Šumperk s Vítkovicemi držel krok, ve finále padl

Dominik Mihailescu, Alena Ryšavá, pátek 28.8.2020
Šumperští hokejisté se postavili proti nejtěžšímu soupeři - HC VÍTKOVICE RIDERA. V první třetině se neskutečným způsobem vyznamenal MAREK PEKSA, který ačkoliv inkasoval jednou, připsal si hned ze začátku jednadvacet zákroků. Prostřední část hry byla pastva pro oči fanouška. Padaly branky a Šumperk se dotahoval na extraligový mančaft. Po prostřední části hry tak měli Draci stále jednobrankové manko. V poslední periodě se museli rolbaři potýkat s vyraženým plexisklem, ale to bylo poměrně rychle zpátky na místě. Vítkovice se do střelecké listiny zapsaly ještě jednou. Šumperská závěrečná power-play nevyšla, a tak konečné skóre na světelné tabuly ve Škoda Areně ukazovalo 2:4.
přát. pátek 28.8.2020
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Vítkovice
2:4
(0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Uhlík (Spratek, Dosek), 24. Gewiese (Jaroš) – 4. Marosz (Mikyska), 22. Koch (Lakatoš), 23. Koch (Šišovský, Mikyska), 58. Hruška (Trška). Rozhodčí: Dufka, Markovský – Novotný, Bubela.. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: . Střely na branku: 36:60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2,2:2, 2:4.
Peksa (od 41. Altrichter) – Gewiese (C), Kabelka, Viktorín, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Ficek, Švec – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, Král, Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Krejčiřík – Horký
Svoboda (od 31. Dolejš) – Štencel, Koch, Trška, Černý, Kovář, Demel – Krenželok (C), Hruška, Lakatoš – Mallet, Marosz, Schleiss – Dej, Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, Kubalík

Utkání mělo rychlý a ostrý start, hlavně ze strany hostů, kteří se k brance dostali hned ve 3. minutě, když byl vyloučen domácí Král. Vítkovičtí se od začátku své početní výhody nehli z obranné třetiny Draků a ostřelovali Peksu, který jim svými zákroky nedal šanci. Bohužel Šumperští v této početní nevýhodě nakonec inkasovali, když se kotouč po přihrávce Mikysky na Rostislava Marozse nešťastně odrazil od Peksových zad do branky. I zbytku první periody dominovali hosté, kteří nastavili vysoké tempo hry, domácím se nedařilo kontrolovat kotouč a zakládat útočné akce. Nepodařilo se jim však skórovat hlavně díky pohotovým zákrokům domácího brankáře Peksy, který v první třetině zlikvidoval 21 střel soupeře.

Zatímco první dvacetiminutovka mnoho gólů nepřinesla, ve druhé viděli diváci hned 4. Do třetiny opět lépe vstoupili hosté, ve 22. minutě střílel z pravého kruhu Patrik Koch, který prostřelil domácího brankáře a poslal Vítkovice do dvoubrankového vedení. Poté se ale ozvali domácí, ve 23. minutě předvedli skvělou akci Stanislav Dosek s Tadeášem Jarošem, první jmenovaný zpoza brány naservíroval kotouč úplně volnému Tadeášovi Jarošovi, který prostřelil Svobodu střelou z první a snížil na 1:2. Radost ale domácím dlouho nevydržela, protože za 41 sekund se podruhé v klání prosadil vítkovický Patrik Koch, který z bezprostřední blízkosti poslal puk do sítě Draků a hosté opět odskočili do dvoubrankového vedení. Domácí ale nezůstali zaskočeni a za půl minuty snížili na 2:3, když Petr Gewiese dostal krásnou přihrávku od Jaroše a z ostrého úhlu vystřelil na Svobodu, od jehož zad se puk dostal za brankovou čáru. Zbytek třetiny se odehrál ve vysokém tempu, kdy měli šance jak domácí, tak hosté. Draky dále držel domácí strážce klece, Peksa.

Třetí perioda byla hned po dvou minutách přerušena, protože šumperský tvrďák Petr Gewiese narazil na mantinel jednoho z vítkovických hráčů a vysklil plexisklo. Tempo hry ale zůstávalo nadále vysoké. Několik nebezpečných střel Ostravanů kryl Martin Altrichter, který po 40 minutách vystřídal Peksu. Domácí silně volali po srovnávací brance, několikrát se jim naskytla gólová šance, bohužel váhali v koncovce. Naděje na srovnání byly pohřbeny, když byl v 57. minutě vyloučen šumperský Kučera. Ridera podruhé v utkání využila početní výhodu, v 58. minutě zacílil za Altrichterova záda přesnou střelou hostující Jan Hruška, který navýšil na 2:4. Draci ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale Hruškova branka byla poslední gólovou tečkou za utkáním.

Tradičně po utkání následovala série samonstatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější střelci, než maskovaní muži obou celků. Dohromady bylo proměněno 7 samostatných nájezdů. Ty nakonec také, 3:4 v 8. sérii, ovládla Ridera. Za Draky byla úspěšná trojice exekutorů: Petr Gewiese, Tadeáš Jaroš a Jan Milfait.