Skvělá atmosféra, skvělé góly, skvělé vítězství!

Jaroslav Svoboda, neděle 4.2.2007
Š u m p e r k - Draci drží v roce 2007 na svém ledě neporazitelnost. Soustředěným a výtečným výkonem v prvních dvou třetinách dnešního utkání přehráli i Přerov a připsali si další tři body do tabulky. Potřetí v řadě proti Zubrům skóroval i Roman Meluzín, Draci navíc třikrát skórovali v přesilových hrách a hned dvakrát udeřili v oslabení. Zápas se odehrál za výtečné hokejové atmosféry, v závěru však propukly domácí oslavy a Draci si dnešní výhrou udrželi náskok na čele tabulky.
37.kolo neděle 4.2.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
6:2
(2:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13:43 Meluzín (Bařica), 17:16 Ohnutek, 27:16 Holík (Loužek), 29:57 Kratěna (Stejskal), 36:02 Bařica (Meluzín), 44:32 Holík (Kučera) - 41:00 Rusek (Martinák), 59:45 Kolář (Janečka, Kubala). Rozhodčí: Smeták - Vengřín, Tuizal. Vyloučení: 12:9, Hajas 5 + do konce hrubost, Martinák 10 minut, Tůma 5 + do konce hrubost. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2000. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Stráňovský, Kukol - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek, Jurča, Dostál
Láníček (27:16 Krejčí) - Pala, Halouska, Hruška, Kubala, Rajnoha, Štěpán, Bauer, Raška, Sabela, Ditrich, Piluša, Martinák, Rusek, Kolář, Žibrita, Klimovič, Tůma, Janečka, Kupec

Jak je v poslední době zvykem, Draci vstoupili do utkání pěkně od podlahy a jejich tlaku pomohlo taky oslabení soupeře. Již v první minutě inkasoval dvě minuty za krosček, branka však nepadla. Několik šancí Šumperka v úvodu utkání Láníček ustál, na druhé straně veškerou práci kryl taktéž jistý Tihlář. Šumperk se dočkal až ve 14. minutě, kdy jeho rostoucí tlak vyvrcholil gólem paradoxně ve vlastním oslabení. Dvojice Bařica - Meluzín si to našlápla přes celou ledovou plochu a Roman Meluzín potvrdil, že se mu střelecky proti Přerovu daří. Druhé branky se zaplněné ochozy dočkaly v osmnácté minutě. Při hře 4 na 4 vypíchl kotouč David Ohnutek a i on pelášil sám na Láníčka. S přehledem svůj únik zakončil pod břevno a Draci vedli 2:0.

Ve druhé třetině měli ze začátku mírně více ze hry hosté, ovšem Radek Tihlář potvrzoval zlepšenou formu posledních dní. Ve 28. minutě dokázal Šumperk využít svou přesilovou hru, když Loužek našel Aleše Holíka, který dokázal šťastně skórovat. Michal Láníček pak přepustil místo v brance Zdeňku Krejčímu, jenže ten inkasoval do konce druhé třetiny ještě dvakrát. Za necelé tři minuty jej opět v přesilové hře překonal Ivo Kratěna, čtyři minuty před koncem třetiny neudržel Krejčí střelu Bařici a ta doplachtila za jeho záda.

Třetí třetina přinesla kromě dalších tří gólů i tvrdší hru a rvačku Hajase s Tůmou. Oba hříšníci dostali trest 5 minut a museli do sprch. Již minutu po zahájení třetiny se poprvé v utkání prosadili hosté, když Martinákovu přihrávku zužitkoval Rusek. Šumperk následně vyčkával na chyby soupeře a ofenzivu podporoval hlavně v přesilovkách. Z ní padl i poslední gól Draků. Kučera přiťukl Holíkovi, ten proklouzl celým pásmem až před branku a definitivně rozhodl. Hra se následně přitvrdila, vrcholem byla rvačka Hajase a Tůmy, patnáct vteřin před koncem kosmeticky upravil výsledek Kolář. Šumperk doma prodloužil neporazitelnost, kterou drží od začátku roku 2007.

HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Roman MELUZÍN

Šumperský útočník chytl v novém roce skvělou formu a vedle Dušana Bařici a Radima Antonoviče viditelně ožil. Zkušený centr třetí formace dokázal i ve svém třetím utkání proti Přerovu skórovat, navíc vypracoval další branku pro Dušana Bařicu a během oslabení týmu se téměř nehnul z ledu. Právě v početních nevýhodách uplatnil svou zkušenost, vybojoval několik kotoučů a za ovací tribun také nastřádal velké množství vteřinek.

2. Dušan BAŘICA

Miláček šumperského publika řádí jako za starých časů. Na ledě dřel, bojoval o každý kotouč a snažil se o bleskurychlý přechod do útoku. Jeho kombinace s Romanem Meluzínem motaly hlavu přerovské obraně, sám se navíc dokázal střelecky prosadit.

3. Radek TIHLÁŘ

Tihlář v posledních týdnech chytl fantastickou formu a i v utkání proti Přerovu to potvrdil. Ve druhé třetině pochytal několik nebezpečných akcí soupeře, například únik Piluši. I přes dvě inkasované branky z Tihláře sršela jistota a klid.