Motor úspěšný i potřetí, tentokrát vyhrál v Šumperku 5:2

Jaroslav Svoboda, sobota 12.12.2015
Draci doma favorita neudolali. A ten potřetí letos Šumperku sebral všechny body. Přitom draci ve třetí třetině na chvíli zdramatizovali zápas, když se trefil MAREK HAAS a snížil na 2:3. Jenže o pouhých 14 vteřin později vrátil dvougólový náskok hostům Jakub Babka a Motor pak v závěru přidal ještě jeden gól, když při power-play pečetil na konečných 5:2. České Budějovice tak i přes srdnatý a bojovný výkon domácích odváží domů osmé vítězství v lize v řadě. Na chvostu tabulky se pak vzhledem k prohrám Benátek nad Jizerou i Mostu nic bodově nezměnilo.
33.kolo sobota 12.12.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - ČEZ Motor České Budějovice
2:5
(1:3, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 54. Haas (Gewiese) – 4. Chovan (Suchánek), 11. Kuchejda (Straka, Nouza), 18. Babka (Žálčík, Švihálek), 55. Babka (Žálčík), 60. Nouza (Babka). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1116. Střely na branku: 32:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Svoboda – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Bažant, Drtil, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Hroch, Šebek, Jurík. Trenér: Milan Mazanec.
Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš. Trenér: Petr Rosol.

Draci, jakmile se jim sotva uzdravil kádr, museli zase oželit stabilního člena sestavy, když Milan Ostřanský bude přibližně do konce kalendářního roku chybět kvůli zraněnému kotníku. To Motor přijelt v silné sestavě a své kvality dokázal na ledě předvést.

A byli to právě hosté, kdo otevřel skóre utkání, navíc velmi záhy po jeho začátku. Ještě neuběhly ani čtyři minuty hry, když Suchánek poslal do brejku člena prvního útoku Michala Chovana, který v kličce na bekhend nedal Svobodovi šanci.

Hosté pak byli jen mírně aktivnější, ale přesto se po několika zajímavých situacích na obou stranách dokázali prosadit podruhé. Straka naservíroval puk Davidu Kuchejdovi, který, ač tísněn obráncem, dokázal Svobodu propálit ránou z hranice brankoviště.

Domácí se vrátili do hry o tři minuty později, kdy Gába nejprve hodně vybruslil proti Milfaitovi, ten však místo zakončení zajel za branku a poslal kotouč na Tomáše Fořta, který ve chvíli, kdy byl ještě českobudějovický brankář stále mimo brankoviště, zakončoval a trefil, i přes dvojici zadáků skákajících do střely.

Hosté se pak vrhli do útoku, gól však po několika střelách vsítili až přesně v čase 18:00. To Žálčík dostal kotouč do rychlého protiútoku, místo střely z levého křídla však puk ještě potáhl a pak jej naservíroval pod sebe na najetého Jakuba Babku, který nedal Svobodovi šanci.

Hosté tak mohli v dalším průběhu těžit z vedení 3:1 a dlouho se na skóre také nic neměnilo. Nebezpečnější šance ve druhé třetině pak měli domácí, jenže ani Haas a ani Holík ve svých obrovských příležitostech na Gábu nevyzráli. Motoru zase nevyšla přesilová hra, kdy musel na trestnou v prvním vyloučení v utkání Drtil.

A tak se diváci dočkali branek až ve třetí třetině. Do ní vstoupili aktivnější hokejisté Šumperku, ale ani Fořt a ani Kaut ve svých šancích gól nedali. Draci pak dlouho hráli v početní výhodě, chvíli i proti třem, ale i přes několik střeleckých pokusů gól nedali. Toho se dočkali až v 54. minutě, když mezitím sami přežili oslabení.

Nahození Petra Gewieseho vyrazil hostující brankář jen k Marku Haasovi a Šumperk byl po jeho přesném zakončení ve hře a zápas dostal dramatický náboj. Ale jen na necelou čtvrtminutu. Znovu zapracovala spolupráce Lukáš Žálčík - Jakub Babka a po nahrávce šumperského odchovance se Babka trefil podruhé v utkání, když zamířil přesně k tyči Svobodovy branky.

Domácí se pak marně snažili srovnat, kouč Milan Mazanec navíc velice brzy odvolal Svobodu z branky, ale Šumperk se do větší příležitosti již nedostal. Naopak hosté mohli nejprve rozhodnout po Nouzově akci, toho ale "vychytal" Holík. O chvíli později již Motor skóroval. Jakub Babka sebral u modré čáry ještě v útočném pásmu rozehrávaný kotouč a ihned jej poslal před brankoviště na osamoceného Tomáše Nouzu, pro kterého nebyl problém pečetit výsledek na konečných 5:2.

České Budějovice tak i potřetí letos porazily ve vzájemném utkání Šumperk, byť i v druhém šumperském utkání se na severu Moravy nadřely. Nejlepšími hráči byli zvoleni za domácí aktivně hrající Tomáš Drtil a za hosty pak David Kuchejda.

Milan Mazanec (Šumperk): Dnes soupeř dokázal své kvality, i když jsme jim góly vesměs darovali. I tak byl v klíčových momentech celého utkání lepší. My měli šance ve druhé třetině, ale bohužel jsme postrádali v koncovce trochu šikovnosti.

Radek Bělohlav (České Budějovice): V Šumperku se hraje vždy nepříjemně. Pro nás bylo velmi důležité, že jsme v první třetině odskočili na dvě branky. I díky tomu jsme nakonec zápas zvládli. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát poosmé v řadě a prodloužit vítěznou sérii.