Neúspěšná premiéra! Draci podlehli Technice

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, čtvrtek 1.9.2016
Šumperští hokejisté v premierovém zápase na domácím ledě podlehli brněnské Technice 3:4. První třetinu Draci vyhráli po skvělé individuální akci Milana Ostřanského. Ve druhé periodě skórovali hráči Techniky a domácí vstupovali do poslední třetiny s brankovým mankem. V poslední části hry Draci pokaždé dotahovali, avšak rozhodující branku vstřelil v 59. minutě Patrik Brzobohatý. Šumperk tedy nezažil vítěznou premieru, nutno ale podotknout, že byl herně lepším celkem.
přát. čtvrtek 1.9.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
3:4
(1:0, 0:2, 2:2 )

Branky a nahrávky: 20. Ostřanský (Janota), 45. Pavlovský (Ostřanský, Fischer), 56. Ostřanský (Janota) – 22. Stehlík (Štancl), 40. Biolek (Vlček), 51. Štancl (Stehlík, Bustin), 59. Brzobohatý. Rozhodčí: Klapetek, Vepřek - Markovský, Zouhar. Vyloučení: 5:5 navíc Sedlák 10 OT (ZHK) a Kupčík 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Zavadil – Sedlák, Ďurkáč, Janota, Drtil, Řezáč, Tomek, Navrátil – Vachutka, Matějka, Fischer – Vymazal, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík – Hajšman
Novák (30. Slavíček) – Sedlák, Cívka, Štancl, Odehnal, Švejda, Kupčík, Vlček, Grman, Grünwald, Benýšek, Brzobohatý, Biolek, Stehlík, Bustin, Kozák, Matov, Florek

Už k sedmému přípravnému duelu vyjel Šumperk, když vyzval ve čtvrteční podvečer brněnskou Techniku. Zároveň si Draci připsali dvě premiéry. Vůbec poprvé rozehráli duel na nově zrekonstruovaném domácím kluzišti. A k tomu je začal kočírovat kouč Aleš Flašar, jenž nahradil dosavadního lodivoda Radka Kučeru.

Zápas odstartoval v poklidném tempu, ani jedna strana barikády nikam nespěchala a diváci pod střechou zimního stadionu v Šumperku nedočkavě vyhlíželi první větší šanci. Ta nakonec přišla z brněnských hokejek. Při vyloučení domácího Michala Vymazala v 9. minutě hry málem překonal brankáře Zavadila jeden z útočníků Sov, byť na gólmana Šumperských nevyzrál. Zhruba o dvě minuty později vyzkoušeli početní výhodu také Flašarovi svěřenci.

Během dračí přesilovky pálil z dálky obránce Ďurkáč, jenže jeho pokus viděl strážce svatyně Techniky Novák. Ani modrožlutí se přesné trefy nedočkali. V 15. minutě už bylo na střídačce Brna daleko méně veselo. Michal Kupčík nepříjemně fauloval Davida Juríka, rozhodčí jej za nepřiměřený zákrok vyloučil na pět minut a do konce utkání. Šumperk sice nezužitkoval ani další soupeřovo oslabení, nýbrž těsně před úvodní sirénou přeci jen udeřil. Krásnou přihrávku do jízdy obdržel od Janoty Milan OSTŘANSKÝ a zakončením do bekhendu otevřel skóre zápasu – 1:0.

Sudí s rozdělováním trestných minut pokračoval i v prostřední periodě. Na konci 22. minuty poslal za katr Tomáše Sedláka, jemuž ke dvěma minutám přidal i osobní potrestání. Vysokoškoláci tentokrát nezaváhali, Ondřej STEHLÍK zametl puk do sítě z pozice na brankovišti, neměl těžkou úlohu – 1:1. Leč o pár vteřin později mohli mít Draci své vedení zpátky, Radek Fischer ale v samostatném úniku těsně nepřekonal Nováka. Do sítě neprošla ani Hrochova dělovka.

Technika pak v polovině základní hrací doby vystřídala brankáře, mezi tři tyče nastoupil Zdeněk Slavíček. Když hostující celek pohrdl ve 31. minutě vyloučením Vymazala, převzali otěže hry Draci, jež drželi soka delší dobu v jeho obranné třetině. Jenže například Tomáš Drtil překombinoval situaci před brankou a svůj tým do vedení nedostal. Ač Brňané moc šancí ve druhé části nenakupili, přece získali před druhou přestávkou těsný náskok. Po ukázkové nahrávce z pravého rohu prostřelil Petra Zavadila MARTIN BIOLEK – 1:2.

Draci nicméně nepřestali aplikovat aktivní hru ani ve třetí třetině a branku Techniky nadále ostřelovali. Jan Matějka ještě během 41. minuty napálil jen betony Slavíčka, chvíli na to se však šumperské publikum radovalo. Matěj PAVLOVSKÝ přijal příhru od Ostřanského, načež ukázkově překonal gólmana Brna – 2:2. Dobrá nálada na tribunách příliš dlouho nevydržela. Na světelné tabuli běžela 51. minuta, když Patrik ŠTANCL zařídil vedení hostů 3:2, Draci byli nuceni znovu dohánět.

Obrovskou šanci na dotáhnutí skóre dostali muži v modrožlutých převlecích čtyři a půl minuty před koncem posledního dějství, hráli totiž dvojnásobnou přesilovou hru. A také ji zužitkovali. Milan OSTŘANSKÝ zapsal druhou branku v utkání, dotlačil puk za čáru – 3:3. Poslední slovo nakonec měli Brňané. Minutu a čtvrt před koncem třetí třetiny udeřil Patrik BRZOBOHATÝ, ten určil konečný výsledek, domácí parta nestačila reagovat ani při odvolání brankáře. Draci Šumperk – HC Technika Brno 3:4.

Autor reportáže: Martin Schwarz

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Hlavně jsem se dnes snažil poznat hráče, moc jsem jich neznal. Utkání mi nějaké slabiny ukázalo, ale to hlavní se teprve bude krystalizovat. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu, ale nových výzev se nebojím. Je ale pravda, že jsme měli spoustu děr v obraně, na tom každopádně musíme zapracovat, pokud chceme dojít k dobrým výsledkům. Chtěl bych ukázat společně s týmem, že kluci hokej hrát umí. Uvidíme, jak nám to půjde.