Prokletí prolomeno! Draci konečně našli recept na jihlavskou Duklu

Kateřina Glogarová, Daniel Lhotský, sobota 29.10.2022
Chance liga dnes pokračovala 17.kolem. Šumperk v něm na pelhřimovském ledě vyzval jihlavskou Duklu. Poslední výhra proti tomuto soupeři se datuje až do roku 2015. Dnes ale svěřenci Lukáše Majera tuto nelichotivou bilanci utnuli. Draci zvládli lépe úvodní třetinu, ze které si odnesli jednobrankový náskok - 1:2. Stejným poměrem skončila i druhá perioda. V té ale byla úspěšnější Dukla, která tak srovnala na 3:3. Ve třetí třetině jsme se žádné branky nedočkali a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm rozhodl druhým gólem v zápase Jiří Průžek, jehož rozehávku si do vlastní sítě srazil Josef Skořepa. Jakub Lackovič kryl během zápasu 45 střeleckých pokusů domácích a velkou měrou tak přispěl ke dvěma bodům do tabulky, díky nímž Draci poskočili v tabulce na jedenáctou příčku.
17.kolo sobota 29.10.2022
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4p
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Harkabus (F. Kočí, Beránek), 22. Pořízek (Beránek, Křehlík), 29. Pořízek (Miškář) – 5. Jelínek (Bartoš, Kunst), 16. Průžek (Bartoš, Hrachovský), 22. Kohút (Bernat, Dudycha), 63. Průžek (Bartoš, Žálčík). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 706. Střely na branku: 45:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Beran – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, Haman, M. Jáchym, F. Kočí, A. Dvořák – Jungwirth, Skořepa, Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.
Lackovič – Hrachovský, Kadeřávek, J. Michálek, Motloch, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Kohút, Bernat – Křemen, Horký, Jouza.

Na úvodní gól nemuseli fanoušci čekat dlouho. Dukla svou první přesilovou hru v úvodu zápasu využít nedokázala, Šumperku se ale naopak početní výhoda vydařila. V 5. minutě se trefil z první z prostoru mezi kruhy Šimon Jelínek. V 11. minutě už přesilovku využila i domácí Jihlava, kdy Tomáš Harkabus poslal kotouč od modré výstavním způsobem pod horní tyč. Před koncem třetiny ale šli do vedení opět Draci, v 15. minutě dostal příliš mnoho prostoru od domácí obrany Jiří Průžek, ujel všem hráčům Dukly a sám před Beranem trefil horní roh branky.

Ihned po začátku druhé třetiny náskok Draků narostl, když dokázal ve 22. minutě Dávid Kohút zpracovat zadovku od Bernata a trefit odkrytou část branky ještě předtím, než jí domácí obránci vyrazili ze své obvyklé pozice. O 34 vteřin později ale bylo na zimním stadionu v Pelhřimově o něco veseleji. Radek Pořízek v mezikruží zvedl puk bekhendem až mimo dosah brankáře Lackoviče a trefil horní roh branky. Ve 29. minutě se podařilo domácím vyrovnat, kdy po přečíslení 2 na 1 dojel Radek Pořízek do souboje před brankou a dokázal se štěstím usměrnit poskakující puk až za brankovou čáru.

Ve třetí třetině se do velkého tlaku dostala Dukla, několik velkých šancí ale nezvládla využít a zápas šel tak za stavu 3:3 do prodloužení. V něm se Jihlava téměř nedostala k puku, hosté ho skoro celou dobu drželi pod kontrolou. V 63. minutě si pak Dukla vybrala slabší moment, když si přihrávku z hole Jiřího Průžka před Beranem při zpracování sama srazila do branky a bylo rozhodnuto. Dukla nedokázala navázat na úspěšné zápasy v Jindřichově Hradci a na domácím ledě v Pelhřimově padla 3:4 po prodloužení. Drakům se naopak podařilo prolomit jihlavské prokletí a poprvé od roku 2015 zvítězit alespoň v prodloužení.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Hrozně těžké utkání. Ze střídačky cítíte, jak je Jihlava konsolidovaný, stabilizovaný tým první ligy a má ohromnou sílu. My jsme v 1 .třetině tyto atributy eliminovali pohybem, aktivitou a forčekingem. Od branky na 1:3 domácí přidali a měli jsme co dělat, abychom ustáli tlak soupeře do přestávky bez větší ujmy. Díky bojovnosti, nasazení, odhodlání a sebeobětování jsme utkání dovedli do remízy, ale v závěru jsme měli obrovské štěstí, kterému jsme ovšem šli naší vůlí naproti. Od startu prodloužení jsme byli sebevědomí, silní na kotouči a mohli jsme rozhodnout dříve. Našli jsme cestu k vítězství a vnímali jsme naše fanoušky tady v Pelhřimově. Děkujeme, že v sobotu odpoledne vážili cestu nás podpořit.”

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „My jsme do zápasu šli s tím, že hlavně nechceme, aby se soupeř dostával do přečíslení, protože po naší ztrátě puku v útočném pásmu okamžitě startují. Během první poloviny zápasu tam na nás bylo tolik přečíslení a pak samostatné úniky, které soupeř využil. Dostali jsme se do problému, kdy jsme prohrávali 3:1. Potom jsme se nějakými chybami soupeře dostali do zápasu, dokázali jsme vyrovnat. Ve třetí třetině jsme měli spoustu šancí, kdy opravdu viselo, zda to tam padne nebo ne. V prodloužení jsme se nedostali na puk a tam ten Šumperk bral bod zaslouženě. Ale za nás za tu třetí třetinu to je ztráta dvou bodů.”