Poruba je doma silná, Drakům nestačil ani Půhoného hattrick

Poruba je doma silná, Drakům nestačil ani Půhoného hattrick

Martin Schwarz, René Chyla, čtvrtek 24.8.2017
Drakům se proti Porubě v přípravných zápasech nedaří. Nejprve jí podlehli na turnaji O pohár RT TORAX poměrem 0:3, aby v odvetě inkasovali sedmkrát. Ostravané otevřeli skóre hned na startu úvodního dějství a náskok postupně rozšiřovali. Modrožlutí zásluhou dvou gólů JIŘÍHO PŮHONÉHO sice snížili na jednobrankový rozdíl, jenže domácí těsně před koncem druhé části udeřili dvakrát za sebou, po čtyřiceti minutách si nesli do kabiny vedení 5:2. Ve třetí třetině Drak Půhoný zkompletoval hattrick, avšak jeho trefa znamenala pouze úpravu výsledku na 6:3. Poruba nakonec porazila Šumperk 7:4, poslední zásah sestavy Pavla Hulvy oslavil Michal Vymazal. Ostravský Tomáš Káňa se v utkání prosadil čtyřikrát.
přát. čtvrtek 24.8.2017
HC RT TORAX PORUBA 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK
HC RT TORAX PORUBA 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK
7:4
(3:1, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Fojtík (Haas, Zachar), 11. Stejskal (Adam), 19. Káňa (Dresler, Luka), 39. Zdeněk (Luka), 40. Káňa (Zdeněk, Slavík), 46. Káňa (Zdeněk, Luka), 54. Káňa (Luka) – 13. Půhoný (Sedlák, Vachutka), 38. Půhoný (Sedlák), 48. Půhoný (Sedlák), 58. Vymazal (Sedlák, Půhoný). Rozhodčí: Jeřábek – Goláň, Janda. Vyloučení: 5:2, navíc Adam (POR) 10 minut OT. Využití: 1:4. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4.
Kůdela (Kubáň) – Popela, Janota, Puškár, Adam, Dresler, Bail, Baca, Slavík – Haas, Zachar, Ballner – Káňa, Zdeněk, Luka – Gelnar, Schwarz, Ollender – Sztefek, Fojtík, Stejskal
Svoboda (31. Vrba) – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Mosler, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Matějka, Králík, Novosad, Fischer, Lehečka, Cink, Ostřanský, Hroch, Müller, Skopal

Komentář k zápasu

Mnozí fanoušci si ještě v promrzlé malé hale ještě nestačili najít ani své pohodlné místečko a už domácí zchladili Draky ledovou sprchou. Po dvaceti vteřinách hry se se po nahrávce Marka Haase ujal kotouč před brankou Josef Fojtík, který ani v tomto zápase nevyšel gólově naprázdno a střelou pod víko nedal Svobodovi žádnou šanci – 1:0. Na druhé straně mohl pak nadvakrát skórovat Lukáš Králík, jeho šance ale nakonec skončily na bezchybném Kůdelovi. V minutě jedenácté tak trestal opět domácí tým. Vladimír Stejskal si najel podél levého mantinelu a pohotovou střelou pod vyrážečku zaskočil šumperského brankáře podruhé – 2:0.

Šumperk tak odpověděl z nabídnuté přesilovky, kdy byl ve správný čas na správném místě Jiří Půhoný, který odražený kotouč uklidil do odkryté branky – 2:1. Ostravané se prezentovali parádní akcí na začátku devatenácté minuty. Vladimír Luka přesným tvrdým pasem našel na druhé straně kluziště Jana Dreslera, jenž rychle zpracoval, poslal puk na hokejku Tomáše Káni a ten z mezikruží tečoval kotouč k levé tyči – 3:1.

Druhá třetina byla na góly o hodně chudší. Do stoprocentní šance se po Půhoného nahrávce zpoza branky dostal Daniel Vachutka, najíždějící šumperský útočník ale z kruhu trestuhodně prázdnou klec minul. Draci pak v polovině hrací doby vyměnili gólmany a Reného Svobodu tedy nahradil exporubský Adam Vrba. Hosté ale přeci jen snížili. Hynku Kůdelovi sice rána za záda prošla, nicméně v brankovišti pak dokázal ještě do puku plácnout Jiří Půhoný, který tak vstřelil kontaktní branku – 3:2.

HC RT TORAX si ale dvoubrankové vedení vzal zpět. Vladimír Luka nahrával mezi kruhy Jiřímu Zdeňkovi, který střelou pod horní tyč navýšil – 4:2. Ještě patnáct vteřin před druhou pauzou to už bylo o tři góly. Zdeňkovu nahrávku využil Tomáš Káňa, který se do levého horního růžku nemýlil – 5:2.

Poruba poté mohl navýšit vedení z hole Vladimíra Luky a následně také Jakuba Schwarze, ona úniky domácích forvardů ale Adam Vrba perfektně zneškodnil. To už se ale nedá říct o další akci, kdy druhá formace zcela vymíchala šumperskou obranu. Jiří Zdeněk poslal zadovku v brankovišti na Tomáše Káňu, na kterého z metru číhala pouze prázdná branka a hattrick tak byl kompletní – 6:2.

Za dvě minuty využili Draci třetí přesilovku. Jiří Půhoný napřáhl na pravém kruhu a puk zapadl k levé tyči – 6:3. Přestřelka pokračovala i nadále, Vladimír Luka v 54. minutě našel mezi kruhy Tomáše Káňu, který bombou pod víko dokonal svůj střelecký večer – 7:3. Dvě minuty před koncem pak hosté ještě dokázali snížit a počtvrté to bylo v přesilovce. Michal Vymazal se dostal k puku před brankovištěm a přehodil Kůdelův pravý beton – 7:4.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to znovu velmi těžké utkání. Byla to pěkná přestřelka, ale myslím, že i když hosté neustále dotahovali, tak jsme měli zápas pod kontrolou. Zápas vyloženě dneska sedl druhé lajně, která měla na tomto vítězství velký podíl, když dala hned pět branek. Utkání bylo otevřenější možná i díky tomu kluzišti, které je na menší hale, pořád se hrálo nahoru dolů. My jsme se o tom i s Tomášem bavili, že jsme se občas přizpůsobili jejich hře, což byla také voda na jejich mlýn. Hráčům jsme říkali, že musíme hru trochu kouskovat, zpomalit ji a že není zapotřebí hrát tak zběsile. Samozřejmě jsme ale zase spokojeni s produktivitou týmu.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Máme za sebou opravdu divoký výsledek. Byli jsme si samozřejmě plně vědomi toho, že domácí mají výborný útok, ale také si myslím, že i na tři branky jsme jim doslova nahráli. Udělali jsme školácké chyby, které nás, nechci říci stály výhru, ale určitě stály lepší výsledek. Jsme spokojeni v oblasti přesilovek, kdy jsme využili hned čtyři z pěti, ale plno dalších šancí jsme při hře pět na pět také neproměnili. Víme tedy, kde nás tlačí bota, což je obrana, obrana a zase obrana. Myslíme prozatím pouze útočně.