Most drakům udělil lekci z produktivity a Šumperk je v tabulce poslední

Martin Schwarz, sobota 17.10.2015
Na šumperské hokejisty čekala v sobotní podvečer výzva v podobě souboje o udržení třináctého místa v tabulce. Draci v něm vyzvali severočeský Most, jemuž se toužili pomstít za vysokou porážku ze druhého kola 8:2. Salith začal výsledkově lépe, díky zásahu TOMÁŠE BRUNCE vedl 1:0. Přestože Mostečtí stihli brzy dorovnat a nakonec i uniknout do trháku 2:1, David Tomášek chvíli před první sirénou vrátil stav na světelné tabuli do remízové podoby. Prostřední třetina skončila bez gólových počinů, a tak se s velkým očekáváním nastupovalo do dějství závěrečného. V něm učinil rozhodující verdikt, v sedmapadesáté minutě zápasu, bývalý hokejista Pardubic Tomáš Divíšek. Šumperk stále čeká na první domácí výhru, po další prohře před svým publikem je v tabulce čtrnáctý. Salith Šumperk - HC Most 2:3.
15.kolo sobota 17.10.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
2:3
(2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Brunec (Tomášek, Půhoný), 20. Tomášek (Brunec, Zdráhal) – 11. Smolka (Divíšek, Zeman.), 16. Hanzl (Hora), 57. Divíšek (Strejček). Rozhodčí: Kika – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 755. Střely na branku: 46:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Šindelář – Holík, Roupec, Sedlák, Prokop, Zdráhal, Puzič, Bažant, Petira – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Brunec, Tomášek, Půhoný – Kaut, Voženílek, Hroch
Horák – Zeman, Kokeš, Baránek, Bittner, Hora, Strejček – Mráz, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Havlíček, Přeučil – Válek, Hanzl, Písařík – Procházka, Alinč, Mical

Stěžejní střetnutí čekalo na šumperské draky v patnáctém kole WSM ligy. K souboji třináctého týmu se čtrnáctým zavítal na severní Moravu Most, jenž se v případě vítězství v podhůří Jeseníků mohl dotáhnout v tabulkovém pořadníku na draky. Oba celky v předchozím kole vyhrály, a tak byly mírně posíleny pozitvní náladou.

Aktivněji k zápasu s posledním celkem ligy přistoupil Šumperk, draci se nebáli zakončovat na branku Lukáše Horáka z jakékoli pozice. Sedlákova střela z dálky se v úvodních vteřinách mače ještě otřela o tyčku mostecké klece, ale v 9. minutě základní hrací doby modrožlutí poprvé zvedali ruce radostí nad hlavy. Tomáš BRUNEC vystřelil na levém kruhu, svou vlastní ránu si stačil ještě před Horákem dojet a v pohodě ji dopravit do poloviny odkryté klece – 1:0. Severočeši čekali s odpovědí jen něco málo přes dvě minuty, když na 1:1 srovnával pohotově dorážející Pavel SMOLKA, ten už neměl těžkou úlohu.

Na využitou přesilovou hru stačil Baník navázat nejen šancemi, ale také vedoucím gólem zápasu. Martin HANZL se na konci 16. minuty první třetiny protáhl mezi dva šumperské obránce, nabral puk na hokejku a pohotově zavěsil pod víko branky Filipa Šindeláře – 1:2. Už se pomalu zdálo, že si hosté ponesou těsné vedení do kabiny. Avšak mladík David TOMÁŠEK zakombinoval s kolegou Bruncem a ani ne půl minuty před první sirénou dotlačil touš za brankovou čáru – 2:2.

Prostřední perioda byla nejen na šance, ale také na góly mnohem chudší. Šumperští nestačili využít další přesilové hry, střelecký prach zvlhnul také modrobílým. Jednu z největších příležitostí druhé třetiny prováhal Daniel Vrdlovec, když v samostatném úniku těsně nevyzrál na skvěle zasahujícího Lukáše Horáka.

Ve znamení častého vylučování s nesla také závěrečná perioda. Jenže když už se domácí mužstvo dostalo ke střeleckým šancím, ztroskotali na soupeřově gólmanovi či obráncích, kteří se obětavě stavěli do střel od modré čáry. Rozhodující moment zápasu přinesla branka Tomáše DIVÍŠKA. Bývalý útočník Pardubic na počátku 57. minuty dostal přihrávku před poloprázdnou domácí klec a šancí nepohrdnul – 2:3. Most již těsné vedení uhájil, ze Šumperka odváží tři body a posílá draky na poslední místo tabulky WSM ligy.

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: Nevím, co jako komentář k dnešnímu zápasu říct. My jsme byli šedesát minuty hry lepším týmem, Most má tři šance a dá z toho tři góly. Dnes jsme každopádně dojeli na neproměňování šancí, spoustu střel i gólových možností, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. Navíc velká spousta nevyužitých přesilovek. Přesilové hry trénujeme pomalu už i mimo tréninky, ale stejně nám pořád nefungují. Pokud si šance vypracujeme, ale neproměníme, tak ten gól za nás bohužel nikdo nedá. Tři body jsou bohužel ztracené, musíme dál bojovat.

Josef Řeháček, trenér HC Most: Je pravda, že Šumperk dnes možná měl více šancí, ale herně jsme mu byli vyrovnaným soupeřem. Na druhou stranu si myslím, že o výsledku utkání rozhodly přesilové hry. Draci jich měli spoustu a žádnou nevyužili, zatímco nám se v početní výhodě podařilo dát alespoň jeden gól. Přesilovky byly určitě dnešní kámen úrazu Šumperka. Chtěli jsme hrát hned od začátku kvalitní hokej a napadat soupeřovu rozehrávku už v obranném pásmu. Samozřejmě se třemi body jsme dnes hodně spokojeni, ale nemusí do budoucna vůbec nic znamenat.