Neuvěřitelný konec! Draci inkasovali na 2:2, přesto nakonec vyhráli 3:1!

Reportáž ze zápasu: DRACI ŠUMPERK - Benátky n.J. 3:1

Luboš Heider, Ondřej Tomšovský, středa 27.2.2013
Š u m p e r k - Další pestrý zápas mají za sebou šumperští hokejisté. Utkání, které nebylo přiliš bohaté na branky se rozhodlo až pár minut před koncem. Dlouho totiž trval stav 1:1. Vše už nasvědčovalo pro to, že 60. minut stačit nebude. Poté se však trefil Karel Plášek a bylo to 2:1. Rozhodčí ještě po srovnání hostů 14 vteřin před koncem vrátil čas a uznal branku, kterou trefil už zmiňovaný Plášek. Salith tak s velmi velkým štěstím bere plný bodový zisk.
55.kolo středa 27.2.2013
Draci Šumperk - HC Benátky nad Jizerou
Draci Šumperk - HC Benátky nad Jizerou
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Červenka, Brunec), 57. Plášek (Haas, Hlinka), 60. Plášek (tech. gól) - 27. Chlapík (Pabiška, Pyrochta) Rozhodčí: Kubičík - Juřeček - Rychlý Vyloučení: 4:8 (navíc 10 min. Skalický) Využití: 1:1 V oslabení: 1:0 Diváci: 609 Střely na branku: 44:37 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1
Vajner - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Navrátil - Hlinka, Plášek, Haas - Červenka, Brunec, Hulva - Finsterle, Meidl, Cink - Kindl, Skoumal, Langr
Stejskal - Kolmann, Mrkvička, Pabiška, Pyrochta, Jaroměřský, Niko - Kopic, Skořepa, Vařecha - Špaček, Chlapík, Maďar - Bortňák, Vlach, Skalický - Mikšovský, Liška, Bittner

Komentář k zápasu

V posledním únorovém zápase přivítali Draci na svém ledě lídra skupiny “O baráž” - mužstvo Benátek nad Jizerou.

První střelecký pokus si na své konto ve druhé minutě připsal šumperský bek Pastor, ale s jeho nepříliš razantní střelou si Stejskal lehce poradil. V probíhající šesté minutě se do první vážnější šance dostali hosté, benátecký Skořepa ujel obraně domácích a řítil se sám na Vajnera. Na druhé straně si však všiml lépe postaveného Vařechy, kterému ihned adresoval přesný pas. Benáteckému forvardovi ale na poslední chvíli kotouč přeskočil hůl. První branky se dočkalo publikum v jedenácté minutě, domácí se usadili v obranné třetině benátských, načež Červenka našel přesným pasem na modré čáře Sedláka, který na nic nečekal a vyslal na Stejskala nechytatelný projektil.

V sedmnácté minutě ujel domácí obraně Skořepa, už se chystal vystřelit, když v tu chvíli mu vypíchl kotouč vynikajícím obranným zákrokem vracející se šumperský útočník Haas. První třetina skončila vítězstvím svěřenců Radka Kučery v poměru 1:0.

Ve dvacáté třetí minutě si domácí vypracovali další brankovou příležitost, Kindlovu jedovatou střelu vyrazil Stejskal pouze k Langrovi, kterému v inkriminovaný moment kotouč přeskočil hůl. Ve dvacáté šesté minutě se na modré čáře ke kotouči dostal Pabiška, jenž vyslal na Vajnera nebezpečnou střelu, kterou šumperský gólman stihl vyrazit pouze před sebe, kde již stál připravený Chlapík, který neměl sebemenší problém dopravit kotouč za Vajnerova záda. Hosté tedy v polovině druhé třetiny srovnali krok.

Minutu poté vyslal Sedlák na hostujícího gólmana velice nepříjemný střelecký pokus, Stejskal vyrazil pouze k dojíždějícímu Bruncovi, ten si však s nabídnutou šancí poradit nedokázal a brankáře nepřekonal. Velice střelecky aktivní Sedlák se dostal i do další šance, tentokrát jeho střelecký pokus mířil jen pár milimetrů nad břevno Stejskalovy brány.

V ostřelování benátecké brány pokračoval v třicáté deváté minutě domácí kapitán Holík, jehož střela dopadla podobně jako v předchozím případě, k tomu, aby kotouč skončil za zády Stejskala, chybělo jen pár milimetrů.

Do vyložené gólové šance se v probíhající čtyřicáté třetí minutě dostal Cink, který střílel i následně dorážel z bezprostřední blízkosti gólmana Stejskala, hostující brankář ale vytáhl ze své mošny dva fantastické zákroky a tuto velmi nebezpečnou příležitost zlikvidoval. O minutu později se další domácí hráč dostal do podobné situace, tentokrát ale před prázdnou bránou stanul Brunec, který ji následně trestuhodně minul. Šumperské hráče tyto neproměněné šance mohly mrzet, když se ve čtyřicáté sedmé minutě řítil sám na Vajnera Liška, ale s jeho tvrdým zakončením příklepem si šumperský strážce klece bravurně poradil.

V padesáté třetí minutě našel hostující Bittner přesným pasem z druhé vlny najetého Miškovského, na kterého již vzívala prázdná brána. Šumperský gólman se však i přes Miškovského pohotové zakončení stačil bleskurychle přesunout a zamezit tak takřka jisté brance. Do konce třetí třetiny zbývaly pouhopouhé tři minuty, když nebezpečně vypálil domácí Haas, s tímto pokusem si ještě Stejskal dokázal poradit, ale na Pláškovu dorážku byl již krátký. Šumperští hokejisté se tedy těsně před třetí sirénou dostali do jednobrankového vedení.

Hosté ještě v závěru sáhli ke hře bez brankáře, ale tento tah se jim v konečném účtování nevyplatil. Do úniku se dostal Plášek, který za červenou napřáhl, do střely mu však jeden z vracejících se benáteckých hráčů vhodil hůl. Místo automatického verdiktu o technickém gólu však hlavní rozhodčí nechal k údivu všech hru plynout dál a hosté v následné šanci dokonce srovnali.

Protesty kapitána Holíka i podstatně bouřlivější nevole publika ale nakonec padly na ornou půdu. Trio rozhodčích po dlouhých debatách odvolalo benátecký gól, naopak přiznalo Drakům technický a Karel Plášek tak druhou trefou v utkání rozhodl zápas. Jeho závěr doprovázely na obou stranách velké emoce, ale konečné skóre tedy po šedesáti minutách zní 3:1 pro domácí celek.

Ohlasy trenérů

Radek Kučera, Salith Šumperk: V první třetině byla hra poměrně dobrá, ale dále už jsme se málo tlačili do střelby. Hráli jsme zbytečné zadovky naslepo a soupeře pouštěli do hry. Nejhorší z naší strany byla druhá třetina, kdy se nám nepovedl založit skoro jediný pořádný útok. V závěru utkání byla velice důležitá branka na 2:1. Poslední minuta byla dramatická, nejdříve jsme nedali gól do prázdné branky, pak sporná situace. Ale dle mého názoru to byl jasný technický gól. Jsme rádi za výhru.

Fotografie ze zápasu