Krize pokračuje! Draci odjíždí z Frýdku-Místku bez bodového zisku

Vanessa Vařeková, Robert Schedling, sobota 30.1.2021

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a hned ve 3. minutě skórovali. Draky obdržená branka nakopla, ale řada nepřesností gólovou radost nepřinesla. V 11. minutě zvyšoval náskok Frýdku-Místku útočník David Klimša, který překonal Marka Peksu. Ke konci úvodní části stihl ještě snížit na rozdíl jedné branky šumperský obránce Richard Záruba. Ve druhé periodě se hrálo poměrně dlouho bez branek a s velkou porcí přesilových her. Nicméně skóre se měnilo až v posledních dvou minutách. Dvakrát se radovali domácí Rysi, ovšem poslední slovo měli Draci. Doslova pár vteřin před koncem druhého dějství snižoval Vojtěch Krejčiřík. Ve stejném duchu probíhala také poslední část hry. Nejprve Frýdek-Místek potrestal šumperskou nedisciplinovanost. O pár minut později se faulem provinili také domácí, na to odpověděl Tadeáš Jaroš, jenž vykřesal malou naději na případné vyrovnání. Na konečných 6:3 zvyšoval domácí Jonáš Peterek. Šumperští Draci tak prodlužují nepříznivou sérii proher a z Frýdku-Místku odjíždějí bez bodového zisku.

24.kolo sobota 30.1.2021
HC Frýdek-Mistek - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Repe (Tomi, Martynek), 11. Klimša (Hrachovský, Kindl), 38. Tomi (Martynek, Peterek), 40. Kofroň (Haman, Mikulík), 45. Mikulík (Haman, Kofroň), 59. Peterek (Haman, Repe) – 15. Záruba (Baláž, Jaroš), 40. Krejčiřík (Horký), 56. Jaroš (Milfait, Moučka). Rozhodčí: Čech, Skopal – Novák, Měkýš. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 0. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Suchánek – Zahradníček, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, J. Adámek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – D. Kindl, R. Veselý, Klimša – Martynek, Peterek, Tomi – Macháček, Stuchlík, Ramik.
Peksa – L. Rutar, Machů, Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Kuboš – Moučka, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Jaroš, Milfait, Baláž – Krejčiřík, Spratek, Horký – Kaplan, J. Kučera, Danielčák.

Do haly Polárka zavítal v rámci 25. kola nováček soutěže ze Šumperku. Draci k nám přijeli s nepříznivou bilancí šesti porážek v řadě, jenže ani rysi formou zrovna v posledních zápasech neoplývají. Na výhru za tři body totiž čekáme jen o zápase méně, než náš sobotní soupeř.

A domácí parta šla za svým cílem hned od úvodní minuty. Už ve 3. minutě jsme se ujali vedení, když se dokázal od levého kruhu trefit obránce Jurij Repe. Puk z jeho hole skončil přesně na Peksovou lapačkou - 1:0. Chvíli poté měl dvě velké šance soupeř. Nejdříve mohl srovnat stav Rutar, po něm pak Kaplan. Brnakář Suchánek si však puk v obou případech pohlídal, takže domácí nadále drželi jednobrankové vedení. V 11. minutě se skóre zápasu měnilo podruhé a opět skórovali rysi. Peksa ještě před inkasováním předvedl několik úspěšných zákroků v leže, na dorážku Davida Klimši už však reagovat nedokázal - 2:0. O minutu později se k puku před domácí brankou dostal Milfait, trefil naštěstí Suchánkovo rameno. Šumperští se nadále snažili a pět minut před první přestávkou dokázali snížit. To Richard Záruba od modré čáry prostřelil domácího gólmana - 2:1. V dobré příležitosti se v 17. minutě objevil ještě Klimša, hostující gólman byl ale v souboji úspěšnější. První třetina tedy skončila našim těsným vedením 2:1.

Na začátku druhé třetiny putoval za katr domácí Radek Veselý a v oslabení se do obrovské šance dostal Tomi, který předvedl několik kliček. Na hostujícího gólmana si ale nepřišel. Osmadvacátá minuta nabídla rychlý přechod hostujícího Baláže do útočného pásma, domácí obrana naštěstí dokázala forvarda hostí zastavit. Chvíli poté byla k vidění šance domácích, kteří ujeli dva na jednoho. Střelu na šumperského brankáře vyslal Klimša, nicméně Peksa byl připravený. V další šanci se opět objevil Tomi, který ještě volil přihrávku zcela volnému Martynkovi, ani on kotouč za Peksova záda propasírovat nedokázal. Poslední dvě minuty prostřední části byly naopak velice zajímavé. Padly v ní totiž hned tři branky. Ve 38: minutě skóroval pohotovou dorážkou Vojtěch Tomi - 3:1. V čase 39:12 vedli rysi již o tři branky, to když David Kofroň od modré prostřelil Peksu - 4:1. I hosté o sobě stihli dát vědět. Ze hry uběhlo pouhých 24 vteřin, kdy Vojtěch Krejčiřík dokázal rychle zareagovat na Suchánkův vypadlý puk a z dorážky snížil na 4:2.

Třetí třetina se nakonec oproti těm dvou předchozím nelišila. I v ní totiž padly tři branky. Pěknou střelu předvedl ve 45. minutě hostující Kabelka, připravený Suchánek si však jeho střelu pohlídal. Ještě v téže minutě jsme hráli v početní převaze a Milan Mikulík stál na konci krásné kombinační akci - 5:2. V 56. minutě dokázali přesilovku využít také hosté, trefil se nejproduktivnější hráč Šumperku Tadeáš Jaroš - 5:3. A že je vám to jméno povědomé? Ano, Tadeáš v našem týmu působil v letech 2014 až 2017. Ale vraťme se zpátky k zápasu. V závěru třetí třetiny měl domácí celek k dispozici další přesilovku a v ní upravil Jonáš Peterek na konečných 6:3.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Povedený zápas a po dlouhé době pro nás i vítězný. Šest vstřelených gólů, navíc i dvě využité přesilovky. Myslím si, že jsme hráli dobrý hokej a měli po celou dobu zápas pod kontrolou. Samozřejmě tam ale nějaká hluchá místa z naší strany byla. Zvláště ve druhé třetině v té její první polovině. Tam jsme měli hodně vyloučených. Kluci si však věřili, že utkání zvládnou a vyhrají. I když soupeř pořád snižoval a snižoval, tak jsme vždy dokázali odpovědět a nakonec to dotáhli k vítězství o tři góly, což samozřejmě znamená velkou radost. Těší nás pak návraty, ale také i zařazení hráčů, kteří teď nehráli, či měli výpadky. Takže se nám ta sestava trochu změnila. Musím však říct, že dnes to bylo k lepšímu a věříme, že takhle budeme pokračovat i dál.

Martin Sobotka (trenér DRACI PARS ŠUMPERK): Soupeř nás samozřejmě ničím nepřekvapil. Ráno jsme si vše s kluky ukázali na videu. Hlavně přesilovky, z kterých jsme vcelku lacino inkasovali. Určitě ale přišlo oproti minulému utkání z naší strany ke zlepšení, a to i v přístupu hráčů. Byly tam suprový pasáže, kdy jsme soupeře dobře přesovali a v našem obranném pásmu hráli jednoduše. První třetinu jsme odehráli ještě jakž takž, ale v té druhé, hlavně v jejím závěru, jsme i díky únavě dostali dva slepené góly. Tohle podle mě rozhodlo zápas. Jsou v naší hře nadále individuální chyby, které jsou neomluvitelné. Asi vyplývají z únavy. Věřím, že tam to světýlko na konci tunelu pořád je, a že přijde zlepšení. Máme teď před sebou Kadaň, kterou musíme porazit, abychom dohráli tuto sezonu co nejdůstojněji.