Slavia je pro Draky zakletá, Šumperk v dramatické odvetě padl

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, sobota 20.11.2021
Ani tentokrát to nevyšlo! V rámci 22. kola CHANCE ligy se Draci střetli se svým nejméně oblíbeným protivníkem pražskou Slavií. Utkání odstartovali opravdu na výbornou a po dvou třetinách se zdálo, že mají zápas pevně ve svých rukou. V poslední periodě ale šumperské mužstvo inkasovalo 4 branky a z této odvety nakonec nezískalo ani bod. Slavia je tak pro Draky stále začarovaný tým, na který i přes horlivou snahu nemůžou vyzrát.
22.kolo sobota 20.11.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slavia Praha
3:4
(2:0, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 5. A. Furch (Spratek, Scheuter), 19. Gewiese (J. Horký), 30. Žálčík (Vachutka) – 42. P. Machač (V. Bílek, Poletín), 52. P. Machač (Daniel Krejčí, T. Knotek), 52. Daniel Krejčí (Poletín), 59. Šteiner (Mikuláš Hovorka, Jaroslav Brož). Rozhodčí: Čech, Šudoma – Zidek, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 1148. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Gewiese, Hrachovský, Dajčar, Březák – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, A. Furch – Antoníček, L. Rutar, J. Horký – Kohút.
R. Málek – R. Havel, Zelingr, Daniel Krejčí, Veber, Hejda, Mikuláš Hovorka, T. Duda – T. Knotek, P. Machač, V. Bílek – Poletín, Žejdl, J. Doležal – Jaroslav Brož, T. Pšenička, Šteiner – Kern, D. Petrov.

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu celku. Ve 3. minutě se do velké šance dostala šumperská čtvrtá lajna, tuto příležitost ale nevyužila. Místo toho se do šance dostali hosté, jenže ani Tomáš Pšenička neskóroval. V 5. minutě už branka padla. Skóre otevřel šumperský útočník Aleš Furch, kterého vybídl přesnou přihrávkou zpoza branky, Daniel Spratek. Draky první vstřelená branka nakopla. Do obrovské šance se dostal Daniel Vachutka, který ale připraveného brankáře Málka nepřekvapil. Velký tlak si následně vytvořila první šumperská letka. Nejdříve se k odraženému puku dostal kapitán Draků Denis Kindl, střelu ale neproměnil. Poté pálil z pravého kruhu Lukáš Žálčík, nicméně ani on nerozvlnil hostující síť. V 18. minutě předvedl fantastický zákrok domácí gólman Vojtěch Mokry proti Knotkovi. O necelou minutu později se již podruhé radovali domácí. Šumperský navrátilec Petr Gewiese předvedl parádní sólo a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do druhé části vstupovali Draci s dvoubrankovým náskokem. Opět byli na ledě o trochu více aktivnější než pražská Slavia. Ve 26. minutě byl k vidění obrovský závar před hostujícím brankářem Málkem, avšak ani jeden z domácích hráčů nedokázal Romana Málka překonat. Ve 30. minutě utkání byla celá ŠKODA Aréna na nohou. Na 3:0 zvyšoval šumperský snajpr Lukáš Žálčík, který po krásné individuální akci prostřelil Romana Málka. Ve zbytku druhé dvacetiminutovky už další branka nepadla.

Do posledního dějství vletěli hosté s obrovskou chutí utkání otočit. A že dnešní zápas ještě nezabalili, dokázali hned ve 42. minutě. Centr první formace Patrik Machač snížil stav utkání na 1:3 po samostatném úniku. V 52. minutě si Draci celkem dvakrát pomohli nedovoleným zákrokem, nabídli tak soupeři dvojnásobnou přesilovou hru. A tato přesilová hra byla rychlostí blesku využita. Patrik Machač se dnes prosadil již po druhé, když přesnou střelou pod břevno nedal sebemenší šanci šumperskému brankáři. Uběhlo přesně patnáct vteřin a drama bylo rázem na světě. O vyrovnávací branku na 3:3 se postaral nejproduktivnější obránce Slavie, Daniel Krejčí, vykřesal tak obrovskou naději na zisk bodů. K obrovské smůle šumperského celku byl velký obrat dokonán. V 59. minutě zajistil vítězství pražského celku a zisk tří bodů David Šteiner, který střelou ze zápěstí překonal domácího gólmana a rozesmutnil dračí letku. Šumperští hokejisté tak ztratili dobře rozehrané utkání a nakonec z ledu odjížděli bez bodového zisku.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes jsme se báli vyhrát. V první třetině jsme hráli dobře a nepropadali. Naopak v té třetí jsme měli nechat Slavii ať jde do plných a rozbije se o nás. Místo toho jsme propadali a soupeř jezdil do brejků. Byla otázka času kdy tam nějaký gól padne. Druhá věc jsou speciální týmy. Měli jsme hodně času v početní výhodě, a přesto jsme ji nedokázali proměnit. Konec se potom hodnotí těžko. Zkušení hráči se báli hrát a úplně jsme jim otevřeli karty.“

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Na začátku musím uznat, že nás Šumperk zaskočil. V první třetině jsme se s hrou soupeře nedokázali vypořádat. V té druhé už to bylo trochu lepší, akorát jsme ubránili pětiminutovou přesilovku a potom dostali gól na tři nula. Pořád jsme ale věřili, že zápas můžeme otočit. Ve třetí části jsme si šli za vítězstvím, a i za velké dávky štěstí nakonec vyhráli.“