PROKLETÍ ZLOMENO, šumperští dobyvatelé vybrakovali třetí Třebíč

Jaroslav Svoboda, Milan Píša, pondělí 15.10.2012
Š u m p e r k - První bodový zisk z venku vezou Draci z ledu třetí Třebíče! Šumperk tentokrát předvedl zcela jiné výkony než v posledních zápasech na ledě soupeřů, soustředěnou a pozornou obranou dal základ k výhře. Pak už stačilo pouze střílet branky. Tu první zaznamenal kapitán Aleš Holík, na kterého ještě navázali Aleš Staněk a Daniel Vrdlovec. Za Draky poprvé v mistrovském utkání nastoupil i dvoumetrový chasník z Vítkovic Lukáš Kovář, který je v týmu na střídavý start. A v neposlední řadě, čisté konto si připsal TOMÁŠ ŠTŮRALA.
12.kolo pondělí 15.10.2012
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Holík (Staněk, Plášek), 33. Staněk (Plášek), 54. Vrdlovec (Rufer). Rozhodčí: Volf - Černý, Reich. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290. Střely na branku: 33:27.
Čiliak - Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Sobotka - Čuřík, Dolníček, Čech M. - Vondráček, Ostřížek, Burian - Káňa J., Dočekal, Křivohlávek - Přibyl, Moučka, Kadela E. - Páták
Štůrala - Novotný, Holík, Geweise, Sedlák, Tesařík, Suchý, Kovář, Pastor - Staněk, Plášek, Haas - Vrdlovec, Hulva, Stoklasa - Červenka, Skoumal, Cink - Kindl, Rufer, Hlinka

První vážnější šanci v utkání měli na svých hokejkách domácí hokejisté díky přesilové hře ze druhé minuty. Horáci sice zamkli Draky v jejich obranné třetině, ale proti střele Dlapy byl připraven Štůrala. Stejnou šanci k otevření skóre měli v polovině prvního dějství i hosté, ale šanci na úvodní branku měl aktivně hrající Burian, který vypíchl kotouč a ve vlastním oslabení se sám řítil na Štůralu. Bekhendový blafák domácího forvarda ale skončil pouze v rukavici gólmana Šumperka.

Domácí zvýšili aktivitu, Štůrala musel předvést několik dobrých zákroků. V minutě čtrnácté dali o sobě vědět i Draci. V brance Horáků však stál pozorný Čiliak, který zneškodnil dva střelecké pokusy Tesaříka. V závěru první třetiny se do šance dostal Vondráček, ale po neúspěšném zakončené se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Prostřední periodu zahájili hosté zkrácenou přesilovou hrou, ze které ale skórovat nedokázali. Naopak Štůrala musel svojí výstrojí likvidovat průnik Ostřížka. Skóre zápasu se poprvé změnilo v polovině 27. minuty. Hostující Aleš Holík využil přesný pas a ve vlastním oslabení prostřelil Čiliaka. O dvě minuty později měl vyrovnání na holi Ostřížek, ale jeho pokus z dobré pozice vrcholku kruhu mířil mimo tři tyče Štůralovy branky. Hostující mág ustál i pokus Křivohlávka a vzápětí Draci udeřili podruhé.

Draci dokázali na svou příležitost trpělivě čekat a ačkoliv tak byli aktivnější domácí, z nenápadné střely Aleše Staňka přes Čiliakovo rameno se ve třicáté třetí minutě vyklubala druhá branka Šumperka. Horáky průběh zápasu na chvíli zaskočil, ve třicáté sedmé minutě již musel Štůrala ukázat své umění proti pokusům Vondráčka a Ostřížka.

Třetí třetinu začali Slávisté s více hráči v poli při dohrávce další z přesilových her. Ač se drali do zakončení, na konci jejich snažení vždy stála tvrz jménem Štůrala. Brankář Salithu se vytáhl i proti Ostřížkovi a Přibylovi. Z protiútoku musel Čiliak řešit nebezpečnou situaci proti Skoumalovi.

Do konce základní hrací doby zbývalo deset minut a brankář Draků byl stále bezchybný. Nejprve si poradil se střelou Přibyla, poté zabránil skórování Dlapovi. V 54. minutě udeřili Draci potřetí! Daniel Vrdlovec se dostal k vysokému kotouči a perfektně provedeným blafákem do bekhendu zvýšil již na 3:0. Tím zasadil Horákům poslední úder, hosté si již výsledek do závěrečného hvizdu pohlídali.

Salith tak jako třetí tým (po Ústí a Mladé Boleslavi) připravil Horáky před vlastními diváky o body. Ti letos poprvé nevsítili doma branku a musí se připravit na středeční zápas na ledě Benátek nad Jizerou. Draci naopak poprvé letos vydolovali body venku a navázali tak na výhru s Duklou.

Kamil Pokorný, SK HS Třebíč: Měli jsme problémy s koncovkou. Důležité bylo za stavu 0:0 dát gól, abychom se zvedli. A zvedli i diváky. Tomáše Štůralu známe, víme, že je silný na zemi, na blafáky, má velmi dobré nohy. Rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme hráli několikrát v oslabení a nemohli se tak dostat do hry. Pak jsme zase hráli přesilovku a podcenili situaci, dostali jsme gól a byl z toho problém.
Radek Kučera, Salith Šumperk: Jeli jsme do Třebíče s tím, že soupeř má výbornou formu. Čekali jsme, že budou výborně bruslit, že se budou snažit dostat nás pod tlak. Výborně nás podržel Tomáš Štůrala, hlavně v první třetině, kdy v některých momentech podržel neuvěřitelným způsobem. Od druhé třetiny jsme již hráli to, co jsme si řekli, vstřelili jsme dva góly. A ve třetí třetině jsme to kontrolovali.