Poslední krajské derby této sezóny rozhodlo prodloužení, Šumperk bere bod

Vanessa Vařeková, Daniel Doležal, pondělí 15.2.2021

Úvodní třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Skóre otevřel v 10. minutě šumperský mladík Ján Blaško, který se dostal k odraženému kotouči a zakončil prakticky do prázdné brány. O vyrovnávací gól se posléze postaral domácí Mikuláš Zbořil. Do druhého dějství vstoupili aktivněji Zubři. Ve 30. minutě překonal Marka Peksu parádní střelou Lukáš Forman. O čtyři minuty později zvýšil náskok domácího celku Matěj Svoboda. Ve třetí periodě se s brankami roztrhl pytel. V 51. minutě vykřesal naději Drakům Jozef Baláž, jenž spustil gólovou smršť. Následovaly dvě využité přesilovky Šumperka. Tu první využil Jaroslav Moučka. Druhou početní výhodu následně zužitkoval Tadeáš Král, který dokončil fantastický obrat. Nicméně ani ten netrval dlouho. O dvě minuty později vyrovnal stav utkání na 4:4 Matěj Svoboda. Zápas muselo rozhodnout prodloužení, v němž byli úspěšnější domácí. O zisku dvou bodů rozhodl krásnou individuální akcí Roman Pšurný. Šumperští Draci si vezou z Přerova po sympatickém výkonu alespoň bod.

34.kolo pondělí 15.2.2021
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:4p
(1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Zbořil (Macuh, F. Dvořák), 30. Forman (Pšurný, T. Doležal), 34. Matěj Svoboda (Indrák), 57. Matěj Svoboda (Pšurný, T. Doležal), 64. Pšurný (Zbořil, Süss) – 10. Blaško (Tadeáš Král), 51. Baláž (Moučka, Krejčiřík), 53. Moučka (Jaroš, Bernovský), 55. Tadeáš Král (P. Kratochvíl). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Vašíček, Zedník. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. Diváci: 0. Střely na branku: 39:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 5:4.
Petrásek – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Dřímal, Mlčák, Fencl – Dostálek, Pšurný, T. Doležal – Číp, Hejcman, Svoboda – Süss, Indrák, Matěj Svoboda – F. Dvořák, Macuh, Štefka.
Peksa – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž, Moučka – Bernovský, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Krejčiřík – Blaško, Kučera, Horký – Kaplan.

Úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu, s prvními výraznějšími šancemi přišla obě mužstva až v osmé, respektive deváté minutě. Za Zubry hrozil Krisl s Jakubem Svobodou, Petráska zase prověřil Jaroš. O chvíli později už se ale přerovskému brankáři těžko reagovalo na Jána Blaška, který obdržel povedený pas zpoza branky od Krále a otevřel skóre. Přerov později pořádně zatlačil a v čase 15:34 se dočkal srovnání. Mikuláš Zbořil zatáhl puk k pravému kruhu, odkud střelou zápěstím překonal Peksu.

Zubry od druhé třetiny zdobila zvýšená aktivita. Štefka skvělou kličkou nachystal pozici opět pro Zbořila, ten ale další branku nepřidal v této, ani v následné gólovce. Skóre upravil až Lukáš Forman, který v polovině zápasu využil velké rychlosti a od levého mantinelu propálil brankáře nechytatelnou dělovkou. Zubři mohli ihned po buly odskočit do dvoubrankového vedení únikem Čípa, nakonec se ale dočkali „až“ o dvě minuty později, kdy Indrák krásnou přihrávkou odkryl branku pro zakončení Matěje Svobody.

Šumperk se nedokázal prosadit v žádné přesilové hře, tu čtvrtou mu rozpůlila siréna, ani v ní však neskóroval. Poté však nakopl motor na nejvyšší obrátky a zavelel k solidnímu obratu. Nejprve si s přerovskou obranou ladnými kličkami poradil Jozef Baláž, poté přesilovku střelou do odkryté klece využil Jaroslav Moučka. To však nebyl konec, góly přinesla další dvě vyloučení. Draky poslal do vedení Tadeáš Král, rychle ale zpátky srovnal Matěj Svoboda. Ten poté mohl v úniku dokonce rozhodnout, zápas však zamířil popáté z posledních sedmi zápasů MEO do prodloužení.

Prodloužení mnoho rozruchu nenabídlo, a tak vzal všechno na sebe Roman Pšurný. Na hranici obranného pásma pro něj vybojovali puk Süss se Zbořilem a namířil si to po ladné kličce přes Kabelku až k Peksovi, kterého oklamal střelou k levé tyči.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Jednalo se o utkání po pauze a už tím bylo náročné. Navíc jsme si to ještě ztížili. Šumperk přijel s mladým, bruslivým a dobře nachystaným týmem, s touhou po vítězství za jakéhokoliv výsledku. Zbytečně jsme zaváhali a ztratili vedení. Na druhou stranu klobouk dolů před klukama, jak to otočili. Věřím, že tenhle zápas nám zase něco dá do zbytku sezony.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Bod po šedesáti minutách je pro obě strany zasloužený. Důležité bylo, že jsme to po druhé třetině za stavu 1:3 nezabalili. Dokázali jsme zápas otočit. Škoda, že za půl minuty, minutu uděláme sevření kotouče. Kdyby do toho ten hráč plácl, nemuseli jsme jít do čtyř a mohli udržet vedení 4:3. Odvedli jsme nicméně dobrý výkon. Domácím jsme zatápěli a nemáme se za co stydět.