Litoměřice našly přemožitele, draci je skolili po dvou Sedlákových gólech

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, pondělí 11.11.2013
Šumperští hokejisté v důležitém zápase s Litoměřicemi nedokázali sice získat plný počet bodů, ale podařilo se jim ukončit třízápasovou vítěznou šňůru svého soupeře. V desáté minutě se do branky Krále dokázal střelecky prosadit obránce TOMÁŠ SEDLÁK. Ve druhé třetině vštřelil domácím gól Jakub Evan, který využil špatné rozehrávky týmu Draků. Ve třetí části hry branka nepadla a následovalo prodloužení. V něm vzal opět vše na sebe šumperský bek Tomáš Sedlák a o utkání bylo rozhodnuto. Draci získali dva body, tým s kalichem ve znaku si odváží jeden. Napínavé a dramatické utkání pak i přes menší počet vstřelených branek muselo ochozy bavit.
21.kolo pondělí 11.11.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Moskal, Staněk), 63. Sedlák – 36. Evan. Rozhodčí: Volf – Klein, Toman. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 680. Střely na branku: 44:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý, Gewiese, Bail – Haas, Kolouch, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Semorád, Červenka – Langr, Popelka, Skoumal
Král – Husák, Žovinec, Šulc, Hrbas, Evan, Drábek, Málek – Matai, Koudelka, Čermák – Novák, Hašek, Budínský – Forman, Švagrovský, Rudovský – Škop, Rubeš, Brzobohatý

Bez zraněných útočníků Karla Pláška a Jakuba Hulvy, leč s Michalem Popelkou a Adamem Červenkou vyrukovali draci na svého soupeře, který již tři zápasy v řadě naplno bodoval, a zlepšenou formu chtěl potvrdit i v Šumperku.

Celé utkání se pak hodně neslo v duchu souboje na dálku obou brankářů. Domácí Štůrala i hostující Král si v duelu připsali každý více než 40 zákroků a po zásluze byli vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu.

Úvod utkání patřil střelecky hostům, kteří po chvíli několikrát provětrali Tomáše Štůralu. Záhy se palebně začali osmělovat i draci, jenže efekt veškerého snažení byl jediný - oba gólmani se brzo rozchytali k velkému výkonu. V sedmé minutě vychytal Král Haase, v úvodu jedenácté minuty se pak skóre poprvé měnilo. Během přesilovky bylo znát, že zatímco Šumperk patří ve využití přesilovek ke špici ligy, tak Litoměřice jsou v úspěšnosti ubránění oslabení vůbec nejhorší v soutěži. Půhoný s Haasem ještě mladíčka v brance hostů neprostřelili, o chvíli později se trefil Tomáš Sedlák. Ten ztrestal pozičně špatnou hru hostů, kteří nechali zadákovi draků na pravém křídle až moc prostoru. Přihrávka Moskala z rohu pak volala po bleskovém zakončení, přesunující se Král na puk nedosáhl.

Obě mužstva se pravidelně střídala ve střeleckých pokusech, zároveň však oba brankáři dokazovali vysoký standard svého výkonu. V šestnácté minutě pak předvedla výborné střídání Moskalova formace, která sevřela hosty před Králem, jenže ten všechny pokusy aktivního tria zlikvidoval.

V úvodu druhé třetiny musel na trestnou Tesařík a hosté ve výhodě střelecky domácím zatápěli, jenže Štůrala čistý štít ještě udržel. Dlouhé minuty pak byli aktivnější draci, v koncovce ale mířili spíše mimo tyče Královy branky. Obdobně si ve svých výpadech vedli i hosté. Ve 34. minutě musel Štůrala čelit Budínského výpadu, ve 36. minutě bylo vyrovnáno. Štůrala nejprve v leže zlikvidoval obrovskou šanci hostů, poté se však drakům nepodařilo vyhodit a poté, co Jakub Evan na modré zachytil kotouč, jej tvrdou ránou poslal do branky.

Za nerozhodného stavu a při formě obou brankářů bylo jasné, že rozhodne kdejaký detail. O chvíli později chybovali hosté a Popelka se dostal do brejku společně s Langrem, tomu ale přihrávka spoluhráče uskočila z čepele. Ještě větší šanci měl Novotný v závěru třetiny. Ve chvíli, kdy se vracel po vyloučení do hry, dostal přihrávku za obranu na útočnou modrou, ale defenzivní zadák svou kličku doprava nedotáhl.

Ve třetí třetině se rozpoutala tvrdá bitva o každou střeleckou pozici, ale také souboj obou brankářů. Zkušenějšímu Štůralovi pak mladý Král zdatně sekundoval, na výtečný zákrok domácího brankáře proti Koudelkovi vytasil Král odpověď v podobě parádního zákroku proti Červenkově dorážce. Minutu před koncem třetí třetiny ještě zahrozil Semorád, který u tyčky pořádně zatopil, ale Králův beton zůstal u tyče jak přikován. V poslední vteřině pak ještě z kruhu pálil Kolouch, ale i tentokrát Král kraloval.

Šlo se tak do prodloužení a v něm se hrálo jen 123 vteřin. Nejprve Hrbasův bekhend vypadl Štůralovi z rukavice, Tomáš Sedlák však kotouč uklidil z nebezpečí, aby za chvíli po chybné rozehrávce hostů unikal do brejku, naznačil přihrávku na druhé křídlo, pak ale poslal kolem Tomáše Krále kotouč do sítě.

Šumperk tak vyhrál za dva body, a poskočil v tabulce na jedenácté místo, zatímco Litoměřice klesly na pozici osmou.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Soupeř dnes na našem kluzišti určitě výborně bránil po celý zápas. Dobře bránili střední pásmo a špatně se dostávalo do útočné třetiny. My jsme ale také bránili daleko lépe než v předchozích duelech. Možná škoda některých šancí, které se nepovedlo využít. Na druhou stranu, příležitosti měly také Litoměřice a hra byla vcelku vyrovnaná. Navíc nám dnes opět skvěle zachytal brankář Tomáš Štůrala. Mrzí nás samozřejmě ztráta bodu, mohli jsme rozhodnout i v základní hrací době. Ale určitě dobré dva body.