Po měsíci a půl bez bodu, Draci podlehli Tatře

Jaroslav Svoboda, středa 12.12.2018
Šumperští hokejisté naposledy nebodovali 24. října 2018, když podlehli Valašskému Meziříčí na jeho ledě 2:4. Po jedenácti utkáních v řadě se ziskem bodů skončila série znovu na půdě soupeře, tentokrát v Kopřivnici. Draci sice opět zásluhou Ondřeje Halody inkasovali jen dvě branky, tentokrát si ale vylámali zuby na brankáři soupeře. Petr Hromada předvedl famózní výkon a vychytal Tatře výhru 2:1.
25.kolo středa 12.12.2018
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kofroň), 12. Korec (Hrubý, Gola) - 6. M. Haloda (Vorobjev, Ďurač). Rozhodčí: Novák - Bartoň, Bartek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 462. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hromada – Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík
O. Haloda – Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

K těžkému utkání zajížděli šumperští hokejisté do Kopřivnice a jak se později ukázalo, Tatrovka dokázala ukončit sérii Draků. Ti bodovali v jedenácti po sobě jdoucích duelech. V Kopřivnici ji ale načal bývalý Drak Adam Červenka a následně pomohl domácím skvělým výkonem brankář Hromada.

Právě s Kopřivnicí přitom Draci začali zmiňovanou sérii, když soupeře přehráli v druhé polovině října na svém ledě 8:4. Tentokrát padlo branek podstatně méně, ovšem všechny hned v úvodu zápasu. Ve třetí minutě se dostal do zakončení Adam Červenka, který prostřelil Ondřeje Halodu. Dlouho se však domácí z vedení neradovali. Dmitrij Vorobjev přihrál na kruhy Marku Halodovi, který přesnou a tvrdou ránou srovnal.

Jenže brzy se skóre měnilo opět. Z dorážky se prosadil Jan Korec, Tatra šla rychle zpátky do vedení a málokdo tušil, že se tak rozhodlo o výsledku zápasu. Sám Korec navíc mohl vzápětí i skóre navýšit, ale tentokrát neuspěl.

Draci pak byli nebezpečnějším týmem, hráli i přesilovky a ve druhé třetině měl blízko vyrovnání Gewiese, ale Hromada se rozhodl, že duel dochytá do vítězství. V závěru třetiny pak Draci sevřeli domácí tým, měli několik příležitostí, ale ani z tlaku nesrovnali.

Podobně vstoupily oba týmy i do třetí třetiny. Vachutka, Romančík i Vorobjev a Hroch ve svých šancích neuspěli, tu největší měl posledně jmenovaný, ale Hromada se znovu prezentoval skvělým zákrokem. Další šanci měl i Drtil, v již poslední desetiminutovce zkoušel druhou trefou v zápase srovnat také Marek Haloda, jenže i oni nebyli úspěšní. Poslední gólovou šanci na vyrovnání měl Vachutka, jenže nedal. Šumperk se neprosadil ani v závěrečné power-play. A nakonec tedy po dlouhé době odešel z ledu bez bodového zisku.