Poruba odjela se slzami v očích! Draci Flašarově partě nasázeli sedm gólů

Dominik Mihailescu, sobota 25.11.2017
Hokejisté Šumperka v rámci 23. kola nastoupili do utkání s Porubou. Hosté přijeli na led Draků jako lídři tabulky, takže se očekávalo, že budou hrát o krapet lepší hokej než výběr Pavla Hulvy. Opak byl ovšem pravdou. Šumperku nahrála do karet dlouhá přesilová hra. Puškár hrubým zákrokem trefil Jakuba Schejbala, který na následky tohoto faulu nedohrál zápas. Draci si celý zápas v klidu drželi a po druhé periodě vedli 6:0. V další třetině ještě přidal gól Půhoný a šumperský zimák mohl pomalu slavit. Luka ve 47. minutě ještě upravil kosmeticky skóre na 7:1. Poruba tedy odjela do Ostravy s prázdnou. Naopak Šumperk mohl slavit překvapivě vysoké vítězství.
23.kolo sobota 25.11.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
7:1
(2:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Králík (Vymazal, Schejbal), 13. Sedlák (Cink, Půhoný), 23. Fischer (Lehečka), 25. Králík (Schejbal, Vymazal), 25. Cink (Gewiese, Půhoný), 32. Vymazal (Vachutka), 41. Půhoný - 47. Luka (Popela, Ballner). Rozhodčí: Held - Bubela, Zedník. Vyloučení: 5:5, navíc Puškár (POR) 5 + do konce zásah v oblasti hlavy a krku, Ollender (POR) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:0. Diváci: 950. Průběh utkání: 7:0, 7:1.
Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Půhoný, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer. Trenér: Hulva.
Kůdela (25. Kubáň) - Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Adam, Popela, Puškár - Ballner, Zachar, Fojtík - Finsterle, Káňa, Zdeněk - Luka, Haas, Jaroš - Ollender, Schwarz, Gelnar. Trenéři: Sršeň a Flašar.

Z kraje prvních minut musel rozhodčí Held řešit obtížnou situaci. Jan Puškár předvedl unfair zákrok proti Jakubovi Schejbalovi, kterého hodně tvrdě trefil do oblasti halvy a krku. Obránce tak po pár vteřinách zamířil do šaten. Draci sice dlouhou početní výhodu nevyužili, ale těsně po jejím vypršení se dostali do vedení. Před koncem první třetiny ještě dokázal skórovat Tomáš Sedlák a Draci vedli rázem 2:0

Poruba umí otáčet nepřiznivé stavy, ale to nechtěli domácí hráči dopustit. Hynek Kůdela proto již ve 25. minutě střídal po třech rychlých brankách. Šumperský zimní stadion byl na vlně. Šestý gól vstřelil Radek Fischer a Draci šli do šaten za stavu 6:0.

Uplynulo dvacetsedm vteřin a Půhoný přidal sedmý gól. Už bylo jasné, že to bude velký debakl. Výběr Pavla Hulvy už ovšem branku nedal. Naopak kosmeticky upravil Vladimír Luka. Skóre už se do konce třetiny nezměnilo a ovace na stadionu mohli vypuknout. Šumperk skalpoval lídra ligy HC RT TORAX Poruba výsledkem 7:1.

Pavel Hulva (trenér Draci Šumperk): Po neúspěšném zápase s Kopřivnicí jsme doma chtěli zvládnout Porubu, se kterou se postupem sezóny vždy trošku zlepšujeme. I když se nám na začátku zápasu nepovedlo využít dlouhou přesilovku pět na čtyři, hráli jsme zodpovědně a góly postupně dali. Kluci tomu šli naproti, musím pochválit všechny za výborný výkon, od brankáře až po posledního útočníka. Super práce, paráda. Výsledek 7:1 samozřejmě nikdo nečekal, ale my se připravili a šli za výhrou. Rozhodla podle mě druhá třetina, za stavu 6:0 už jsem věřil, že duel dotáhneme do vítězného konce.
Aleš Flašar (trenér Poruba): Myslím, že dnes vyhrál jednoznačně lepší tým. Vstoupili jsme do zápasu až moc sebevědomě, možná si kluci mysleli, že to půjde samo, když jsme měli proti Šumperku sérii pěti výher po sobě. Ale Draci hráli dnes dobře. Na druhou stranu jim do klece padlo všechno, takže porážka je pro nás trošku krutá. Výsledek 7:4 nebo 7:5 by asi odpovídal lépe. Nicméně věřím, že náš tým takový nářez potřeboval, soupeři gratuluji k vítězství. Doufám, že se z dneška poučíme.