Na Lapači se Drakům nedařilo, Vsetínu podlehli 0:5

Na Lapači se Drakům nedařilo, Vsetínu podlehli 0:5

Dominik Mihailescu, Helena Hegeďová, čtvrtek 18.8.2016
Šumperští hokejisté nevstoupili do prvního vzájemného zápasu se Vsetínem zrovna šťastně. Na Lapači podlehli domácímu výběru vysoko 0:5. Zápas přitom vůbec nenaznačoval, že by hráči pod vedením Jiřího Dopity takto vysoko vyhráli. První perioda byla vyrovnaná, ale byli to hráči Vsetína, kteří otevřeli skóre. V 8. minutě vstřelil gól Martin Janáček. Zavadil v brance Draků měl stále hodně práce. Překonat se ho povedlo až ve 34. minutě, kdy vstřelil gól Vávra. Poslední třetina rozhodla o výhře 5:0, neboť domácí vstřelili tři branky. Dvě z nich dal bývalý šumperský útočník Lukáš Finsterle. Draci tak z Lapače odjíždějí bez vstřeleného gólu a budou se muset ponaučit z dnešního mače.
přát. čtvrtek 18.8.2016
VHK ROBE Vsetín - DRACI PARS ŠUMPERK
VHK ROBE Vsetín - DRACI PARS ŠUMPERK
5:0
(1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Janáček (Finsterle, Čech), 34. Vávra (Vrána), 41. Finsterle (Zúbek), 51. Šjafotdinov (Čech), 52. Finsterle (Čech). Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 945. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0.

Šurý – Mojžíš, Žák, Vrána, Štindl, Kobylík, Janáček, Šjafotdniov, Pokorný, Vávra – Zúbek, Finsterle, Čech – Čuřík, Vítek, Hořanský – Šilhavý, Daněk.
Zavadil – Sedlák, Řezáč, Janota, Drtil, Navrátil, Tomek, Ďurkáč, Hradil – Vachutka, Matějka, Fischer, Langr, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík, Surý, Skopal, Muller, Panáček.

Komentář k zápasu

V úvodu zápasu se větší aktivitou prezentoval domácí celek. Již brzy se však hra vyrovnala a v tomto duchu se nesla takřka po celé utkání. Pokornému nepřálo štěstí, když v páté minutě spálil šanci na prostřelení betonů hostujícího Zavadila. Následná přesilová hra Šumperku zaměstnala i gólmana na druhé straně ledové plochy – Michala Šurého. Po skončení této početní výhody Draků se kotouč dostal od Finsterleho k Martinu Janáčkovi a ten se z pravého kruhu trefil přesně nad lapačku.

Hosté se s inkasovanou brankou nechtěli smířit a hnali se do ofenzivy. Dělovku od modré vyslal na Šurého Řezáč, vsetínský gólman se však nenechal nijak rozhodit. Stejně tak se v dobré pozici ocitl Matějka, ale ani on nedokázal muže v masce překonat. Konec třetiny patřil, co se šancí a aktivity na ledě týče, domácímu Pokornému. To nejdůležitější ale jeho vystoupení chybělo, Zavadila nepřekonal.

Šumperk se stal mírně aktivnějším na začátku druhé periody. Hned v úvodu se střelou snažil prosadit dotěrný Matějka. Hostům překazilo plány vyloučení Vachutky a později také vyloučení Drtila. Početní nevýhodu přežili hosté bez úhony. Vsetínu se nedařilo posílat přesné střely a držet se v útoku. Po skončení přesilové hry však zahrozila dvojice Čech – Zúbek. Tito dva vsetínští útočníci si několikrát nahráli, prošli šumperskou obranou a nechybělo málo, aby prvně jmenovaný úspěšně zakončil. Nakonec jeho střela v prostoru mezi třemi tyčemi neskončila. I ubráněné oslabení bylo tím, co hosty nakoplo a hnalo k vyrovnaní.

Opět se však radovali domácí. Tomáš Vávra dostal puk do branky nenápadnou a jednoduchou střelou mezi betony. Následně měli šanci jak domácí, tak i hosté. Ani jednomu z týmů se však nepovedlo prosadit.

Rychlého gólu na začátku třetí třetiny se dočkal domácí tým. Lukáš Finsterle nekompromisně zakončil z levého křídla. Nepříznivý stav Šumperk nepoložil. Naopak se Draci stali aktivnějším celkem, všechny střely však likvidoval domácí gólman.

V 51. minutě přišla chvíle ruského forvarda Kamila Šjafotdinova, který se stahovačkou dostal do ideální pozice a bekhendovou střelou poslal kotouč podél horní tyčky až do branky. To ze strany domácích ještě nebylo všechno. Vsetín mohl oslavovat dvougólového střelce, kterým se stal Lukáš Finsterle poté, co necelých 80 vteřin po ruském kolegovi zvyšoval skóre na 5:0. Prosadil se střelou po ledě do levého horního rohu, těsně za záda šumperského gólmana.

Úplný závěr utkání patřil samostatným nájezdům, ve kterých zvítězil hostující tým.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (Vsetín): Na první zápas doma jsme se těšili. Také jsme chtěli vidět, jak bude vypadat náš soupeř ze Šumperka, který byl loni ještě prvoligový. Myslím si, že jsme neodehráli zlý zápas, že dopředu jsme měli sílu a dozadu nakonec uhráli nulu, takže si myslím, že výsledek 5:0 celkem odpovídá dění na hřišti. Samozřejmě tam byla ještě spousta chyb, ale na to, že jsme v půlce srpna, tak si myslím, že to nebylo zlé. Také máme ještě dost hráčů nemocných a zraněných, ale i vzhledem k tomu si myslím, že jsme odehráli solidní zápas a máme dál na čem stavět. Kluci chtějí hrát, chtějí trénovat, takže si myslím, že zatím žádné výrazné problémy neřešíme. Naopak, jsme rádi za to, jak kluci k tomu přistupují. Myslím si, že se budeme ještě zlepšovat.

Radek Kučera (Šumperk): 5:0 je poměrně jasný výsledek, ale bylo to víceméně o našich chybách, když jsme ztráceli puky v obranném pásmu a soupeř toho okamžitě využíval. Dva góly jsme dostali z druhé vlny a zase po chybách v obranném pásmu, takže pořád máme na čem pracovat.