Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí - Šumperk vypráskal Velkou Bíteš

Jaroslav Svoboda, středa 13.9.2006
Problémy s nehodou na dálnici zdržely hokejisty Velké Bíteše před úvodním kolem letošního ročníku druhé ligy a byl to jen začátek mizerného dne celého mužstva. Šumperk smetl soupeře již v první třetině a šesti góly rozhodl zápas. Hattrickem se blýskl Martin Stejskal, desátý gól Draků vstřelil Radek Fischer a tak se může těšit na tučné zápisné. Ve výborně kulise hrané utkání skončilo jasnou a zaslouženou exhibicí domácích a konečnou výhrou 11:0.
1.kolo středa 13.9.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Spartak Velká Bíteš
11:0
(6:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1:04 Ohnutek (Stejskal), 11:41 Stejskal (Novosad), 12:41 Osina (Holík, Ondráček), 14:58 Antonovič (Ondráček, Dostál), 16:06 Ohnutek (Novosad, Stejskal), 18:01 Stejskal (Novosad, Ohnutek), 21:44 Stejskal (Osina), 31:14 Dostál (Čížek), 45:34 Dostál (Jurča, Ondráček), 48:10 Fischer, 55:06 Čížek (Dostál, Antonovič). Rozhodčí: Petr Malíř - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 6:8, navíc Kališ 2x 10 minut nesportovní chování. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:0, 11:0.
Tihlář (41. Nimmerrichter) - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Čížek - Vychodil, Budina, Jurča, Fischer
Chadim (16:06-20:00 Štábl), Prkna, Sechovec, Heča, Bačák, Šerý, Úlehla - Konečný, Pospíšil, Kozlík - Cakl, Drda, Zábojník - Veselý, Tůma, Foltýn - Hruška

Mohl si dnes hokejový Šumperk přát krásnější večer než byl? Jen stěží. Rozpaky nad opožděným příjezdem soupeře, který se zdržel na dálnici zásluhou nehody u Brna, byly zažehnány již po 64 vteřinách hry. Draci rozjeli koncert, který se zastavil až na čísle 11.

Natěšení fanoušci dostali dáreček na usmířenou již v úvodu utkání. Martin Stejskal přihrál Ohnutkovi a ten otevřel skóre zápasu. Nikdo nemohl tušit, že David Ohnutek zaznamenal první vítěznou branku utkání v letošní sezoně. Co se dělo v následujících minutách připomínalo krásný sen a návrat do let minulých. Draci nejprve přestáli oslabení dvou mužů v poli a následně tvrdě zaútočili. Novosad namazal Stejskalovi a ten se nemýlil. Přesně o minutu později zužitkoval přesilovku domácí obránce Osina, kterému byla připsána kuriózní branka. Šumperský zadák přihrával do prostoru levého křídla, jenže vracející se Prkna holí zasunul puk za šokovaného Chadima. Zcela rozhozený soupeř najednou nevěděl co hrát, jen čelil náletům soupeřových útočníků. Bíteš měla problém přejít červenou čáru a domácí sázeli další branky do soupeřovy svatyně. V 15. minutě úřadoval útok Radima Antonoviče a právě centr formace vstřelil čtvrtou branku zápasu. Fanoušci rázem začali hnát Draky za dvojciferným vítězstvím. Ještě do konce první části hry dovedl Draky na půl cesty za "desítkou" Ohnutek, který v čase 16:06 vstřelil další gól. Tím také vyhnal Chadima z branky. Jenže Štábl čisté konto dlouho neudržel. Potrestat Prknův faul se podařilo Stejskalovi, který vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Od druhé třetiny pak domácí již mírně polevili v herní aktivitě, přesto byli pány na ledě a hrou se vyloženě bavili. A pobavit diváky se jim povedlo již ve druhé minutě třetiny. Zdeněk Novosad uvolnil chytrou přihrávkou Stejskala a ten završil svůj hattrick. Čekání na další gól se prozpěvujícím fanouškům protáhlo až na deset minut. Osvědčená spolupráce nesoucí autogram dua Čížek - Dostál nesla své ovoce a Petr Dostál přidal osmý gól rozhodnutého utkání. Draci ještě několikrát do konce třetiny zabrali, ale branky se nedočkali. Naopak přišlo oslabení. Hlavní rozhodčí přehlédl zásah holí od obličeje Oldřicha Kališe a ten se jal vysvětlit rozhodčímu, že je něco v nepořádku. Sudí argumenty uznal a Kališe za přílišné protesty poslal do kabin za trest 2 x 10 minut.

Šumperské "hračičky" bavili diváky i v poslední třetině a hlavně jim darovali kýženou desítku. Další nedisciplinovanost soupeře potrestal sekundu před návratem vyloučeného Hrušky na led Dostál a diváci všem jasně dali najevo, že už chybí pouze jediný gól. Autorem desáté branky utkání a Draků zároveň se stal Radek Fischer, který do zápasu naskočil během průběhu. Elegantně si vybruslil před branku a pod Chadimem zasunul puk do sítě. Oslavy propukly naplno a třešničku na dortu ještě přinesla branka Radka Čížka z 56. minuty.

Draci zvládli vstup do sezóny na jedničku a svého soka v dlouho očekávaném duelu doslova vymazali z ledové plochy. V dalším zápase ovšem Šumperk zavítá na půdu Nového Jičína a bude se muset bezesporu podstatně více nadřít, jestliže bude chtít dovést vítězství.

Zbývající výsledky prvního kola:
Velké Meziříčí - Technika Brno 3:3, Hodonín - Blansko 1:0 prodl., Kroměříž - Nový Jičín 1:4, Valašské Meziříčí - Orlová 0:5 a Šternberk - Přerov 0:3