Navrátilec Tolokonnikov dvakrát skóroval! Šumperk poráží Nový Jičín!

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, sobota 20.10.2018
Šumperským hokejistům se podařilo na svém ledě prolomit sérii špatných zápasů. V domácím prostředí za bouřlivé podpory publika vyprovodili první tým tabulky Nový Jičín výsledkem 6:1. Dvakrát se v tomto utkání prosadil NIKOLAJ TOLOKONNIKOV, který se po delší absenci vrátil do sestavy. Kvůli marodce v ofenzivních řadách se navíc objevil v útoku, nikoliv v obraně, jak je zvykem. V poslední třetině pečetili domácí hokejisté vítězství v dlouhé přesilovce, Draci si připsali tři body do tabulky a právě Nový Jičín tak nahradili na špici 2. ligy skupiny Východ.
11.kolo sobota 20.10.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
6:1
(3:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Pokorný (Romančík, Vorobjev), 18. Tolokonnikov (Kužílek), 18. Ostřanský, 26. Romančík (Vorobjev), 52. Sedlák (M. Haloda, Plášek), 53. Tolokonnikov (Antonov, Blecha) – 25. Slovák (Lehečka). Rozhodčí: Held - Musil, Vašíček. Vyloučení: 2:2, navíc Málek (NJI) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 850. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Kristín – Drtil, Sedlák, Řezáč, Gewiese, Kužílek, M. Haloda – Plášek, Hroch, Ostřanský - Vorobjev, Pokorný, Romančík - Tolokonnikov, Antonov, Urban - Blecha, Šíp.
Kohn (52. V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška, Metelka, Gřesík, Tomeček – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, J. Sonnek, Slovák, Irgl.

Od úvodních minut byli aktivnější šumperští hokejisté, k čemuž přispělo i brzké vyloučení na straně Nového Jičína. Tomáš Kohn v brance Ďáblů však s jistotou čelil střeleckým pokusům Draků. V deváté minutě však již kapituloval. Vorobjev poslal kolmý pas vpřed na Romančíka, který ještě předal na druhé křídlo Dominiku Pokornému. Střelec týmu se sice dostal poněkud z úhlu, ale i tak zamířil přesně pod břevno.

Naštěstí u něj, tak jako v posledních třech zápasech, nezůstalo. Naopak, Draci mohli přidat další trefu již během vlastního oslabení, kdy Pokorný vyslal do brejku Vorobjeva. Ruský chasník ale Kohna nepřelstil. Druhá formace pak i nadálě při každém střídání trápila hosty, o další dvě branky první třetiny se však postaraly zbývající dva útoky Draků. Ten na 2:0 trefil Nikolaj Tolokonnikov. Kužílek zachytil u modré vyhození hostů, ihned poslal puk před branku, kde ruský spoluhráč tečoval kotouč do sítě. A za pouhých 15 vteřin se skóre změnilo znovu. Milan Ostřanský vypíchl ve vlastním pásmu přihrávku, z první si poslal puk do jízdy a než stačila trojice bránících hráčů zareagovat, tak zakončil přesnou střelou skrze výstroj Kohna.

Dobrá pohoda v šumperském táboře byla narušena během druhé třetiny. Hosté zvýšili tempo a v přímé úměře také snížili ztrátu. Hned po vhazování zůstal na kotouči Jiří Slovák, který přesnou střelou přelstil Kristína. Šumperk však víc inkasovaných branek nepřipustil, ať už zásluhou spolehlivého výkonu Kristína, tak i důrazné hry v obraně. Navíc o minutu později se skóre znovu měnilo. Situaci dva na dva vyřešila skvěle dvojice Dmitrij Vorobjev - Michal Romančík, kdy druhý jmenovaný z voleje zatloukl kotouč do sítě po nádherné Vorobjevovy přihrávky.

I přes velké šance na obou stranách se skóre v prostřední části hry již neměnilo. Rozhodnout tak měla poslední třetina, do které vstoupil Šumperk s velmi slibným vedením. Navíc hosté marně hledali skrze dobře poskládaný defenzivní val Šumperka cestu k zakončení. A klíčovým momenten se stal faul Matěje Málka, který zezadu trefil Drtila tak, že ten skončil hlavou na mantinelu. Vyšší pětiminutový trest se stal hostům osudný, Draci v početní výhodě dvakrát udeřili.

Ovšem nutno dodat, že již první gól byl hodně kontroverzní. Plášek po přihrávce napříč pásmem sjížděl do prostoru před brankou a zrovna ve chvíli, kdy krásně z voleje pálil Tomáš Sedlák, se srazil s brankářem Kohnem. Ten zůstal ležet na ledě a s podezřením na otřes mozku z utkání odstoupil. Gól byl uznán. Než se pak náhradník Václav Sonnek stačil pořádně rozkoukat, udeřil Šumperk znovu. Podruhé v utkání se prosadil naturalizovaný útočník Nikolaj Tolokonnikov, který zakončil nádhernou souhru třetí šumperské formace. První bod v seniorské kategorii si pak připsal za druhou asistenci Denis Blecha.

Šumperk již šlágr kola dotáhl do jasného vítězství 6:1 a vrátil se tak do čela ligové tabulky.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): Byli jsme v hluboké herní krizi a máme problémy i se sestavou. Musím klukům poděkovat a věřím, že jsme se z toho dnes dostali. Že bohužel dají za tři zápasy útočníci dohromady jediný gól, to je málo. Dnes to bylo podstatně lepší, bruslili jsme, i ty góly konečně dávali. Pokud chceme být na čele, musíme makat. I přes dnešní výkon v útoku se Nikolaj Tolokonnikov vrátí do obrany, byť řešíme problémy s tím, jak složit útočné řady. Bojoval jako pes, má dlouhé ruce a nohy a díky bohu, že přišel a pomohl.