Mokry znovu zavřel branku a Šumperk má mečbol!

Dominik Mihailescu, Michal Krobot, pondělí 14.3.2022
Skvělá týmová práce přinesla třetí výhru v sérii! Šumperk nastoupil do druhého domácího zápasu playdown proti Ústí nad Labem. Oba celky dobře věděly, že potřebují tento duel vyhrát. Dlouho se hrálo bez gólů. První branku viděli fanoušci ve ŠKODA aréně až ve 49. minutě, kdy se prosadil kapitán Denis Kindl. O pár minut později našel na křídle Vojtěch Šuhaj Petra Kratochvíla, který zvýšil na 2:0 pro moravský tým. Závěr zápasu ještě okořenila bitka Martina Pěnčíka a bývalého Draka Jana Milfaita. Fanoušci byli ve varu a společnými hlasivkami hnali šumperské do vítězného konce. Ten se povedl a Draci vyhráli. Vojtěch Mokry vychytal druhou nulu v sérii a Šumperk míří do Ústí s mečbolem.
PD4 pondělí 14.3.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 49. D. Kindl (Vildumetz, Žálčík), 56. P. Kratochvíl (Šuhaj). Rozhodčí: Čech, Horák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:8 navíc Pěnčík (SUM) a Milfait (UNL) 5 minut bitka. Bez využití. Diváci: 1117 . Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 2:0.
Mokry – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Kohút, J. Kučera, Vachutka – P. Kratochvíl, Macuh, Šuhaj – Antoníček, Šilhavý, A. Furch.
Hamalčík – J. Drtina, Jasečko, Vladimír Brož, Kottek, Trefný, E. Mareš, Záruba – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – O. Bláha, T. Urban, Š. Bláha – Bernat, T. Čermák, Jouza – Milfait, Severa.

Start do zápasu měl tentokrát úplně odlišný průběh než ten předchozí. Včera totiž svěřenci Martina Janečka nastoupili ve velkém stylu a Ústí s Draky nestíhalo bruslit. Dnes už byli hosté připravení, a naopak to byl právě Slovan, kdo jako první hrozil. Každý z týmu si v úvodní části připsal po jedné přesilové hře, ale gólový účet se nikomu v poli otevřít nepovedlo. Největší příležitost měl Daniel Vrdlovec, Mokry ale jeho střelu vytěsnil do horní tyče. Po prvních dvaceti minutách se šlo do kabin za nervózního bezbrankového stavu.

Celou sérii ovládají emoce a čtvrté utkání nebylo výjimkou. Na ledě byl boj doslova o každý centimetr. Do první šance druhé třetiny se dostal narozeninový oslavenec Trávníček, Mokry mu ale vystavil parádní stopku. Těsně po polovině základní hrací doby od modré čáry nahodil Pěnčík, jehož pokus tečoval Kučera. Puk ale skončil vedle ústecké svatyně. Oba celky během prostřední části spálily všechny své šance a ani jedna z šaten na tom nebyla výsledkově lépe.

Závěrečná perioda už přinesla hokej, na který se domácí fanoušci těšili. Hned v úvodu na Draky čekala dvojnásobná početní výhoda, jenž šumperské dostala do hry a hráče Slovanu naopak mírně zabrzdila. Situaci pět na tři sice domácí nevyužili, ale bezbrankový stav nezůstal dlouho. Dvanáct minut před poslední sirénou se totiž prosadil kapitán Parsu Denis Kindl. O pár minut později na něj v přečíslení dva na jednoho navázal Petr Kratochvíl a pro Ústí to začínalo vypadat špatně. Konec duelu místo gólu okořenil pěstní souboj mezi Pěnčíkem a Milfaitem.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že kulisa byla ještě lepší než včera. Chtěli bychom divákům moc poděkovat. Dnes to byla suverénně nejlepší atmosféra za celou sezónu. Stav série je 3:1 a my se připravujeme na pátý zápas.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Samozřejmě zápas hodnotíme z pohledu porážky jako nepodařený. Na druhou stranu my nemáme hráčům co vytknout, protože odevzdali maximální výkon a opravdu hráli nadoraz.“