Prokletí prolomeno, Draci porazili Bobry 5:4 po prodloužení

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, sobota 7.2.2009
V a l a š s k é M e z i ř í č í - Až v rámci 38. kola dokázali šumperští hokejisté zvítězit na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí, po boji zvítězili 5:4 po prodloužení. Skóre utkání otevřel již ve třetí minutě Radislav ONDRÁČEK, který tak zaznamenal svůj vůbec první gól v letošním ročníku. Domáci však brzy odpověděli a ve 26. minutě pak Ondřej Dvořák zvyšoval už na 3:1 pro domácí. Draci však rychle kontrovali, kdy po slepených trefách Meluzína a Holíka vyrovnali na 3:3. Necelých pět minut před koncem mohl zaznamenat vítezný gól exšumpersý Kratěna, proti byl však Rozum, který v 58. minutě poslal utkání do prodloužení. Draci tak absolvovali dvě prodloužení za sebou, tentokrát už ale na nájezdy nedošlo. Minutu a tři sekundy před koncem nastaveného času rozhodl o druhém bodu pro Šumperk ostřelovač Aleš Holík. Šumperk se tak minimálně do neděle vrací na první příčku před Orlovou.
38.kolo sobota 7.2.2009
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5p
(2:1, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 08:24 Dvořák (Sochorek), 14:48 Krisl (Sochorek, Zrník), 25:30 Dvořák (Matějný, Tatarčík), 55:31 Kratěna (Sochorek) - 02:59 Ondráček (Duba), 27:51 Meluzín, 29:35 Holík (Rozum, Meluzín), 57:32 Rozum (Hulva, Osina), 63:57 Holík (Rozum). Rozhodčí: Klimecký - Hejda, Švarc. Vyloučení: 16:12, navíc Růčka (VAL) – Novosad, Hašek (SUM) 10 minut OT, Duba (SUM) Trest ve hře. Využití: 4:2. V oslabení: . Diváci: 800. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
Jirkův – Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, Blažek, O. Dvořák, Tatarčík, P. Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, Martiník, L. Bokroš, Dědek, D. Varga, T. Bokroš, M. Varga.
Daneček – Holík, Vrtík, Ondráček, Blanár, Sedlák, Osina, Rozum, Meluzín, Hašek, Ambruz, Hulva, Vymazal, Novosad, Duba, Stejskal, Čížek, Drábek, Brunec.

Nesmírně náročné utkání čekalo Draky na ledě Valašského Meziříčí. Šumperk po "pouze" dvoubodovém zisku odjížděl na led Bobrů s úmyslem prolomit prokletí a poprvé v ligovém utkání zde vyhrát.

Draci nasadili do branky Danečka a ten měl zvláště v první třetině hromadu práce. Jenže úvod patřil šumperským hokejistům a ti několikrát zle prověřili pozornost Jirkůva v brance Bobrů. Ve třetí minutě pak početnou skupinku Dračích fandů rozjásal sváteční střelec Radek Ondráček, který vstřelil svou první letošní branku. Jeho zápis nabudil Šumperk ještě více a Jirkův držel svého zaměstnavatele nad vodou. Do konce třetiny se pak karta začala obracet a to i vlivem častých oslabení Šumperka. Na konci osmé minuty zazvonila za Danečkem tyč a šumperským borcům tak přálo štěstí. V deváté minutě v dvojnásobné početní převaze srovnal Dvořák, do konce třetiny pak ještě Krisl poprvé poslal Bobry do vedení.

Kritickou pozici šumperských borců podtrhli domácí tlakem v úvodu třetiny druhé, pak se však ale Šumperk zabydlel před Jirkůvem a snažili se srovnat. Byl to však Dvořák, kdo druhým gólem v zápase prostřelil Danečka a domácí rázem vedli o 2 branky. Klinickou smrt Šumperk přežil, takřka celý zbytek třetiny hrál v přesilovkách a nakonec i srovnal. Ve 28. minutě se po Meluzínově přihrávce prosadil Rozum a o dvě minuty později napřáhl Holík a dostal kotouč až do sítě. Právě toto duo šumperských borců mělo ještě výrazně zasáhnout do osudu střetnutí. V závěru třetiny byl Šumperk podstatně lepším týmem a i díky další přesilovce měl vedoucí gól takřka na dosah, nakonec se šlo do kabin za stavu 3:3.

V poslední třetině se hrálo opravdu kdo s koho a ve vzduchu visel velmi důležitý gól. Kdo by totiž šel do vedení, byl by blízko ke třem bodům. Z úvodních minut byli domácí lepší a Daneček musel několikrát žehlit situaci, hlavně pak trestuhodnou rozehrávku, ze které vzešla rána, kterou kryl Daneček skvěle do lapačky. Ve 48. minutě se domácí Šebesta dopustil faulu a brankář Daneček se vydal rychle na střídačku s úmyslem pustit do hry šestého spoluhráče. Jenže kousek od střídačky jej do prsou zasáhla plná PET láhev hozená z hlediště a protože stejným směrem zamířil i další nepořádek, problém byl na světě. Různými předměty zaházená střídačka hostů se z části vydala do bezpečí útrob stadiónu, sektor za střídačkou se pak musel nuceně vydat do zbývajících volných míst na stadiónu. Přes nepochopení některých skupinek tvrdohlavých příznivců se celý proces roztáhl na déle než čtvrthodinu a z tempa během této doby vypadli spíše Bobři. Ti museli po opětovném započetí hry čelit náporu šumperských barev a Jirkův se měl opravdu co ohánět. Ale byli pak paradoxně domácí, kdo se ujal vedení. Chybnou hrou v obraně se do přečíslení a následně do samostatného úniku na potrestal Ivo Kratěna. Jenže Šumperku se podařilo srovnat, když se podruhé v utkání prosadil Petr Rozum - ten na zadní tyči dopravil kotouč do sítě.

V prodloužení musel začít Šumperk v oslabení, pak však přešel do tlaku a historické vítězství Draků viselo takřka na krajíčku. Pak se ale faulu dopustili i Bobři a Šumperk přesilovku využil. Holík od modré trefil přesně pod břevno! Svým druhým gólem v utkání rozvášnil fandy Draků, kteří se tak od roku 2003 dočkali první výhru z valašskomeziříčského ledu.