Kanonáda se nekonala, Kučera trefil tři body jedinou brankou utkání

Jaroslav Svoboda, sobota 14.10.2006
Radkové Kučera a Tihlář dnes byli nejdůležitějšími články v cestě za ziskem povinných třech bodů na ledě poslední Kroměříže. Jenže Draci se na body opět natrápili, domácí vůbec nepůsobili ustrašeně, naopak několikrát nebezpečně zatápěli před Tihlářem. O vítězství Draků rozhodl Kučera, který z prostoru před Valou protlačil kotouč za záda výtečného brankáře domácích. Hosté v závěru výhru uhájili a Radek Tihlář si připsal první čisté konto v letošní sezóně.
10.kolo sobota 14.10.2006
HK VTJ Kroměříž - DRACI PARS ŠUMPERK
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 33:25 Kučera (Kočara). Rozhodčí: Kočí - Tuizal, Ondra. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 204 (40 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:0, 0:1.
Vala - Blažek, Bahula, Peterka, Murín, Březík, Vybíral, Motal, Pšeja, Přikryl, Marek, Ševčík, Hladký, Šimek, Vaněček, Gajdošík
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Čížek

Po jedenácti brankovém přídělu Valašskému Meziříčí zajížděli šumperští hokejisté k sobotní předehrávce druhé hokejové ligy do Kroměříže. Poslední tým tabulky moc šancí na úspěch nedostával, přesto se nakonec ukázal jako kvalitní soupeř, který favorizované hosty dokonale prověřil.

V komorní atmosféře zimního stadiónu v Kroměříži, kde se v první třetině starali o atmosféru jen hostující fanoušci, se hned ve čtvrté minutě snažil otevřít skóre Ondráček, jenže sám před Valou trefil pouze domácího brankáře. Kroměříž se osmělila poprvé v sedmé minutě, to se ke střele dostal Motal, ale Tihláře nepřekonal. Oba týmy nabízely v první třetině sice poměrně rychlý hokej, ale bez vyložených šancí. Ve dvanácté minutě dostali domácí možnost přesilové hry 5 na 3 dlouhé plných 79 vteřin, ale nic kloudného v útočném pásmu nevymysleli. Ani do konce první dvacetiminutovky se hosté ani domácí střelecky neprosadili, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina se nesla v duchu častých přesilových her domácího týmu, jenže Draci se srdnatě bránili a až na několik výjimek k ničemu domácí nepustili. Přesto měli hokejisté Kroměříže několik příležitostí, většinou však puk těsně minul Tihlářovu branku. Stejně tak dopadly ojedinělé šance Draků. Až do 34. minuty, kdy Kočara sám před Valou nedal, ovšem kotouč, který skončil za brankou, poslal ihned zpět před domácí brankoviště. Radek Kučera si s ním poradil jak nejlépe mohl a z první prostřelil výtečného Valu a rozhodl utkání. Další příležitosti si oba týmy nechaly až do samotného závěru třetiny. Nejprve již ležící Vala fantasticky zlikvidoval obrovskou šanci Draků, když vykopnutím betonu vyrazil do prázdné branky mířící kotouč. Na druhé straně pak musel zasahovat Tihlář a dvakrát pokryl domácí pokusy z bezprostřední vzdálenosti. Tečku za druhou třetinou však učinili hosté. Radim Antonovič obkroužil s kotoučem na holi kroměřížskou branku a střelou na bližší tyč se pokusil zvýšit vedení Draků, jenže Vala opět výtečně kryl a schoval puk do lapačky.

Rozhodnutí měla přinést třetí třetina a do ní vstoupili lépe domácí. Vytvořili si tlak a zrovna jako poslední tým tabulky nepůsobili. Naopak. Tihlář musel několikrát zasahovat a hosté stáli více a více hrozbě vyrovnání. Největší vítr v obraně domácích pak dělala hlavně dvojice Kočara - Martinka, jenže defenzíva Kroměříže v čele s jistým Valou odolávala. S postupem času začali domácí výrazně vytahovat forčeking a v poslední desetiminutovce atakovali Hanáci již ve dvou, což jim neslo viditelné výhody. Rozehrávka Draků v těchto chvílích vázla a domácí hrozili. Šumperk v těchto chvílích držel nad vodou Tihlář a čas domácím přitom neúprosně utíkal. V čase 58:25 přišli domácí o možnost power-play. David Březík zastavil unikajícího Stejskala jen díky faulu a Kroměříž musela do čtyř. Poměr sil se vyrovnal 15 vteřin před koncem zápasu po nedovoleném zákroku Kališe, jenže Šumperk již závěrečnému náporu Hanáků odolal.

Poslední celek tabulky nadělal šumperským hokejistům více starostí než se původně čekalo, přesto Draci vezou z Hané další tříbodový zisk. Celé kolo se dohrává čtyřmi zápasy v neděli, přičemž vedoucí Hodonín doma hostí Orlovou, která jako jediná dokázala v dosavadním průběhu ligy Draky porazit.