Mohutné závěry třetin ale i perné chvíle v obraně. Sešívaní pod dračím ohněm padli

Michal Krobot, sobota 19.11.2022
V rámci 22. chance ligového kola na led šumperských Draků zavítala pražská Slavia. Bitva o jedenáctou příčku v tabulce dopadla lépe pro svěřence Lukáše Majera, kteří prolomili sérii čtyř proher v řadě a opět do statistik zapisují vítězné políčko. Proti celku z hlavního města se výhra nerodila snadno. Za velké podpory publika tým i v perných chvilkách nepovolil a vyválčil další cenné body do tabulky. Výbornými zákroky výkon podepsal Petr Hamalčík.
22.kolo sobota 19.11.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slavia Praha
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Bartoš (Kohút, Vachutka), 39. Hrachovský (Šuhaj, Jelínek) – 47. Žejdl (Klikorka, Mrňa). Rozhodčí: Cabák, Mejzlík – Kokrment, Maňák. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1336. Střely na branku: 23:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Hamalčík – Hrachovský, Dudycha, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Michálek, Rutar – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Nedvídek, Kohút – Křemen, Bernat, Jouza.
Málek – Klikorka, Matyáš, Barák, Roth, Žovinec, Szathmáry, Hejda – Mrňa, Žejdl, Simon – Všetečka, Knotek, Brož – Havrda, Růžička, Kern – Pšenička, Poletín, Strnad.

Úvodní minuty utkání se nesly v duchu dračího tlaku. Dobře naladěná střídačka dua Majer – Švagrovský od prvních minut jiskřila aktivitou. První útočný faul jejich snažení sice na dvě minuty přibrzdil, ovšem následně v tempu pokračovali. Výborně hrála druhá formace v čele s Šuhajem a Jelínkem. Postupem času ale iniciativu přebrala pražská Slavia, a i domácí museli myslet na zpáteční vrátka, protože Sešívaní byli v mnoha situacích opravdu nebezpeční. Když čtyři sekundy před sirénou najel do pásma Šumperk s pukem, zdálo se, že první třetina skončí jako bezbranková. Těsně před závěrečným hvizdem ale do sítě puk dostal David Bartoš. Po první třetině tak domácí odjížděli do kabiny těsným vedením.

Druhá dvacetiminutovka byla zpočátku v režii Slavie. Rozhodčí na šumperské straně vyloučili dva hráče v rychlém sledu tak, že měli Pražané téměř čtyři minuty početní výhody v kuse. Branku se především díky dobré obraně a výbornému Petru Hamalčíkovi Slavii vstřelit nepovedlo. Celek z hlavního města byl opravdu hladový a na šumperská vrata bušil dál. Třetina byla bohatá na šance, ale na přesné zakončení už tak úplně ne. Nikdo z hostů velký tlak, který trval několik dlouhých minut, nevyužil. Draci srovnali hru a v závěru si opět vzali slovo. Jelínek vyslal do pásma Šuhaje, který najel do rohu, rychlým manévrem poslal puk na modrou čáru a nekompromisní bombou těsně nad ledem zvýšil Ondřej Hrachovský.

Poslední část musela klání utnout. Jeden gól z hole domácích by rozhodl a jedna branka z hokejek hostů by zadělala na velké drama. Nakonec se z toho vyklubala ta zajímavější varianta. V sedmačtyřicáté minutě nabral puk na čepel ve středním pásmu Lukáš Žejdl. Hraniční přechod přes modrou čáru, srovnání puku a střela zápěstím z vrcholu pravého kruhu. Šumperská síť se poprvé v zápase rozvlnila a dodala závěru ten správný náboj. Po této situaci měli paradoxně více šancí hráči Parsu, kteří chtěli definitivně rozhodnout. Nejprve to zkoušel Průžek, poté se do velké šance dostal také Kohút. V závěru se hosté pokusili o hru bez brankáře, tentokrát ovšem bezúspěšně a všechny body zůstaly v Šumperku.

David Švagrovský (DRACI PARS ŠUMPERK): „Věděli jsme, že nás čeká důležitý zápas, jak se říká, o šest bodů. Samozřejmě jsme nechtěli přenášet tlak do kabiny, ale byli jsme si toho všichni vědomi. Myslím si, že to dnes bylo vidět i na ledě. K tomu se přidala ta slavností ceremonie a jiné dresy, než na které jsou kluci zvyklí, což nás rovněž trochu svazovalo. První třetina byla pro nás hodně těžká. Slavia je výborný a zkušený mančaft, který je nějakou dobu pohromadě, a to bylo na ledě hodně znát. Naštěstí se nám závěr třetiny podařil, byli jsme odměněni i nějakým tím gólem a ustáli jsme to. Pak se to začalo otáčet a od té druhé třetiny si myslím, že jsme byli trošičku lepší a po zásluze jsme to dotáhli do vítězného konce. Závěr pak byl ještě hodně hektický, zvlášť když jsme šli do čtyř. Ale výborně dnes zachytal Petr Hamalčík, který je v posledních zápasech základním kamenem. Když potřebujeme, tak nás vždy drží v zápase a pomáhá nám k tomu, abychom ho dotáhli do vítězného konce. Samozřejmě výborné výkony podávají od začátku sezóny oba gólmani. Nicméně za tu neuvěřitelnou bojovnost, obětavost a odvahu byli dnes kluci zaslouženě odměněni třemi body.“

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): „Myslím si, že první třetinu byli aktivnější domácí, od druhé třetiny jsme pak byli lepší my. Naše nemohoucnost v koncovce však pokračuje. Je to už několikátý zápas v řadě, kdy nejsme schopni dát více jak jeden gól. Bohužel zápas rozhodl nebo minimálně hodně ovlivnil, z našeho pohledu neregulérní první gól. Je mi jasné, že rozhodčí to mají bez videa těžké, na druhou stranu jsou na hřišti čtyři, aby tyto situace zvládli. Z Šumperka tak odjíždíme bez bodů a s pocitem malé křivdy. Ale jak říkám, je to o tom, že nedáváme góly.“