Skvělá přestřelka s dobrým koncem pro Draky, Porubu porazili počtvrté v sezóně!

Martin Schwarz, středa 8.2.2017
Parádní hokejovou podívanou nabídly severomoravskému publiku týmy Draků a Poruby. Šumperský zimní stadion viděl hned několik obratů. Nejdříve domácí drželi těsný náskok 2:1, když přesilové hry zužitkovali Tomáš Drtil a Michael Janota. Ale Ostravané nakopli motory, zaradovali se před koncem druhého dějství hned třikrát, do kabiny nesli vedení 4:2. Tři body nicméně na účet Poruby neputovaly. Na severní Moravě zůstaly poté, co se ve třetí třetině dvakrát trefili Michal Vymazal a DANIEL VACHUTKA. Draci díky skvělému obratu přestříleli červenobílé 6:4, před čtvrtým Hodonínem mají náskok už šest bodů!
40.kolo středa 8.2.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
6:4
(0:1, 2:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 24. Drtil (Vymazal, Sedlák), 25. Janota (Hroch, Sedláček), 44. Vymazal (Sedlák, Vachutka), 49. Vachutka (Sedlák, Matějka), 54. Vachutka (Matějka, Adam), 60. Vymazal (Fischer, Vachutka) – 17. Zdráhal (Illéše, Jáchym), 28. Illéš (Jáchym), 34. Rudl (Illéš, Zdráhal), 40. Seidler (Vaněk, Peslar). Rozhodčí: Netopil – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:6, navíc Adamík (POR) 5 + OK. Využití: 3:2. Diváci: 650. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4.

Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Ostřanský, Hroch, Fischer – Langr.
Čech – Slavík, Dresler, Flašar, Puškár, Puzič, Peslar, Adamík, Rudl – Zdráhal, Jáchym, Piecha – Vaněk, Illéš, Orság – Slováček, Sztefek, Seidler – Sedlář.

Zápas měl od začátku rychlý spád, hned se začalo potvrzovat, že oba celky rády aplikují útočný hokej. Už v úvodní minutě mířil do zakončení hostující Patrik Zdráhal, ale na toho dobře počíhal obránce Draků Tomáš Sedlák. Pokus Puziče už Hynek Kůdela řešit musel, přesto jej v pohodě vyrazil před sebe. Šumperk během 3. minuty mířil do přesilové hry, kterou však nezužitkoval, Ostravané oslabení obstojně ubránili, jediný lepší pokus vyslal na Jakuba Čecha bek Ďurkáč.

Svěřenci Aleše Flašara brzy dostali k dispozici další početní výhodu, jejich soupeř totiž hrál v šesti mužích. Jenže nebylo jim to nic platné, hosté přijeli pod vrcholky Jeseníků s poctivou obranou. A tak červenobílí reagovali při plném počtu hokejistů mezi mantinely. Illéšovu střelu dokázal gólman Draků vyrazit před sebe, leč na dorážku čekal připravený Patrik ZDRÁHAL, ten otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí tým si zkomplikoval závěr úvodního dějství Matějkovým vyloučením, Poruba brala druhou část přesilovky do druhé třetiny.

Počátek prostředního dějství nabídl přítomnému publiku hodně zajímavé okamžiky. Ten první z nich byl pořádně děsivý. Ostravský Adamík srazil Vymazala hlavou proti mantinelu a útočník Šumperka měl co dělat, aby se zvedl z ledu. Adamík vyfasoval pětiminutový a navíc osobní trest do konce utkání. Draci tentokrát nezaváhali. Nejdříve při přesilovce pět na tři propálil krásnou peckou z první Čecha Tomáš DRTIL - 1:1. Za pár okamžiků burácel šumperský zimáček znovu, od modré čáry se napřáhl a propálil vše Michael JANOTA - 2:1.

Poruba nicméně nehodila flintu do žita a ještě před vypršením druhé dvacetiminutovky zvrátila stav zpátky na svou stranu. Ve 28. Minutě vybídl Jáchym ke skórování Jakuba ILLÉŠE - 2:2. Pro Draky bylo za chvíli hůř, přibližně o šest minut později zakončením na vzdálenější tyčku dosáhl branky Dominik RUDL - 2:3. Za katr následně zamířil domácí zadák Jakub Řezáč, Poruba jeho vyloučení potrestala. Třiatřicet vteřin před druhou sirénou zvedal ruce nad hlavu Petr SEIDLER - 2:4.

Závěrečnou část ale rozjeli lépe domácí. Také oni ukázali, že vědí, jak se využívá přesilová hra. Michal VYMAZAL zakončoval oku fanouška lahodící akci, Jakub Čech u levé tyče neměl šanci – 3:4. Netrvalo dlouho a hala opět stála na nohou. Ve 49. Minutě jako první našel kotouč puk před brankou dračí snajpr Daniel VACHUTKA, uklidil jej za Čechova záda – 4:4. Kdyby navíc Michal Vymazal proměnil trestné střílení, měli Draci vedení zpátky. Nakonec ho přeci jen získali. Jan Matějka famózně naservíroval touš do jízdy Danielu VACHUTKOVI, jenž poslal Šumperské zpátky do těsného trháku – 5:4! Vítězství trefou do prázdného zařízení poté pojistil Michal VYMAZAL - 6:4. Draci předčili Porubu počtvrté z pěti vzájemných duelů a berou důležité tři body.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Přišlo mi, že jsme oproti Porubě měli o kousek větší zapálení pro hru. A k tomu zápalu jsme měli i trošku více štěstí. Dnes náš tým dostal poměrně smolné branky, nehrál vyloženě špatně. Před třetí třetinou jsme si něco řekli v šatně a vletěli do toho. Konečně se potom přiklonilo štěstí na naši stranu a mančaft byl trpělivý, to byl nejspíš zlomový moment.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Na zápas jsme dorazili s oslabeným kádrem, ale první třetiny jsme hráli jednoznačně lepší hokej. Bohužel jsme opět naší nedisciplinovaností pustili soupeře do mnoha přesilovek a ty mají výborné. Vedli jsme po čtyřiceti minutách 4:2, ale pustili jsme domácí do přesilových her, využili toho. Naopak my v poslední části neměli tah do brány a v kombinaci s nedisciplinovaností, které umí Šumperk využít, odjíždíme s prázdnou.