Paráda! Draci vyřídili Opavu šesti góly a putují pořadníkem vzhůru

Martin Schwarz, Filip Lefenda, sobota 23.9.2017
Vstup do sezóny Šumperk neměl ideální, ale v posledních dnech Draci chytli formu jako hrom! Nejdříve zaskočili lídra tabulky z Hodonína, aby ve víkendovém klání udělili lekci také Opavě. Už ve 4. minutě poslal Hulvovy svěřence do vedení Jakub Lehečka. Domácí sice na začátku prostřední části srovnali, jenže pak si žlutomodří otevřeli střelnici, postupně skórovali Králík, Půhoný a Cink. Po čtyřiceti minutách hry Šumperští drželi na hokejkách pohodový náskok 4:1, který ještě rozšířili Vachutka s VLADIMÍREM CINKEM. Draci porazili Slezan Opava 6:1, za uplynulá dvě utkání inkasovali jedinkrát. Ve středu pojedou do Valašského Meziříčí v psychické pohodě.
5.kolo sobota 23.9.2017
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
1:6
(0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Galvas (Wolf, Grygar) – 4. Lehečka (Kovařík, Králík), 30. Králík (Cink, Ďurkáč), 36. Půhoný (Vymazal, Vachutka), 37. Cink (Novosad, Ďurkáč), 44. Vachutka (Vymazal, Sedlák), 52. Cink (Novosad, Hroch). Rozhodčí: Škach – Bubela, Zedník. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Šafránek (44. Wanecki) – Galvas, Šindelář, Štindl, Kiss, Chalupa, Šendera – Wolf, Herman, Černý, Hartmann, Vaněk, Grygar, Seidler, Rousek, Vítek, Malina, Maxner, Vilinskij, Kažimír
Svoboda – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Novosad, Králík, Lehečka, Cink, Ostřanský, Müller, Hroch

Poprvé se skóre měnilo už ve 4. minutě. Kovařík se prosmýkl kolem obránce a vypálil na Šafránka, který puk vyrazil před sebe. Pozorný Jakub Lehečka jej ale holí doklepl do odkryté části branky a Šumperk tak vedl. Následně mohl srovnat Šendera, jeho pokus zápěstím ale zlikvidoval Svoboda. Na druhé straně odmítl gól Cink, jenž svůj bekhend poslal těsně nad horní tyč. Podobně si vedl i jeho spoluhráč Půhoný necelé dvě minuty před první sirénou.

Slezan vstoupil do druhého dějství nejlépe, jak mohl. David Galvas dostal nabito na modrou čáru a tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnaný stav vydržel do 30. minuty. Cink přiťukl Lukáši Králíkovi a ten poslal kotouč z ostrého úhlu mezi Šafránkovy betony.

Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Vymazal vysunul v 36. minutě do brejku Jiřího Půhoného, jehož nahození se od Šafránka odrazilo zpět a šumperský útočník tak mohl puk poslat bekhendem do branky. Za minutu bylo navíc na straně hostů ještě veseleji. Novosad předal puk Vladimíru Cinkovi a ten navýšil vedení Šumperka na 4:1.

Draci byli aktivnější i ve třetí dvacetiminutovce a odměna se dostavila ve 44. minutě. Sedlák rozjel rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Daniel Vachutka, a ten zblízka prostřelil Šafránka. Šestý zásah domácí schytali osm minut před koncem, kdy se svou druhou trefou v utkání prosadil Vladimír Cink. Další branky už nepřišly, Šumperk vyhrál v Opavě jednoznačně 6:1.

Antonín Plánovský (trenér HC Slezan Opava): „Můžeme být spokojeni s první třetinou, kdy jsme hráli svou hru. Ve druhé části ale bylo vidět, že když trochu otevřeme hru, máme potíže. Udělali jsme hrubé chyby vzadu, mužstvo Šumperka má navíc velkou kvalitu. Hráči jsou technicky a bruslařsky na velmi dobré úrovni. Dokonale nás přečíslili. Živým důkazem byla naše přesilovka, kdy nám hosté dvakrát ujeli sami na branku. Můžeme si tady malovat cokoliv, ale zodpovědní jsou hráči na ledě. My ze střídačky tomu v těchto situacích moc nepomůžeme. Musíme být skromní, bojovat a připravit se na další zápas.“