Odveta pro Jestřáby, drakům procpali do sítě celkem pět puků

Martin Schwarz, Radim Nemela, čtvrtek 3.9.2015
K úplně poslednímu přípravnému utkání se vydali šumperští draci na Hanou, kde je uhostil prvoligový účastník a krajský rival LHK Jestřábi Prostějov. Salith hájil vítězství z úterního zápasu na domácím ledě proti stejnému sokovi, takže o motivaci nebylo nouze. Hned na začátku střetnutí se gólově hodovalo. Na domácí vedení odpověděli dvěma zásahy Tomáš Prokop a TOMÁŠ BRUNEC, aby před první sirénou prostějovský Jestřáb Augustin srovnal na 2:2. V prostřední dvacetiminutovce žádné puky za ochránce svatyní nepadly, a tak měla o lepším mančaftu rozhodnout až závěrečná třetina. Lepší finiš předvedli červenobílí. Prostějov ve třetí třetině třikrát skóroval a zvítězil konečným poměrem 5:2.
přát. čtvrtek 3.9.2015
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Venkrbec (Luňák), 13. Augustin (Kajaba), 51. Illéš (Novák, Luňák), 53. Novák (Luňák, Venkrbec), 56. Kajaba (Šenkeřík) – 6. Prokop (Drtil, Fořt), 10. Brunec (Arnošt) . Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Horčička – Šenkeřík, Protivný, Mojžíš, Drtina, Špaček, Husák, Kaluža, Rudl – Rod, Moskal, Novák – Luňák, Venkrbec, Kuťák – Čuřík, Illéš, Krejčík – Kuncek, Kajaba, Augustin
Novák – Brunec, Vachutka, Drtil, Haas, Hroch, Fořt, Rusina, Ostřanský, Roupec, Plášek, Gewiese, Slavík, Kniazev, Prokop, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Sedlák, Arnošt, Látal, Bažant

Poslední zápas přípravy zahájili hráči v červenobílé kombinaci výborně, když se do akce vrhnul Lukáš Luňák, kterého sice zpacifikovala obrana Šumperka, ale byla již krátká na dorážku Matouše Venkrbce a Jestřábi šli po minutě a dvaačtyřiceti sekundách do vedení. Ovšem v páté minutě byl odeslán na trestnou lavici prostějovský obránce Tomáš Protivný a zhruba po další minutě hosté výhody využili, když dělovku Drtila lehce tečoval Tomáš Prokop a srovnal stav utkání.

Tomáš Drtil byl u další důležité situace, a sice v deváté minutě byl potrestán za nedovolené bránění, v tomto oslabení ujel domácí obraně Tomáš Brunec a bekhendovým blafákem nedal Horčičkovi moc šancí. Ovšem uběhly dvě minuty a bylo opět srovnáno zásluhou čtvrté lajny Jestřábů, Kajaba našel Vojtěcha Augustina a ten poslal puk za Nováka podruhé. Šumperk se mohl následně opět dostat do vedení při vyloučení Kaluži, ale více gólů už do první sirény nepadlo.

První třetina nabídla zajímavý hokej minimálně v tom, že byly k vidění čtyři branky. Prostřední část přinesla naprostý opak. První a vlastně jediný zajímavý moment přišel až po devíti minutách, kdy při hře čtyři na čtyři Fořt napálil tyč Horčičkovy brány. Ve druhé polovině třetiny pak oba týmy měli k dispozici každý po jedné přesilovce, nicméně v této části zápasu prostě nebylo divákům přáno, aby viděli alespoň náznak pohledné akce a tak se do šaten šlo opět za stavu 2:2.

Na začátku posledního dějství měli hosté k dispozici zkrácenou přesilovou hru pět na tři, každopádně ani při takovéto slibné možnosti nezvládli strhnout vedení na svou stranu. K přesliovce, tentokrát již klasické, se dostali i Hanáci, ale podstatný moment byl k vidění až po jejím skončení, když Novák s Luňákem nachystali perfektní pozici pro šikovného mladíka Jakuba Illéše, který si s připravenou pozicí poradil na výbornou a poslal Jestřáby do vedení. Domácí vedení nakoplo a konečně byla k vidění i využitá přesilovka na jejich straně, po vyhraném buly se ke kotouči dostal Martin Novák a přízemní ranou mezi betony překonal svého jmenovce v šumperské brance.

A povedenou pětiminutovku Prostějova zakončil René Kajaba, který nepohrdnul přihrávkou od Šenkeříka a zařídil domácím třígólové vedení. Šumperští ještě měli možnost zkorigovat skóre při vyloučení Husáka, ale Jestřábi jim nic nedovolili a v posledním zápase přípravy tak berou vítězství 5:2.