Kratochvíl vystřelil Drakům body, přesilovky byly silná zbraň

Dominik Mihailescu, Vanessa Vařeková, středa 22.9.2021
Šumperští hokejisté v rámci 4. kola porazili na svém ledě Litoměřice 4:3 v prodloužení. Domácím se dařilo hlavně v přesilových hrách. Draci využili hned tři. V první třetině se prosadil Tomáš Vildumetz. Hosté však dokázali záhy srovnat. V prostřední části hry byli šumperští dominantnější a díky tomu také vedli už o dvě branky. Litoměřice však zabojovaly a v poslední části nedávaly domácím příliš mnoho šancí na oddych. V 53. minutě bylo vyrovnáno. Rozhodovat muselo prodloužení. V něm fantasticky našel Tomáš Vildumetz PETRA KRATOCHVÍLA, který svým druhým gólem vystřelil Drakům body.
4.kolo středa 22.9.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
4:3p
(1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Vildumetz (Macuh, Drtil), 30. Drtil (Kindl, Vildumetz), 33. Kratochvíl (Kindl, Macuh), 63. Kratochvíl (Vildumetz) – 16. Koláček, 50. Procházka (Kadlec, Kracík), 53. Kadlec (J. Holý). Rozhodčí:Čech, Ondráček – Polák, Blažek . Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci:955. Střely na branku: 35:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, J. Horký.
Čermák – Marcel, Ticháček, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kottek, Pinkas – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Válek, Kracík, M. Kadlec – Konečný, Koláček, Urban – Pajer, Berka, P. Svoboda.

Šumperští hokejisté vstoupili do utkání o něco lépe než hostující Litoměřice. Hned v úvodních minutách si Draci vytvořili několik příležitostí ke vstřelení branky. Při pokusu Roka Macuha dokonce zazvonila tyč. Na první gól si diváci museli počkat až do 15. minuty. Domácí celek zrovna hrál v početní výhodě, když Tomáš Vildumetz, po přesné přihrávce od Roka Macuha, nedal hostujícímu Davidu Čermákovi sebemenší šanci. Litoměřice ovšem našly odpověď na tuto branku poměrně rychle. Josef Koláček poslal střelu na šumperského brankáře. Puk se ale nešťastně odrazil od domácího hráče vysoko a s trochou litoměřického štěstí zamířil přímo do brány. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:1.

Ve druhé dvacetiminutovce vrátil vedení na stranu Šumperka Tomáš Drtil, jehož tvrdá střela rozvlnila hostující síť. Během druhé periody jsme byli svědky několika tvrdých zákroků. Domácím byla v jednu chvíli nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, která byla zužitkována. Petr Kratochvíl dostal skvělý pas od Denise Kindla a hostující gólman se už nestihl přesunout. Další branky ve druhé třetině už nepadly.

Litoměřice měly posledních dvacet minut na vyrovnání a případně následný obrat. V 50. minutě snižoval na 2:3 Ondřej Procházka, jehož střela z první trefila růžek branky Vojtěcha Mokryho. Vstřelený gól nakopl Stadion natolik, že o tři minuty později opět skóroval. O vyrovnávací branku se přesnou střelou postaral Martin Kadlec. A drama bylo opět na světě. Domácí brankář Vojtěch Mokry měl v závěru základní hrací doby hodně práce, nerozhodný stav ale udržel. Utkání tak muselo jít do prodloužení.

V prodloužení měli více ze hry Draci. O výsledku zápasu rozhodl v 63. minutě dnešní dvougólový střelec Petr Kratochvíl, jenž dokázal zpracovat přihrávku zpoza branky od Tomáše Vildumetze a překonal Davida Čermáka.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): Určitě nemůžeme snižovat výkon a kvalitu Litoměřic, protože i přes vedení 3:1 se zápas pro nás nevyvíjel úplně ideálně. Do utkání nás dostala čtvrtá lajna s odchovanci, kteří to tam oživili. A hrozně moc nám také pomohli diváci. Bez nich by tlak a maximální výkon Litoměřic mohl přijít klidně už během druhé třetiny. Možná se teď díváme na utkání tak, že jsme ztratili tři body, ale určitě to tak není. Dvou bodů si nesmírně vážíme. Dnes se nám také povedlo skórovat v přesilovkách, což je pro kluky jenom odměna za tvrdou práci. Pracovali na tom každý den, chtěli to zlomit, a to se dnes povedlo. Jsme za to jenom rádi.