Jedenáct a dost! DRACI SRAZILI LÍDRA LIGY PŮLTUCTEM BRANEK!

Jaroslav Svoboda, středa 2.12.2015
Kdo by to byl po první třetině řekl. Jihlava v Šumperku dokazovala svou kvalitu, a když po dvaceti minutách vedla 2:1, měla dobře nakročena za dvanáctým vítězstvím v řadě. Draci se ale favoritovi vzepřeli, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2, ve třetí pak Šumperk odehrál strhující třetinu korunovanou vítězstvím 6:2! Dvěma góly se v utkání blýskl Jan Milfait, jistý výkon rostoucí zákrok od zákroku předvedl Daniel Zelenka. Draci po vítězství 6:2 sklidili aplaus tribun a hlavně znovu opustili poslední místo tabulky. V sobotu 5. 12. na Šumperk čeká znovu v domácím prostředí Havířov.
29.kolo středa 2.12.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
6:2
(1:2, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Milfait (Vrdlovec, Drtil), 30. Holík (Vrdlovec, Fořt), 42. Půhoný (Zdráhal, Kaut), 44. Šimun (Drtil, Brunec), 48. Fořt (Vrdlovec, Milfait), 55. Milfait (Fořt) - 9. Seman (Diviš, Gríger), 19. Skořepa (Jergl, Štebih). Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1110. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
Zelenka – Gewiese, Holík, Zdráhal, Havlík, Puzič, Drtil, Bažant, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Ostřanský – Šimun, Brunec – Šebek, Hroch
Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Harkabus – Malec, Flek, Anděl

O tom, kdo bude v souboji 29. kola favoritem, bylo jasno. Jihlava měla v nohou jedenáct výher v řadě, za to Šumperk se v minulých dnech teprve odpoutal z posledního místa. A v Mostě na něj zase spadli.

První třetina nenabídla žádné ofenzivní hody, oba celky se snažily poctivě bránit. Jihlava také potvrzovala tým s výbornou obranou, ale v 7. minutě Dukla v oslabení inkasovala. Nádhernou kombinaci šumperských hráčů zakončoval po Vrdlovcově přihrávce do prázdné branky Jan MILFAIT. Hned po inkasované brance se ale Jihlava pustila do útoku a velmi brzo vyrovanala.

Před Zelenkou zůstal zcela volný Filip SEMAN, který dostal bleskovou přihrávku od Diviše, v koncovce nic neuspěchal a Zelenkovi nedal šanci. Ve 13. minutě měl obrovskou šanci Kaut, který ujížděl sám na Jakuba Škarka, ten ale domácího forvarda vychytal.

Domácí si pak vybrali v úvodní třetině ještě jednu slabší chvilku, kterou lídr tabulky potrestal. Po ose Štebih - Jergl doputoval puk až k Josefu SKOŘEPOVI, který si to z levého křídla namířil přímo k brance. Vstříc se mu vydal Zelenka, dostal se však do kontaktu se spoluhráčem, čehož Skořepa využil, obkroužil branku a střelou do prázdné klece poslal Duklu do vedení.

Výborný vstup do druhé třetiny měli domácí, ale Škarek střely Puziče, Kauta či Holíka vykryl. Vytažené napadání rozehrávky Jihlavy hostům začalo dělat problémy, zatímco v první třetině těžila Dukla z volnějšího prostoru kolem červené čáry.

Během chvíle musel dvakrát na trestnou i Grebeňjuk a ten druhý faul potrestal Aleš HOLÍK dělovkou od modré již po devíti vteřinách. Znovu pak Jihlava po inkasované brance zvedla obrátky a Seman s Důrasem v rychlém sledu zkoušeli překonat Zelenku, ten ale již zavřel bránu ke své kleci.

O osudu zápasu pak rozhodla poslední třetina, ta vyšla domácím náramně. A hlavně její úvod. Již po minutě a půl si vyjel Jiří PŮHONÝ s pukem až k modré čáře a když spatřil, že Škarek nic nevidí, tak mu poslal kotouč k tyči. Domácí fanoušci ještě neutichli v oslavách a draci přidali čtvrtou trefu. Trio Tomáš Brunec - Tomáš Drtil - Eduard ŠIMUN předvedli ukázkově sehraný brejk třech na jednoho a slovenský útočník nedal Škarkovi nejmenší šanci.

Hosté se pak snažili stupňovat tlak a více zatápět Zelenkovi, jenže draci rozjetí a v laufu dávali vše, na co sáhli. Ve 48. minutě přidal pátou ránu Dukle do vazu Tomáš FOŘT, který znovu těžil z perfektní přihrávku, kteru mu Vrdlovec poslal zpoza branky.

Jihlava pak marně hledala ztracený rytmus a nedařilo se Dukle ani ve chvíli, kdy byl na trestné lavici Tomáš Prokop. Další přesilovka, při vyloučení Holíka, ale dopadla pro Jihlavu ještě hůř. V oslabení ujela dvojice Fořt - Milfait, prvně jmenovaný na sebe stáhl jediného bránícího hráče, v otočce zadovkou našel Jana MILFAITA, který se podíval kam a pak poslal Škarkovi puk do sítě.

Poslední minuty zápasu si již Šumperk jednoduše pohlídal, když při každé příležitosti dokázal posílat kotouče za modrou čáru. Šumperk tak, vzhledem k tomu, že Přerov přehrál Most, znovu odpoutal ze čtrnácté pozice, Jihlava pak i přes prohru po jedenácti výhrách v řadě zůstává lídrem WSM ligy.

Milan Mazanec (Salith Šumperk): Musím smeknout před celým týmem. Dnes to bylo odbojované a obětavé vítězství. Snažíme se s týmem pracovat na tom, abychom dostávali co nejméně branek. O tom, že nastoupí Daniel Zelenka, jsem měl jasno hned po zápase v Mostě. Skončila série, tak jsem to změnil. A dnes odchytal zápas skvěle, řekl si o místo i pro další zápas.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Musím soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství. My jsme odehráli dobře první třetinu, měli jsme šance. Pak jsme ale nezvládli druhou třetinu a domácí pak ucítili šanci. V posledních zápasech Šumperk měl výsledky, dnes to potvrdil.