Mokry vynuloval Litoměřice! Šumperk skolil lídra 5:0

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, sobota 12.2.2022
Šumperští hokejisté, v rámci dohrávky 38. Chance ligového kola, přivítali nejlepší mužstvo tabulky z Litoměřic. Při neskutečném týmovém výkonu Škoda aréna praskala ve švech! Zpočátku utkání hrál Stadion lépe, když se solidní kombinací držel na kotouči. Poté ale přišla trefa Šilhavého, která odšpuntovala gólovou jízdu Draků. Životní výkon zaznamenal Vojtěch Šuhaj, který si připsal premiérové body v šumperském dresu. Parádní představení potom korunoval Vojtěch Mokry.
38.kolo sobota 12.2.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Šilhavý (Šuhaj), 7. Žálčík (Kindl, Vildumetz), 26. Kratochvíl (Kindl, Žálčík), 48. Šuhaj (Kindl, Vildumetz), 57. Vachutka (Vildumetz, Dudycha). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Kleprlík, Hranoš. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 5:0.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Kratochvíl, Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – Furch, Šilhavý, Šuhaj – Antoníček, Spratek, Scheuter – Horký.
Král – Marcel, Černohorský, Výtisk, Klikorka, Jebavý, Martin Böhm, Kuboš – Válek, Přikryl, Sihvonen – Procházka, Kracík, Martin Procházka – Berka, Jícha, Hauser – Křehlík, Rouha, Soukup.

Do Šumperka v rámci dohrávky 38. kola Chance ligy zavítal lídr tabulky HC Stadion Litoměřice. Hosté od samého začátku diktovali tempo hry, nicméně byli to šumperští Draci, kdo otevřel skóre dnešního utkání. Po menším zaváhání Kališníků se puku ujal nováček v dresu Draků Vojtěch Šuhaj. V přečíslení dva na jednoho následně posunul puk na hokejku Vojtěcha Šilhavého, který bekhendovou střelou překonal Tomáše Krále. O chvíli později nabídl domácím první přesilovou hru finský střelec Riku Sihvonen, který dostal menší trest za zdržování hry při vhazování. Tuto početní výhodu dokázal zužitkovat Lukáš Žálčík, který po přesné přihrávce Denise Kindla zakončoval do téměř prázdné brány. Litoměřice sice Šumperk během první dvacetiminutovky přestřílely, skórovat ale nedokázaly.

Dvě vstřelené branky z první třetiny Draky nakoply a do druhého dějství už vstoupili daleko aktivněji. A jejich aktivita se vyplatila již ve 26. minutě. Na 3:0 zvyšoval rychlík s číslem šestadevadesát Petr Kratochvíl, jenž po neúspěšné střele Kindla dorazil puk za záda Tomáše Krále. Po třetím gólu se hra poněkud přitvrdila a přiostřila. Šumperští příznivci se stali svědky několika trestů udělených na obou stranách, což se jim leckdy vůbec nezamlouvalo, pískot se tak rozléhal po celém stadionu. Ani jedno mužstvo ale přesilovky nedokázalo proměnit. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 3:0 pro domácí.

Závěrečnou dvacetiminutovku si už šumperští hokejisté pohlídali. Stadion se sice snažil všemi silami s výsledkem ještě něco udělat, ale marně. V cestě jim stál fantasticky chytající brankář Vojtěch Mokry, který zneškodnil všechny litoměřické šance. Naopak Šumperk ještě dvakrát skóroval. Nejprve si ve 48. minutě připsal premiérový gól za Draky Vojtěch Šuhaj a o téměř deset minut později zpečetil vítězství dnešního souboje Daniel Vachutka. Draci tak nadělili Stadionu nepopulárního "bůra" a Vojtěch Mokry udržel druhé čisté konto v této sezóně.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes bylo strašně důležitý pro ten průběh utkání, že jsme ustáli úvodní tři čtyři minuty, kdy na nás Litoměřice poměrně nastoupily. My jsme byli organizovaní, disciplinovaní a plnili jsme plán utkání, který jsme měli. Dovolím si tvrdit, že s postupem času jsme převzali iniciativu a diktovali tempo hry. Na druhou stranu bych řekl, že ten výsledek úplně neodpovídal dění na ledě, protože soupeř tam měl několik zajímavých příležitostí. My si samozřejmě nesmírně vážíme toho, že jsme si dokázali najít cestu k vítězství proti lídrovi soutěže. Nyní je však potřeba si uvědomit, že pokud my tyto výkony nebudeme opakovat až do konce základní části, tak bohužel budeme mít barážové starosti. Na závěr bych chtěl ještě říct, že doufáme, že nás zítra do Prahy přijede podpořit hodně fanoušků. Přáli bychom si, aby jich tam bylo co nejvíc, protože minule nám tam udělali skvělou atmosféru. Těšíme se na ně a věříme v parádní kulisu.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Zápas se hodnotí těžce a zároveň jednoduše. Domácí byli lepší a jasně nás porazili. My jim gratulujeme. Nyní to musíme hodit za hlavu a připravit se na další utkání.“