Kroměříž padla, o první místo se bude hrát na Technice

Jaroslav Svoboda, neděle 25.2.2007
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté svou roli favorita zvládli. V předposledním kole základní části Draci přehráli Kroměříž 6:1 a vzhledem k tomu, že Technika dobyla blanenskou tvrz, tak o první místo po základní části se rozhodne ve středu v Brně. V první třetině se dvakrát z dorážky střelecky prosadil David Ohnutek, po další Loužkově brance se střelecky prosadil i Radim Antonovič, který dvěma góly definitivně zlomil odpor hostů. Draci tak půjdou do vyřazovacích bojů nejhůře z druhého místa.
43.kolo neděle 25.2.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HK VTJ Kroměříž
6:1
(3:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6:05 Ohnutek (Kratěna), 8:02 Ohnutek (Stejskal, Dostál), 18:44 Osina (Ohnutek), 20:42 Loužek (Čížek, Kučera), 38:07 Antonovič (Stráňovský), 42:19 Antonovič (Meluzín) - 18:04 Magušin (Peterka). Rozhodčí: Malíř - Eremka, Šimčík. Vyloučení: 10:11, navíc Holík (SUM) 2x10 minut a do konce utkání, Hlatký 10 minut, Rak 2x10 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál
Vybíral - Blažek, Bahula, Peterka, Jelínek, Sedlář, Březík, Magušin, Jurík, Rak, Šik, Ševčík, Hlatký, Šimek, Vaněček, Večerka, Gajdošik

První minuty utkání oddálilo rozbité plexisklo, které přímo z lavice trestoměřičů museli měnit odpovědní pracovníci. Necelou minutu po zahájení utkání se k první střele zápasu odhodlal domácí uzdravený útočník Zdeněk Novosad, jeho rána ze středního pásma ale Vybírala nepřekonala. O dvě minuty později opět Novosad pálil na vyrážečku brankáře, ale těsně mimo. V páté minutě pak technickou střelu Kučery vykryl ramenem vybíral. Domácí se hned od úvodu utkání hnali za vedením, ovšem mohl to být Michal Rak, kdo by otevřel skóre zápasu. Tihlář však pozorně vykryl jeho střelu. A tak udeřilo na druhé straně. Po přihrávce Kratěny nejprve Ohnutek Vybírala nepropálil, dorážka však v síti skončila a domácí tým šel do vedení. V sedmé minutě mohl z otočky srovnat Šimek, Tihlář však betonem vyrazil. O minutu později zkoušel štěstí mladičký Juraj Jurík, jenže nedal. A tak se dočkal opět Šumperk. Po přihrávce Dostála pálil Stejskal, ovšem Vybíral vyrazil kotouč pouze k Ohnutkovi a ten rychlou dorážkou zvýšil vedení Draků. V jedenácté minutě mohl zvýšit Kališ, jeho bomba od modré cíl nenašla. V následujících minutách spálili Draci co se dalo. Neuspěli postupně Stejskal, Hajas ani Novosad a tak udeřili hosté. Peterka v přesilovce poslal kotouč na modrou čáru a ačkoliv to kdokoliv čekal, Magušin střelou k tyči snížil. Naděje hostů však zhasil o pár okamžiků později Osina. Jeho střelu od modré tečoval jeden z bránících hráčů tak nešikovně, že plachtící kotouč proletěl kolem Vybírala do branky.

Do druhé třetiny vstoupil Šumperk s aktivnější hrou a netrvalo dlouho a vedl o tři góly. Kučera našel před Vybíralem Čížka, ten se však neunáhlil a krásnou přihrávkou před prázdnou branku vyzval ke skórování Loužka. Jeho rána našla cíl a domácí vedli 4:1. Hra se pak odvíjela více ve středu hřiště, až akce z 28. minuty rozproudila ochozy. Antonovič dostal přihrávku na modrou, sám ujíždějíc na brankáře však minul. Antonovič se přesto dočkal. Stráňovský vypálil v 38. minutě, Vybíral pouze vykryl bombu betonem a nejdříve u osamoceného kotouče byl právě útočník třetí formace. Antonovič jej plácnutím poslal do opuštěné branky.

Hned v úvodu třetí třetiny se mohl prosadit Kališ, jeho střelu od modré ale Vybíral vykryl. A tak uspěl až Antonovič. Čároví rozhodčí přehlédli postavení mimo hru, do kterého vjel Meluzín. Jeho přihrávka si ihned našla Antonoviče, který překonal Vybírala a vstřelil šestý a poslední gól zápasu. Ve 47. minutě se do obrovské šance dostali Kališ i Meluzín, oba bývalí hráči brněnské Komety však na Vybírala nevyzráli. O chvíli později tlak Šumperka vrcholil, za ovací tribun byli blízko ke skórování Petr Dostál i David Ohnutek, který tak svůj hattrick nezavršil. Hosté se sice snažili zkorigovat výsledek, ale v cestě jim stál výtečný Tihlář. Domácí vítězstvím udrželi naději na první místo po základní části.