První nula Vladislava Koutského v dresu draků! To jest vítězné derby!

Dominik Mihailescu, středa 14.1.2015
Šumperští hokejisté nastoupili v rámci čtyřiačtyřicátého kola k duelu proti Prostějovu. Šumperk se dostal do vedení již ve druhé minutě, kdy se dokázal prosadit Petr Gewiese, jeho branka se stala taktéž vítěznou. I přes velký počet šancí diváci na zimním stadionu neviděli dlouho žádnou branku. Velkou zásluhu na tom měli zejména oba brankáři. Na straně hostů to byl Juraj Šimboch a na té domácí VLADISLAV KOUTSKÝ, který zazanemnal první nulu v letošní sezóně. Lukáš Žálčík se stal střelcem druhé branky, která padla v 57. minutě. Tři setiny před koncem se dokázal trefit do prázdné klece Patrik Moskal a ovace na šumperském zimním stadionu mohly vypuknout.
44.kolo středa 14.1.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Gewiese (Moskal, Staněk), 57. Žálčík (Staněk, Novotný), 60. Moskal (Holík). Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:3. Bez využítí. Diváci: 1171. Střely na branku: 30:25.
Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Prokop, Bail – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec. Vrdlovec, Berger – Popelka, R. Haas, Rimmel.
Šimboch – Niko, Kužel, Matyáš, Husák, Malý, Hertl, Hawlík – Meidl, Krejčík, Indra – Kajaba, Venkrbec, Luňák – Franek, Duba, Moučka – Sršeň, Cienciala, Coufal-

Čtyřicáté čtvrté kolo nabídlo divákům poslední derby v základní části mezi Šumperkem a Prostějovem. Oba dva mančafty chtěly bodovat naplno, neboť Jestřábi hrají o záchranu a domácí celek bojuje o předkolo play-off. Do utkání vstoupil i lépe draci. Již ve druhé minutě se dokázal prosadit PETR GEWIESE, který se po přesné přihrávce Aleše Staňka dostal ke střele a ránou k tyči nedal přesouvajícímu brankáři Šimbochovi šanci.

Prostějov si následně vybojoval několik šancí, ale střela Sršně či Moučky se neujala. Šumperk mohl zvýšit už na 2:0, to by ovšem musel trefit odkrytou klec Aleš Staněk, který nepřesně vypálil kotouč po bravurní přihrávce Patrika Moskala. Jestřábi se nadále snažili jakkoliv nachytat na švestkách brankáře Koutského. Nejefektivnější byl René Kajaba, který se snažil obkroužit branku. Gólman domácích na poslední chvíli strčil ke konstrukci branky beton. Ve 14. minutě nebezpečně nahodil kotouč na branku Jakub Slavík. Před brankou se snažil kotouč dorazit za Šimbochova záda Jan Berger, ovšem gólman Prostějova se výborně roztáhl na brankové čáře a nedal útočníkovi domácích šanci.

Na druhé straně snadno projel obranou bek Jestřábů Adam Hawlík, který sám před Koutským zkoušel bekhendovou kličku. Gólman draků ovšem výtečně vyrazil puk betonem. Domácí si do konce první třetiny zahráli dvě přesilové hry, ovšem hosté je přežili bez větších problémů.

Na začátku druhé periody zahrozil dvakrát nebezpečně Lukáš Žálčík. Nejprve tečoval střelu Patrika Moskala, která tak minula o centimetry branku Šimbocha. Následně se prvně jmenovaný opět objevil u kotouče a trefil gólmana Jestřábů přesně pod pravý beton. Slovenský muž s maskou dokázal udržet puk před brankovou čárou. V 25. minutě udělal chybu Juraj Šimboch, když se snažil odehrát kotouč. Forvard Šumperka Patrik Moskal totiž byl u černé pryže dřív. Brankáři Prostějova udělal kličku, ovšem prázdnou branku se nejproduktivnějšímu hráči domácích nepodařilo trefit.

Šumperk dál pokračoval ve výborné druhé třetině. Horní tyč trefil Martin Novotný po střele od modré čáry. V závěru poslední třetiny se zkoušel prosadit Moučka, ale jeho střelu Koutský vyrazil.

Třetí perioda měla rozhodnout o dělbě bodů. Po minutě a pěti sekundách hry zahrozil nebezpečnou střelou René Kajaba, který trefil brankáře draků do ramena. Poté se už chtěl radovat z branky Luňák, ovšem Koutský jeho střelu vyrazil betony z brankové čáry. O pár minut později poslal dobrý pas Staněk na Žálčíka, kterému se ovšem poloprázdná svatyně Prostějova nepodařila trefit. Druhou branku v utkání vstřelil v 57. minutě LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který dokázal po přesné přihrávce Aleše Staňka, dostat puk za Juraje Šimbocha. Hosté následně zkoušeli power-play. Málem se to týmu z Hané povedlo. To by ovšem nemohl kapitán šumperských vyrazit kotouč z brankové čáry. Tři setiny před koncem vstřelil poslední branku utkání PATRIK MOSKAL a Šumperk poslední derby základní části vyhrál poměrem 3:0. Jestřábi tak budou mít v boji o záchranu ještě hodně práce.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Neřekl bych, že šlo o utrápené vítězství. My jsme počítali s tím, že zápas bude takhle nějak podobně vypadat. Prostějov hraje o všechno, jde o derby a Jestřábi jsou soupeřem, který dohrává úplně každý souboj. My se na zápas důkladně chystali a bylo jasné, že duel neskončí nějakým výsledkovým debaklem. Po ostudném venkovním utkání jsme se především snažili, abychom netropili zbytečné chyby, které by nás pak mohly mrzet. Ve druhé třetině nás Prostějov na chvilku zatlačil, ale naštěstí nevyužil šancí ke vstřelení gólu. Určitě důležité tři body pro nás.

Zdeněk Čech, LHK Jestřábi Prostějov: Jeli jsme do Šumperka samozřejmě s tím, že bychom chtěli nějaké body urvat. Kromě první třetiny, kdy byl Šumperk o kapánek lepší, jsme mohli sledovat poměrně vyrovnané utkání, rozdílem byl právě ten jeden gól. My si sice šance vytvářeli, ale nic nám do branky Šumperka nespadlo. I po druhé brance domácích byl výsledek stále hratelný, jenže bohužel. Nedali jsem ani jednu branku, prot nešlo uspět. Až později jsme chtěli být více aktivní a více napadat.