš toho neviděl, nevyzrál. Závěr utkání se pak již spíše dohrál, přičemž se ještě mírně přitvrdilo a padlo pár trestů. Přesto Draci dotáhli utkání k vítěznému konci v poměru 5:2, čímž se naprosto srovnaly vzájemné utkání obou mužstev.