Série končí v nejméně vhodnou chvíli, draci v Mostě ztratili vedení 2:0

Jaroslav Svoboda, pondělí 30.11.2015
Šumperští hokejisté bohužel v Mostě zlepšenou formu nepotvrdili. Na ledě severočeského soupeře vedli po úvodních dvacetiminutách 2:0 zásluhou Jana Milfaita a Tomáše Drtila, domácí ale postupně dokázali zlomit výsledek ve svůj prospěch. Osudovou se stala hlavně 53. minuta, kdy Marek Baránek dvěma slepenými góly dokonal obrat na 3:2 z pohledu mosteckého klubu. Ten pak v závěru, i díky tvrdší hře na hranici pravidel, uhájil. Draci tak o bod padají zpět na poslední místo tabulky. Ve středu je čeká rozjetá jihlavská Dukla.
28.kolo pondělí 30.11.2015
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(0:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 34. Válek (Hora, J. Doležal), 53. Marek Baránek (Havlíček), 53. Marek Baránek (J. Doležal, Válek) - 10. Milfait (Fořt), 20. Drtil (Holík, Vrdlovec). Rozhodčí: Grech - Kokrment, Malý. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 180. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 3:2.
Petrásek – Hora, Cvrk, Marek Baránek, Chaloupka, Strejček, Sklenička, Havelka – Válek, Tauš, J. Doležal – Kubinčák, Havlíček, Jurčík – Smolka, Gerhát, Rindoš – Martin Baránek, J. Procházka
Svoboda – Puzič, Drtil, Holík, Bail, Gewiese, Zdráhal, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Půhoný, Ostřanský, Šebek – Brunec, Šimun, Hroch – Panna, Pipek

Bez nemocného Karla Pláška, ale s novými tvářemi, mladými útočníky z Pardubic Tomášem Pipkem a Ondřejem Pannou, dorazili šumperští hokejisté do Mostu, a to již s denním předstihem.

Odpočatost týmu se projevila hned v první třetině, ve které měli hosté více ze hry, a hlavně se dvakrát i střelecky prosadili. Domácí dlouho stěží bránili výpady šumperských hráčů, ti měli lepší pohyb i důraz a několik velkých šancí. První gól pak v desáté minutě po krásné přihrávce Tomáše Fořta vstřelil JAN MILFAIT, který nadvakrát překonal domácího Petráska.

Miroslav Svoboda na druhé straně mostecké výpady, pokud k němu spoluhráči nějakou šanci propustili, řešil velmi pečlivě a jistě. Druhý gól pak přidal Šumperk v závěru třetiny, kdy dohrával přesilovku a TOMÁŠ DRTIL od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do kabin tak šli draci s vedením 2:0, na což domácí celek reagoval zlepšenou hrou. V prostřední části hry tak byl k vidění podstatně vyrovnanější hokej, Most si navíc vytvářel i velmi nebezpečné šance. Svoboda mnohé pokryl, ale na ránu LUKÁŠE VÁLKA z bezprostřední blízkosti, kdy mostecký hráč zůstal na brankovišti zcela volný, reagovat již nestačil.

Víc branek ale Most do konce třetiny nepřidal a protože ani Šumperk s výsledkem nehnul, šlo se do kabin opět za šumperského vedení, byť již jen jednogólového.

V úvodu třetí třetiny pak domácí rozezvučeli tyč Svobodovy branky. V páté minutě domácí faulovali a Šumperk měl výhodu přesilovky, ve které měl i šance, ale gól hosté nepřidali.

Toho se dočkali bohužel domácí, a hned dvakrát. Nejprve Šumperk přežil Gewieseho oslabení, chvíli po jeho návratu na led však znovu nepříliš bráněný hráč na brankovišti, tentokrát MAREK BARÁNEK, nadvakrát dostal kotouč za Svobodu. Neuběhla pak ani minuta a MAREK BARÁNEK znovu napřáhl a jeho střela propadla do sítě, když Svoboda měl zakrytý výhled.

Rychlý obrat domácích donutil k činům Milana Mazance, který si vzal oddechový čas a Šumperk poté zvýšil tempo. Jenže Most dokázal dostávat hru aspoň do středního pásma. Dlouho se tak Šumperk nemohl dostat ani do souvislého tlaku či k odvolání brankáře.

V poslední minutě pak zkoušel zavést dvakrát kotouč do útočného pásma Tomáš Fořt, ale pokaždé byl zastaven hraničním zákrokem, který rozhodčí pustil. Dotřetice už ale střet s Fořtem domácím neprošel a 21 vteřin před koncem tak draci měli výhodu šesti mužů proti čtyřem domácím.

Ti ale nakonec po buly získali kotouč a dokázali již udržet hru mimo pásmo. Šumperk tak po čtyřech zápasech odešel z ledu bez bodového zisku a vrátil se o jeden bod na poslední místo tabulky.