Osm branek! Takhle Draci přejeli Techniku.

Luboš Heider, čtvrtek 19.8.2010
Š u m p e r k - Jestli někdo čekal po venkovním zápase v Rosicích, že bude Technika velmi vyrovnaným soupeřem. Tak se docela spletl. Na začátku zápasu to tak ovšem vůbec nevypadalo. Hosté se dokonce jako první ujali vedení, ale to bylo v tomto utkání z jejich strany vše. Velmi dobrý výkon dnes podal Jan Matějka, který si málem řekl o hattrick. Utkání také sledovalo na přípravné utkání docela dost diváků. Přes půl tisíce lidí si našlo ve čtvrtek cestu na zimní stadion. Divácká atmosféra tak dotlačila své svěřence na páté vítězství v řadě.
příp. čtvrtek 19.8.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
8:1
(4:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: . 8. Fischer (Holík), 11. Matějka (Hulva, Mocek), 16. Novosad (Holík, Meluzín), 20. Hulva (Červenka), 23. Haas (Velecký), 24. Matějka (Hulva), 29. Brunec (Fischer, Novosad), 52. Malý (Sedlák) - 2. Odehnal (Brzobohatý) Rozhodčí: Valouch - Matěj, Zouhar Vyloučení: 9:6 Využití: 3:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 525 Průběh utkání: 0:1, 8:1
Boška (Peksa) - Brunec, Skoumal, Meluzín "A", Drábek, Hulva "A", Haas, Peška, Červenka, Holík "C", Ondráček, Drtil, Novosad, Velecký, Novotný, Malý, Sedlák, Měrka, Tesařík, Fischer, Matějka, Mocek
Vrba (29. Hrachovina) - Habrovec "A", Košecký, Reschovský, Skočovský, Úhela, Žalud, Matouš, Kraučuk, Rajnoha, Mikula, Benýšek "C", Bělohlávek, Odehnal, Fára, Brzobohatý, Blaha, Šedý

Hned na úvod zápasu nemohla divákům uniknout zbrusunová rolba na šumperském stadioně. V současné době to je asi chlouba tohoto stánku.

Salith Šumperk byl od začátku utkání podstatně aktivnějším týmem. Několik útoků hostujícího brankáře však nezaskočilo. Jako blesk z čistého nebe přišla jediná branková akce Techniky Brno. Domácí obraně ujel Michal Brzobohatý a přihrál na úplně volného Vlastimila Odehnala, který překnoval Romana Bošku mezi betony. Nikdo by asi v této části hry neřekl, že to byla jediná situace, při které Roman Boška kapituloval naposled. Zhruba o minutu později se sám na Vrbu řítil Jakub Hulva, jmenovaný brankář měl s tímto únikem docela starosti. Za vyrovnáním domácích stála přesilovka o jednoho muže navíc. Jan Hrabovec hákoval a musel si odpykat 2 minuty. Výhodu jednoho hráče využil kuriózně nejlepší hráč Techniky pro minulou sezónu - Radek Fischer. Tento mladý hráč vystřelil tvrdě od pravého mantinelu a Filip Vrba neudržel v lapačce tuto skvělou ránu. Přesně za 3 minuty přišla další krásná gólová akce, jejíž autorem byl poprvé Jan Matějka. Hosté si o několik minut později zahráli přesilovku 5 na 3. velkou šanci měl Jakub Fára, jenž ovšem přestřelil domácí branku z velmi výhodné pozice. Technika v této přesilovce velmi tlačila, ale branku už nevstřelila. V 16. minutě už poslal Zdeněk Novosad svůj tým do vedení, když mu na jeho gólovou akci asistoval Aleš Holík. Šumperk musel jít o něco později opět do tří. Naštěstí svoji nevýhodu ubránili. V závěru první třetiny se musel za svá záda ještě jednou dívat Filip Vrba. Po akci Jakuba Hulvy a Adama Červenky se diváci radovali už počtvrté. Právě prvně jmenovaný se štěstím propasoval puk nad ramenem hostujícího brankáře do branky.

Okamžitě po začátku úvodního bully se domácí dostali do tlaku. Ovoce to až přineslo v čase 22:38, kdy se do prázdné branky netrefil Marek Haas, ovšem Michal Velecký to ještě zkusil a právě trochu se štěstím se odrazil kotouč od brusle Marka Haase do brány. Za minutu bylo na šumperském stadioně opět slyšel "Góóól". Jakub Hulva objel hostující klec a přihrál Janu Matějkovi, který se téměř z velkého úhlu prosadil do růžku Vrbovy branky. Drakům to však ale nestačilo. Posléze tečoval těsně mimo bránu Marek Haas. Šumperk byl na koni a hosté museli opět hrál nedovoleně. Přesilovku využil Tomáš Brunec, který dorazil střelu mladého Radka Fischera. Po této brance hodil Filip Vrba ručník na led a šel střídat. Petr Hrachovina to ovšem vůbec neměl lehké. Jan Matějka mohl zkompletovat svůj hattrick, avšak hostující gólman byl proti. Další pokus Fischera brankou také neskončil. Ačkoliv měli poté hosté velmi otevřenou obranu, domácí se již v prostřední části gólově neprosadili.

Do poslední třetiny už obě mužstva nastupovala za rozhodnutého stavu a podle toho také vypadal úvod celé třetiny. Jak domácí, tak i hosté měli k dispozici přesilové hry. Ani v těch branka nepadla. Právě po přesilovce Techniky se do útočného pásma vřítil Tomáš Malý, jenž tvrdou ránou překonal Petra Hrachovinu. Hosté si zřejmě v tu chvíli už přáli, aby tohle utkání, co nejdřív skončilo. V zápase už nebyla žádná branka k vidění, a tak konečný stav vyzněl mnohem lépe pro Salith Šumperk.

V závěru byly ještě naplánovány symbolické nájezdy. Krásně mezi bruslemi promněnil první nájezd Zdeněk Novosad. Dalším střelcem byl až ve třetí sérii Radek Fischer, pro kterého bylo nejlepším zakončením rána příklepem. Za Techniku Brno se neprosadil nikdo. Romana Bošku tak mohla mrzet ta jediná akce ze začátku utkání.