Šumperk přitápí pod kotlem! Svou bojovností srazil domácí Marimex na kolena

Michal Krobot, sobota 19.2.2022
Šumperští hokejisté v rámci 47. Chance ligového kola zavítali na led kolínských Kozlů. Zápas musel být pro všechny přítomné opravdu atraktivní podívanou. I přestože se nejednalo o vyloženou přestřelku a na góly bylo poměrně sucho, utkání nepostrádalo rychlost, osobní souboje, a především dobré střelecké příležitosti obou celků. Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení. V něm rozjel perfektní akci Dávid Kohút a v gólové pozici našel Tomáše Drtila, který připsal bonusový bod na stranu Draků.
47.kolo sobota 19.2.2022
SC Kolín - DRACI PARS ŠUMPERK
1:2p
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Krejčík (Čáp, Ouřada) – 51. Žálčík (Kindl, Vildumetz), 65. Drtil (Kohút, Vachutka). Rozhodčí: Úlehla, Jechoutek – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1349. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Kuzněcov – Kukla, Piegl, Niko, Pinkas, Čížek, Čáp, Váchal – Král, David Šafránek, Jankovský – Jan Veselý, Miškář, Sklenář – Ouřada, Štohanzl, Krejčík – Svoboda, Morong, Síla.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Březák, Dudycha – Žálčík, Kindl, Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šuhaj, Šilhavý, Furch – Spratek, Macuh, Antoníček.

Z úvodu utkání museli být všichni přítomní fanoušci nadšení. Už od prvních vteřin se předháněli příznivci obou klubů na tribunách a na ledě tomu nebylo jinak. Z počátku měli více příležitostí muži v modrém, kteří využili domácího prostředí, ale postupem času začal nebezpečně hrozit i Šumperk. Především z holí Kindla, Žálčíka a Kratochvíla. Fantasticky chytající brankáři ale předváděli jisté zákroky a ani jeden z hráčů v poli se nedokázal prosadit. V jednu chvíli už se diváci sice zvedali ze sedaček, jenže Zdeňek Král rozvlnil pouze boční síť.

Prostřední část začala lépe pro Draky, jelikož si hned ze startu vybojovali početní výhodu. Dvouminutová hra s jedním mužem navíc se však svěřencům Martina Janečka nepovedla. Chvíli poté už překonal Kuzněcova Žálčík, jeho puk ale rozzvonil břevno. Následně si vzali slovo Kozlové. Několik sekund po první polovině utkání se prosadil kapitán Marimexu Lukáš Krejčík, který v předbrankovém prostoru tečoval střelu od modré a otevřel gólový účet zápasu. Ke konci periody přišly šance na srovnání stavu, ale žádný z šumperských hokejistů nedokázal kolínského fantoma překonat.

Vstup do poslední dvacetiminutovky lehce otupil tempo velmi atraktivního duelu. Často přerušující se pasáž nakonec uťaly fauly Draků, které dostaly Kolín do pohody. Ta jim ale nevydržela dlouho, protože v jednapadesáté minutě srovnal skóre Lukáš Žálčík. Nejlepší střelec Parsu vyslal nechytatelný projektil z mezikruží a na kolínském stadionu zadělal na další drama. Po šedesáti minutách zápas neznal vítěze a na řadu přišel nastavený čas. Hru tři na tři nakonec zvládli lépe hosté. Dávid Kohút předvedl perfektní akci po boku Tomáše Drtila, se kterým vykombinoval krásnou rozhodující branku.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dneska si myslíme, že rozhodlo to, že domácí byli nervóznější než my. K tomu jsme přidali trpělivost, věděli jsme, že se bude hrát šedesát minut a nezačali jsme bláznit po prvním inkasovaném gólu. To nám následně přineslo ovoce ve vyrovnání, a nakonec i v tom druhém bodu v prodloužení, kde jsme nejprve měli tři velké šance a nakonec tam padla nádherná branka. Znovu musíme hrozně moc poděkovat naším fanouškům, kteří nás neskutečně hnali a vytvořili fantastickou atmosféru.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Musím s kolegou souhlasit, dnešní zápas opravdu rozhodla naše nervozita. My jsme se dostali do vedení a vlastně svými chybami jsme soupeři ty body ve finále darovali. Aspoň máme jeden teda, ale trošku štěstíčka chybělo a fakt asi méně nervozity. Hodně nás také svazovalo domácí prostředí a vidina toho kousku do cíle, když jsme ještě vedli 1:0. Takže to si myslím, že je velká škoda. Na druhou stranu Šumperk taky hraje výborně, to je holý fakt. Věděli jsme, že nás čeká extrémně těžký soupeř. Myslím si, že se doopravdy sešla výborná mužstva v současné formě. Štěstíčko se v závěru přiklonilo soupeři, který bere dva body a my jeden.“