Šumperk si poradil s Trhači, Mokry vychytal první nulu v kariéře

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, pondělí 25.10.2021
Draci za sebou mají další ligové kolo, tentokrát s číslem patnáct. V něm si bez větších problémů poradili s poslední Kadaní a po menší odmlce si opět připisují body do tabulky. Svěřenci Martina Janečka si vzali zápas do svých rukou už ve 3. minutě a od té doby měl zápas jednoznačný gólový směr. Hattrickem zazářil Lukáš Žálčík a brankář Vojtěch Mokry si připsal první vychytanou nulu v profesionálním hokeji.
15.kolo pondělí 25.10.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Trhači Kadaň
5:0
(3:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Žálčík (Pěnčík, Drtil), 5. Macuh (Pěnčík, Žálčík), 14. Žálčík (Machů, Macuh), 25. Žálčík (Macuh, Hrachovský), 37. Lednický (Kohút). Rozhodčí: Čech, Zavřel – Maštalíř, Žídek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1001. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 5:0.
Mokry – Machů, Březák, Hrachovský, Dudycha, Drtil, Pěnčík, Řezáč – Lednický, Vildumetz, Vachutka – Spratek, Macuh, A. Furch – Bernovský, Kohút, Scheuter – Žálčík, P. Kratochvíl, Mácha.
A. Horák (27. R. Běhula) – Ferbas, Štochl, O. Havlín, Kabelka, Steinocher, Zorko – L. Švec, Valujskij, Berčík – Routa, Mežnar, D. Homer – Konášek, D. Čech, Z. Zabloudil – Bernat, Hradecký, Bogdasarjan.

Šumperk, jakožto favorit, vstoupil do utkání podle očekávání aktivně s kotoučem na hokejkách, přesto se do větší šance nedostal. Draci ale přece jen na branku nečekali moc dlouho. Ve 3. minutě otevřel skóre dnešního zápasu šumperský kapitán Lukáš Žálčík, který dostal přesnou přihrávku od Martina Pěnčíka a střelou z mezikruží rozvlnil hostující síť. O dvě minuty později se domácí mužstvo radovalo již podruhé. Šumperští hokejisté se dostali do přečíslení tři na dva. Lukáš Žálčík našel volného Roka Macuha, jenž bez problémů překonal kadaňského Adama Horáka. Draci měli během první periody k dispozici tři přesilovky, ani jednu ovšem neproměnili. Naopak při hře pět na pět opět skórovali. Třetí branku Šumperka přidal střelecky naladěný Lukáš Žálčík, který úspěšně dorazil střelu svého parťáka Tomáše Machů. Ke konci prvního dějství se do zajímavé šance dostali také Trhači, jenomže proti soupeři stál výborně chytající gólman Vojtěch Mokry. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu 3:0 pro Draky.

Druhá dvacetiminutovka probíhala téměř identicky jako první. Šumperk ještě v úvodu dohrával přesilovou hru, ale bez výraznějšího střeleckého pokusu. Ve 25. minutě ale opět udeřila první formace Draků. Na ledovou plochu začaly létat čepice, protože Lukáš Žálčík zkompletoval svůj hattrick. Žálčík si počkal na chybu kadaňského gólmana a z bezprostřední blízkosti dostal puk za jeho záda. Na tuto branku Kadaň zareagovala a v 27. minutě nechala vystřídat Adama Horáka. Místo něj se mezi tři tyče postavil Richard Běhula. Kadaňský celek si i ve druhé třetině několikrát pomohl nedovoleným zákrokem, ale trápení Draků v přesilovkách nemá konce. Při vlastní početní výhodě mohli dokonce inkasovat. Tomáš Drtil špatně rozehrál, puk zachytil Tomáš Bernat, ale šumperského gólmana už překonat nedokázal. Na druhé straně se do obrovské šance dostal Daniel Spratek, ale Richard Běhula mu gólovou radost sebral skvělým zákrokem hokejkou. Nicméně o chvíli později Draci přidali i pátou branku. Svoji premiérovou trefu si v Chance lize a v týmu Draků připsal Vojtěch Lednický. Více gólů už ve druhé třetině nepadlo.

Do závěrečného dějství si šumperští hokejisté přinesli luxusní náskok pěti branek. Je tedy pochopitelné, že se v poslední dvacetiminutovce nikam zbytečně nepoženou. Naopak Kadaň se sympaticky snažila s výsledkem ještě něco udělat, ale nepomohly jim k tomu ani dvě přesilové hry. V 53. minutě se asi do největší šance dostal kadaňský David Routa, který ujel šumperské defenzivě a sám stál tváří v tvář šumperskému brankáři. Jenomže střela mezi betony nebyla dobrou volbou. Vojtěch Mokry tento pokus bez problémů zneškodnil. Do další skvělé pozice se ještě dostal Marek Konášek, ale ani on nedokázal najít recept na domácího gólmana. Draci tak dnes slaví povinné vítězství naopak Trhači přidávají už patnáctou porážku v řadě a prodlužují tak čekání na první body. Dnešním hrdinou zápasu je bezesporu šumperský snajpr Lukáš Žálčík a také brankář Vojtěch Mokry, jenž si dnes připisuje první nulu v Chance lize.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Parádně nám vyšel vstup do utkání, měli jsme tam spoustu dobrých momentů. Myslím si, že postupem času jsme se trošku přizpůsobili tempu soupeře a svým způsobem jsme i vypadli z role. Na druhou stranu to byl dobrý zápas pro diváky. Domácí lídr vstřelil hattrick, gólman si připsal první čisté konto, takže z našeho pohledu to bylo vydařené pondělí. Škoda, že nebyla sobota, to by bylo se vším všudy."

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Šumperk byl od začátku jasně lepší, přehrával nás ve všem. Myslím si, že ten výsledek 5:0 je ještě pro nás docela přijatelný, brankáři nás poměrně podrželi. My jsme sice měli pár šancí, ale Šumperk dnes zaslouženě zvítězil."