Konečně! Draci vezou výhru z Benátek

Alena Ryšavá, Michal Krobot, sobota 6.2.2021
Černá série Draků je konečně prolomena! Po devíti neúspěšných utkáních v řadě se Šumperku podařilo zvítězit. Do dnešního zápasu se PARSU povedlo naposledy vyhrát 9. ledna na ledě Azetu, od té doby Draci marně čekali na úspěch. To vše je ale už minulostí! V dnešním utkání šumperští hokejisté předvedli bojovný výkon na ledě Benátek nad Jizerou a přineslo to své ovoce. Draci byli od začátku zápasu vyrovnaným soupeřem Benáteckých. Domácím se sice podařilo ve druhé třetině otevřít skóre utkání, poté už se ale končily v síti pouze puky z hokejek Draků. Nejprve stav utkání vyrovnal krátce po brance domácích Ondřej Ševčík, poté na sklonku druhé části skóroval Tadeáš Jaroš. Třetí branku PARSU vstřelil Petr Kratochvíl. Draci na benáteckém ledě zvítězili 1:3 a do Šumperka si odváží tři body.
27.kolo sobota 6.2.2021
HC Benátky nad Jizerou - DRACI PARS ŠUMPERK
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Jiruš (Štibingr, Pabiška) – 27. Ševčík (Záruba), 39. Jaroš (Milfait, Altrichter), 48. P. Kratochvíl. Rozhodčí: Grech, Micka – Kotlík, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 1:2, 1:3.
Král (Vopravil) – Havlín, Šedivý, Štibingr, Kunst, Kovář, Aubrecht, Hampl – Rychlovský, D. Špaček, Průžek – Pabiška, Čederle, Jiruš – A. Dlouhý, Měchura, Wiencek – Gajda, Jansa, Hujer.
Altrichter (Peksa) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Bernovský, Baláž, Moučka – Krejčiřík, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Altrichter – Horký, J. Kučera, Danielčák – Kaplan.

První třetina nepřinesla žádného gólového střelce, ale oba týmy měly velké šance. Hned v úvodu se ocitl v dobré příležitosti Tadeáš Jaroš, avšak nedokázal zakončit. V osmé minutě našel Altrichter volného Krále před brankou domácích. Souboj dvou Králů ale vyšel lépe pro benáteckého brankáře a domácí si mohli oddechnout. Asi největší příležitost Benátek přišla v jejich oslabení, kdy šumperský gólman špatně rozehrál a naservíroval puk protihráčům. Naštěstí pro Draky s ním nenaložili dobře a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé části vletěly Benátky s mnohem větší vervou než do první třetiny a na ledě to šlo vidět. Pět minut po startu periody zvonila tyč a o minutu později už se domácí radovali. V přesilové hře dostal na levý kruh kotouč Vojtěch Jiruš, který jedovatou střelou ze zápěstí otevřel skóre zápasu. Tady ovšem tlak domácích skončil a v další minutě přišlo vyrovnání po neskutečně přesné ráně Ondřeje Ševčíka. Na konci třetiny hrál přesilovou hru Šumperk. Okamžitě po vhazování vystřelil Jan Milfait puk na Daniela Krále, ten pouze vyrazil puk před sebe a Tadeáš Jaroš se jako první zorientoval a navýšil vedení Draků.

Úkol do třetího dějství zněl pro domácí jasně. Vyrovnat a poté si vzít vedení na svou stranu. Ze začátku to tak i vypadalo. Nejprve zamkli Draky v jejich pásmu a tam je dlouho dusili. Branka z toho ale nepadla. Benátky se pokoušely vyvinout tlak, ovšem ve čtyřicáté osmé minutě obránci špatně rozehráli a Petr Kratochvíl najel sám na brankáře a zasunul mu puk mezi betony. Šumperk si své vedení díky skvělé práci Martina Altrichtera v brance pohlídal a po sérii devíti porážek zvítězil.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): S jedním vstřeleným gólem v domácím prostředí nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Dnes jsme selhali v koncovce, i když jsme byli centimetry od brankové čáry, tak jsme nebyli dostatečně důrazní v předbrankovém prostoru. Ani v dlouhé power play jsme nedokázali skórovat. Ztracené body musíme získat v dalších zápasech.

Martin Altrichter – asistent trenéra (DRACI PARS ŠUMPERK): Dnes to byl vydřený týmový výkon. Hokej je hra chyb. Opět jsme jich pár udělali, naštěstí je soupeř nepotrestal. Myslím si, že jsme měli vyhrát už v Kadani. S Prostějovem nám uletělo oslabení, na kterém jsme zapracovali. Teď jsme ale systém dodržovali dobře. Benátky měly problém přejít střední pásmo, protože jsme ho zavřeli. Snažili jsme se hrát jednoduše. A to je hra, která nám vyšla a na které chceme stavět.