Kladenský stadion poprvé sledoval své muže, draci po statečném boji popraveni Rytíři

Martin Schwarz, středa 12.11.2014
Mohl mít Šumperk ještě těžší úlohu? Draci zajížděli k dalšímu kolu první hokejové ligy na kluziště Kladna, Rytíři proti Salithu sehráli vůbec první domácí zápas sezóny. Novotou zářící svatostánek Středočechů viděl hned tři góly během zahajovací třetiny. Dva z nich vsítili v rychlém časovém sledu Kladenští, ze strany Šumperka kontroval JAN BERGER. Spoustu dobrých možností bylo k vidění i ve druhé periodě, jenže nikdo nerozvlnil síťku za gólmany. Takže se čekalo na třetí část. Čekání na další trefu ukončili domácí, ti skórovali v závěrečných dvaceti minutách dvakrát a nakonec vítězí 4:1. Draci ale dlouho s favoritem drželi krok.
24.kolo středa 12.11.2014
Rytíři Kladno - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Eberle (Pitule), 7. Horna (Stach, Lukáč), 54. Stach (Hlaváč, Horna), 57. Rudovský (Eberle) – 7. Berger (Velecký). Rozhodčí: Grech – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3650. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Chábera – Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Kužel, Gutwald – Hlaváč, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Tenkrát – Rudovský, Pitule, Eberle – Strnad, Švaňhal, Redlich
Koutský – Drtil, Holík, Gewiese, Sedlák, Piegl, Slavík – Velecký, Berger, Vávra – Žálčík, Moskal, Staněk – Vrdlovec, Plášek, Brunec – Cink, Vachutka, Haas – Kužílek.

Šumperk zavítal do středních Čech posílen předchozím domácím vítězstvím nad silnými Piráty z Chomutova. Radek Kučera a Jaromír Jindřich toužili, aby jejich svěřenci prodloužili aktuální kratší šňůru úspěchů na tři duely. Rytíři Kladno však právě během středečního podvečera sehráli vůbec prvotní střetnutí na svém ledě, co se týče aktuálně hrané sezóny. Rekonstrukce jejich zimního stadionu dovolila bělomodrým vyrukovat mezi mantinely právě až 12. listopadu.

Zaplněný kladenský zimáček netrpělivě čekal na to, až poprvé uvidí nejen své oblíbence v útrobách domácí haly, ale také vychutná atmosféru prvoligového klání. Historicky premiérový výlet Salithu Šumperk na Kladno započali lépe hokejisté s rytířem na prsou. Běžela 5. minuta a Jan EBERLE rozjásal většinu přítomných na tribunách, když nedal Vladislavu Koutskému moc šancí – 1:0. Neuběhly ani další dvě minuty a náskok domácích byl rozmnožen na dvoubrankový, Tomáš HORNA vypálil v prostoru z mezikruží. Ačkoli brankář draků zkusil skluz po puku, neuspěl – 2:0.

Jenže rozhodčí nepískl do píšťalky pouze dalších přesně třicet vteřin hrací doby. Severomoravané chtěli předvést, že se nenechají jen tak zaskočit. Jan BERGER vybruslil od mantinelu, našel si prostor ke střele na kruhu a snížil rozdíl ve výsledku zpátky na jednobrankový – 2:1. Pasáž na začátku úvodní dvacetiminutovky přinesla všechny góly za několik vteřin. Ani dvě vyloučení draků, jež museli odpykat Tomáš Drtil s Jakubem Slavíkem, už příležitost ke skórování nepřivanula.

Hned na startu druhých dvaceti minut si, bohužel pro draky, vysloužil trest za zdržování hry Vladislav Koutský, který vyhodil puk do ochranné sítě. Ve 30. minutě dostal možnost odskočit zpátky do trháku dvou gólů Jan Rudovský. Jenže za už překonaného strážce šumperské svatyně nedokázal kus černé gumy propasírovat. Když potom Šumperk nezužitkoval ani necelé dvě minuty dlouhou početní výhodu pět na tři, odcházelo se do kabin za stejného stavu, jako svítil na výsledkové tabuli po první část – 2:1 pro Kladno.

Draci vstoupili do třetí třetiny s cílem vyrovnat skóre. Dostávali se do zakončení a kombinovali kolem Cháberova zařízení. Paradoxně ale největší šanci od začátku poslední periody vytvořili Kladenští, jež pouze těsně nepřelstili Koutského. Gól přeci jen přišel, na sklonku 54. minuty zápasu, ze své druhé velké šance během několika chvil, profitoval David STACH. Ten nikým nebráněn získal zpět náskok dvou branek pro Středočechy – 3:1. Šumperský odpor potom úplně zlomil Jan RUDOVSKÝ, zakončující ke vzdálenější tyči, překonal gólmana v modrožlutém trikotu počtvrté. Domácí již neměli problémy s ubráněním vytvořeného náskoku. Kladno bere z prvního domácího zápasu ročníku tři body a draci rozhodně neodjížděli s ostudou.