Po hektickém závěru putují dva body do Šumperka!

Martin Schwarz, Michal Sabó, středa 1.2.2012
Neskutečný závěr zápasu v Litoměřicích! Draci ještě v padesáté šesté minutě prohrávali na severu Čech 2:4, ovšem za poslední čtyři minuty třetí třetiny dokázali ještě stav zpestřit a dorovnat skóre na světelné tabuli na 4:4! Družina Radka Kučery se sice od začátku zápasu jen dotahovala na litoměřický Stadion, ovšem domácím zařídila pekelný závěr, jaký snad nepoznal ani sám lucifer! Po hektickém závěru třetí části se Šumperští prosadili hned na začátku prodloužení a zařídili si tak dva body za výhru 5:4 po prodloužení. Během zápasu se stal důležitou postavou ADAM ČERVENKA, který dva góly do sítě domácích dal a na jeden přihrál. Draci konečně prolomili své střelecké trápení!
45.kolo středa 1.2.2012
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5p
(1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Slížek (Dudáš), 31. Novák (Šinágl, Drábek), 50. Loskot (Hašek, Belay), 56. Kafan (Loskot) - 28. Velecký (Červenka), 46. Tesařík (Velecký), 58. Červenka (Holík, Tesařík), 58. Haas (Holík, Tesařík), 63. Červenka (Velecký). Rozhodčí: Hejduk - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:3, navíc Dudáš (LTM) OT za nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1160.
Přikryl (Sklíba) – Drábek, Holomek, Martinka, Boháč, Dudáš, Evan, Kříž, Hlusička – Bojer, Šinágl, Novák – Loskot, Kafan, Hašek – Tvrzník, Slížek, Gengel – Lenc, Belay, Horčička.
Štůrala (Misiorz) – Holík, Novotný, Pastor, Suchý, Tesařík, Ondráček, Drtil, Lyzák – Mičulka, Meluzín, Plášek – Brunec, Hulva, Vrdlovec – Haas, Velecký, Červenka – Skoumal.

Již od úvodních minut se střídaly šance na obou stranách. Šlo však zatím pouze o střely ze střední či delší vzdálenosti, které oba brankáři dokázali pokrýt. V sedmé minutě projel Hulva po pravém křídle a z kruhu mířil do horních pater domácí branky, Přikrylova lapačka však jeho pokus zastavila. Následně však domácí brankář podstoupil střet s Tomášem Bruncem, po kterém litoměřická jednička několik okamžiků ležela v brankovišti. Naštěstí pro Litoměřice nešlo o nic vážného a Petr Přikryl byl po chvíli znovu připraven chytat.

V polovině prvního dějství zaměstnával Štůralu zejména Petr Šinágl. Domácí rychlík nejprve zkusil štěstí střelou z pravého kruhu, poté dorážel z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře a nakonec po výjezdu zpoza branky vystřelil bekhendem. Všechny tři pokusy skončily na výstroji brankářské jedničky Draků. Litoměřičtí dokázali ustát přesilovou hru Šumperku a dostalo se jim za to odměny. V 18. minutě oklamal Ladislav Slížek svého obránce a objevil se sám před Štůralou, kterého překonal střelou mezi betony. Stadion tak mohl jít za stavu 1:0 do kabiny spokojenější.

Stadion měl po přestávce šanci odskočit na rozdíl dvou branek. Po střele od modré se kotouč odrazil od plexiskla před Štůralu a dorážet mohl Šinágl, který však skákavý kotouč nedokázal usměrnit do sítě. Vedení vydrželo Litoměřicím do 28. minuty. Ačkoliv hráli Draci v oslabení po vyloučení Suchého, dokázali vyrovnat zásluhou úspěšné dorážky Michala Veleckého, který uklidil do sítě střelu Červenky.

Litoměřičtí s odpovědí příliš neotáleli. Na trestné lavici seděl Novotný a domácí hráli přesilovku. Po čtyřiatřiceti sekundách využil početní převahu Martin Novák, který využil přesnou přihrávku Petra Šinágla a uklidil puk do odkryté branky.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali domácí s jednogólovým náskokem, opakoval se však scénář z prostřední dvacetiminutovky. Draci srovnali skóre ještě do poloviny třetiny. Jan Tesařík poslal ve 46. minutě puk od horní tyče za Přikrylova záda. V 50. minutě ale Litoměřičtí znovu odpověděli. Marek Loskot tečoval Haškovu střelu mimo dosah brankáře Štůraly a dal svému týmu opět náskok před soupeřem. Od této chvíle si více šancí připisovali domácí. Využít ale jednu z nich dokázali až v 56. minutě zásluhou Kryštofa Kafana, který ujel obraně hostů a nadvakrát překonal brankáře. První pokus Štůrala ještě chytil, domácí forvard však pohotově dorazil puk do odkryté branky.

Vedení o dvě branky v závěru utkání se zdálo být rozhodující. Draci se však tak snadno nevzdali. Pomohli jim k tomu také vyloučení Litoměřic. Nejprve Adam Červenka potrestal vyloučení Ondřeje Holomka za zdržování hry, následně Marek Haas při vyloučení Václava Drábka za hru vysokou holí vyrovnal na 4:4 po teči Holíkovy střely. Salith tak rozhodl o tom, že zápas dospěl do nastavení. V něm rozhodl o dělbě bodů po dvou minutách a osmnácti sekundách svým druhým gólem v zápase Adam Červenka. Útočník Draků obešel Holomka a nadvakrát mezi betony dostal puk za brankovou čáru. Stadion tak získal pouze jeden body, Draci si odváží body dva.