Skvělá práce! Draci využili přesilovky a Technice nastříleli pět gólů

Martin Schwarz, Kryštof Severa, čtvrtek 25.8.2016
Loňský semifinalista druhé ligy sice začal lépe, už v 7. minutě poslal domácí skvadru do vedení Benýšek. Draci ale dvěma rychlými góly ze závěru úvodní části strhli výsledek před první sirénou na svou stranu, když oslavovali Vachutka s Juríkem. A co víc, v prostřední třetině náskok rozšířil šumperský Ďurkáč. Kučerovi svěřenci pak naskakovali do třetí periody s vedením o jednu branku, jelikož druhý puk za Zavadilova tečoval brněnský Kozák. Modrožlutí nicméně drama nepřipustili, čtvrtou trefu Severomoravanů přidal v úvodu poslední třetiny Milan Ostřanský, pátým zásahem jej napodobil Michael Janota, a to gólem z přesilovky. Další změna ve skóre nepřišla, HC Technika Brno - Draci Šumperk 2:5.
přát. čtvrtek 25.8.2016
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
2:5
(1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Benýšek (Čtvrtníček), 29. Kozák (Grman, Stehlík) – 17. Vachutka, 18. Jurík (Ďurkáč, Fischer), 24. Ďurkáč (Pavlovský), 43. Ostřanský (Janota), 51. Janota (Pavlovský). Rozhodčí: Antonín – Čelechovský, Mužíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:4. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Novák – Kupčík, Cívka, Švejda, Štancl, Grman, Šidák – Bustin, Benýšek, Brzobohatý P. – Buhaj, Stehlík, Matov – Biolek, Kozák, Čtvrtníček – Brzobohatý M., Grunwald, Florek – Fusek
Zavadil – Sedlák, Tomek, Janota, Drtil, Řezáč, Navrátil, Ďurkáč – Vachutka, Matějka, Fischer – Šimko, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Jurík – Hajšman

Vysokoškoláci začali druhé domácí utkání přípravy velice akčně, již v sedmapadesáti vteřinách tečoval kupčíkovu střelu Peter Bustin, ale jeho teč jen těsně minula tři tyče. Ačkoli byla Technika výrazně lepší, tak i Draci dokázali zahrozit, ale Novák si svoji branku dokázal uhájit. Ve čtvrté minutě dostala Technika k dipozici přesilovou hru, ve které si dokázala vytvořit několik šancí, ale Zavadila se jim překonat nepovedlo. To se podařilo až Karlu Benýškovi v sedmé minutě, když po chybě Zavadila obkroužil jeho branku a zasunul puk za brankovou čáru.

V deváté minutě se mohla Technika dostat do vícebrankového vedení, nejprve Fusek nedokázal přehodit Zavadila a poté nastřelil Matov tyč. Technika byla i nadále lepším týmem, ale ani kozákův únik neskončil brankou. Za zlom utkání by se dala považovat dvojnásobná přesilovka, která mohla trvat celkem 104 vteřin. Využít se ji podařilo Drakům již po jedenácti vteřinách. K odraženému kotouči se dostal Daniel Vachutka a poslal puk za brankovou čáru. O 93 vteřin později bylo srovnáno. Ďurkáčovu střelu od modré čáry tečoval David Juřík a do šaten se tak šlo za stavu 1:2 pro Draky Šumperk.

Druhá perioda začala tlakem šumperského celku. Kritickou minutou pro domácí celek se stala minuta čtyřiadvacátá. Nejprve nastřelil Janota tyčku a o chvíli později se k puku dostal Jakub Ďurkáč a bekhendovým blafákem překonal Filipa Nováka.

Snížit mohl Peter Bustin, ale před odkrytou brankou zaváhal. To ho nemuselo mrzet, protože o chvíli později vybojoval Stehlík puk, poslal jej na modrou čáru, odkud vypálil Adam Grman a jeho střelu tečoval Jiří Kozák. Místo toho, aby vstřelená branka nakopla Techniku, tak nastartovala Šumperk a ten do konce třetiny zatápěl před brankou Nováka. Ten se musel ohánět a zejména jeho zákrok lapačkou proti Sedlákovi stál za to. Velikou šanci spálil v třiačtyřicáté minutě Janota, který z necelých dvou metrů netrefil odkrytou klec.

Druhá třetina začala přesilovou hrou při vyloučení Petera Bustina a Šumperk opět rozjel svůj kolotoč. Nejprve Novák odolával, ale na teč Milana Ostřanského již nestačil. Snížit mohla Technika v osmačtyřicáté minutě, kdy se v přesilovce vykutálel kotouč z vystroje Zavadila, ale nikdo v sovím dresu jej nedokázal poslat za brankovou čáru.

Další šance pro Draky vznikla v jednapadesáté minutě, kdy dostal dvě minuty Štancl a přesilovku dokázal Šumperk využít. Pavlovský našel na modré čáře Michaela Janotu a ten svou střelu umístil přímo k levé tyči branky sov. Zmírnit výsledek mohl Jiří Čtvrtníček, ale nedokázal umístit ve velké šanci kotouč do branky. Technika tak podlehla Šumperku 2:5.

Autor reportáže: Kryštof Severa, foto k článku: Tomáš Paulík

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Soupeř byl lepší, nám se celkem povedla druhá třetina. Jsme poučení, dnes těch chyb bylo prostě moc. Na tréninku zapracujeme na zlepšení.

Radek Kučera (Draci Šumperk): Dnes jsme dobře bruslili a navíc se nám povedlo využívat přesilovky, takže povedené utkání.