Skvělý Peksa vychytal vítězství, Draci vedou ligu o 12 bodů

Jaroslav Svoboda, sobota 23.11.2019
Drama stejně jako v předchozím domácím vzájemném utkání proti Moravským Budějovicím. A znovu jistil vítězství gól Jana Milfaita. Tentokrát se však klíčový muž šumperské sestavy nacházel v brankovišti. Výborný výkon Marka Peksy dovedl Draky k vítězství 3:1 nad houževnatým soupeřem, který potvrdil zlepšené výsledky poslední doby. Ve ŠKODA Aréně však na bodový zisk nedosáhl. Vítěznou trefu zajistil Tomáš Sedlák, pojistku přidal zmiňovaný Milfait. Po zaváhání Havlíčkova Brodu ve Valašském Meziříčí vedou Draci skupinu Východ již s náskokem 12 bodů.
20.kolo sobota 23.11.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - Moravské Budějovice
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Gewiese (Kabelka, Scheuter), 44. Sedlák (Milfait, Jaroš), 60. Milfait - 28. Horký (Kruckovyč). Rozhodčí: Čech - Novotný, Pippal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1204. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Peksa - Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Haloda - Jaroš, Milfait, Pokorný - Kofroň, Spratek, Scheuter - Krejčiřík, Antonov, Horký - Urban, Müller, Šíp
Vacek - Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Brabec, Čermák - Hovsepjan, Sorger, Procházka, Svoboda, Horký, Kosnar, Piš, Krutiš, Sigmund, Podlaha

Bez zdravotně indisponovaných Danielem Vachutkou a Danielem Hrochem vyrukovali Draci do boje proti poslednímu týmu tabulky, celku Moravských Budějovic. Za ty nastoupil do branky David Vacek, zatímco ještě nedávno šumperský Ondřej Haloda zůstal jen na střídačce.

A nakonec viděl výborné výkony obou svých kolegů, tedy jak spoluhráče, tak i domácího brankáře. Marek Peksa, který v Šumperku právě nahradil Ondřeje Halodu, vychytal týmu cennou výhru. Soupeř totiž zdařilo aplikoval taktiku rychlých kontrů a několikrát v utkání zůstali za obrannou řadou domácích volní hráči. A Peksa tyto příležitosti pokryl bez výjimky.

Byli to však domácí, kdo šel do vedení. PETR GEWIESE již ve druhé minutě nahazoval kotouč směrem do brankoviště a puk pro hosty nešťastně propadl do sítě. Další přísun branek ze strany lídra tabulky na konto toho posledního celku v soutěži se nekonal. Naopak hosté často hrozili a hlavně Podlaha několikrát během úvodní třetiny ujížděl sám na branku. Ale neuspěl.

Ve druhé třetině se začaly i rozdávat tresty. Ten úvodní při vyloučení Šípa pak Moravské Budějovice sice ještě nevyužily, ale o pár vteřin později nedokázali bránící hráči odklidit puk a DAVID HORKÝ srovnal. Zápas se tak znovu dostal do roviny nerozhodného výsledku. O osudu nakonec rozhodla až třetí třetina. Do ní vstoupili domácí aktivně, vykoledovali si faul a ten potrestali. V přesilové hře se odkryl prostor mezi kruhy, kam si najel TOMÁŠ SEDLÁK. Šumperskému obránci stačilo lehce tečovat kotouč od Jana Milfaita a Vacek byl bezmocný.

I tak se museli Draci mít neustále na pozoru a hlavně při obrovské šanci Horkého se Peksa vyznamenal. Gól i přes veškerou snahu sympaticky hrající hosté nedali, v závěru pak Draci velmi dobře drželi hru mimo své pásmo. A dočkali se i pojistky. Při powerplay poslal kotouč do prázdné branky Moravských Budějovic JAN MILFAIT.

Draci tak prodloužili vítěznou sérii a protože Valašské Meziříčí doma porazilo Havlíčkův Brod, tak navýšili náskok v čele tabulky již na dvanáct bodů.

Martin Janeček (Šumperk): S Moravskými Budějovicemi jsme se letos trápili ve všech zápasech, i minule doma jsme utkání rozhodli až v závěru a na půdě soupeře, byť to tak nemusí vypadat, jsme odehráli také ubojovaný zápas. Dnes to vypadalo podobně, možná byly na vině i okolnosti, kdy jsme při absenci dvou hráčů museli přeskupit formace. Musíme poděkovat Markovi Peksovi, který tým v důležitých momentech podržel a nebýt jeho, tak jsme mohli před poslední třetinou prohrávat vyšším rozdílem. Soupeř vyčkával na brejky a dnes jich měl opravdu dost.