Na úvod vysoká výhra! Draci porazili polskou dvacítku

Na úvod vysoká výhra! Draci porazili polskou dvacítku

Dominik Mihailescu, čtvrtek 10.8.2017
Šumperští hokejisté nastoupili do prvního zápasu turnaje O pohár RT TORAX vítězně. V prvním klání porazili mládežnický výběr Polska výsledkem 9:1. Podle průběhu zápasu se spíš jednalo o exhibici s jasnou výhrou šumperských hráčů. Již v první periodě dokázali Draci skórovat sedmkrát! Prvních pět gólů vstřelil výběr Pavla Hulvy již po šesti minutách hry, z toho stihl dvakrát skórovat RADEK FISCHER. Polsko skórovalo pouze jednou, a to když se trefil Alan Lyszctarczyk, který působí v zámořské OHL. V prostřední třetině branka nepadla. V té závěrečné přidali šumperští dvě branky a připsali si první vítězství v tomto turnaji.
Turnaj čtvrtek 10.8.2017
Reprezentace Polsko U20 - DRACI PARS ŠUMPERK
Reprezentace Polsko U20 - DRACI PARS ŠUMPERK
1:9
(1:7, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Lyszctarczyk (Noworyta) – 2. Králík (Šťáva), 3. Fischer (Ďurkáč), 5. Fischer, 6. Gewiese (Fischer), 7. Králík (Šťáva), 13. Šťáva (Řezáč, Novosad), 14. Mosler (Gewiese, Lehečka), 44. Vachutka (Gewiese), 56. Matějka (Vachutka). Rozhodčí: Mrkva – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:9.
Prokop – Michalowski, Bizacki, Noworyta, Zielinski, Klocek, Niedlich, Bednarz, Jozwiak – Lyszctarczyk, Rybak Mi., Pelaczyk – Rybak Ma., Jarosz, Zygmunt – Olszewski, Jozwik, Prusak – Bernacki, smieszek, Wolkski
Vrba – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Procházka, Ďurkač, Řezáč, Mosler – Vachutka, Vymazal, Matějka, Ostřanský, Králík, Novosad, Fischer, Hroch, Cink, Müller, Lehečka, Skopal

Komentář k zápasu

Severomoravský mančaft byl skutečně nažhaven na tento zápas a průběh utkání tomu odpovídal. Ve druhé minutě dokázal skórovat střelec Lukáš Králík. Šumperská opora ukázala, že to polská dvacítka nebude mít jednoduché. O šestadvacet vteřin později se prosadil Radek Fischer, který vzápětí vstřelil i svůj druhý gól. Málo komu se poštěstí být již v 5. minutě aspirantem na hattrick.

Navrátilec Petr Gewieswe se do střelecké listiny zapsal také. Podíl na tomto gólu měl Radek Fischer, který si připsal třetí bod po pěti minutách na ledě. O minutu později skóroval Lukáš Králík a fanoušek, který sledoval toto utkání si jen mohl říkat, na jakém čísle se asi zastaví časomíra. Polsko se ovšem stále nevzdávalo a chtělo se stavem utkání něco provést. Adama Vrbu překonal v 11. minutě Lyszctarczyk, který působil v mládežnických týmech Chomutova.

Do konce této periody se ještě stihli trefit nováčci v barvách Draků Ondřej Šťáva s Patrikem Moslerem.

V prostřední části hry střelecké tempo upadlo. Na góly musel fanoušek čekat až do třetí třetiny. V té se prosadil šumperský střelec Daniel Vachutka a střelecký list uzavřel kapitán Draků Jan Matějka. Šumperk porazil reprezentační výběr Polska do dvaceti let rozdílem třídy - 9:1.

Fotografie ze zápasu