Jeden gól nestačil, Drakům není Dukla souzena

Kateřina Glogarová, Michal Krobot, sobota 24.9.2022
V rámci 4. kola Chance ligy přivítali Draci na svém ledě jihlavskou Duklu, která byla gólově aktivnější a připsala si na své konto svou první výhru v sezóně. Šumperk nezačal utkání vůbec špatně, vytvořil si několik šancí, ale byla to právě Dukla, která dokázala své šance proměňovat a úvodní třetinu vyhrála 0:2. Ve druhé periodě navíc přidala ještě jednu branku z přesilovky a Draci tak vstupovali do poslední části hry s tříbrankovým mankem. O zdramatizování zápasu se postaral jediným gólem na domácí straně Jiří Průžek, který snižoval na 1:3. Svěřenci Lukáše Majera poté měli ještě několik šancí ke zdramatizování utkání. Poslední slovo ale měli hosté, kdy Otakar Šik upravil skóre na konečných 1:4.
4.kolo sobota 24.9.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 48. Průžek (Kohút, Rutar) – 5. Miškář (Beránek, Šik), 14. Pořízek (Seman, Handl), 26. Handl (Kowalczyk), 54. Šik (Bilčík). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 705. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Jelínek, Bartoš, Žálčík – Průžek, Kohút, Vachutka – Svoboda M., Šuhaj, Bernat – Křemen, Čermák, Jouza.
Beran – Bilčík, A. Dvořák, Dundáček, F. Kočí, M. Jáchym, Kowalczyk, Haman – Čachotský, Skořepa, Harkabus – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Mácha – Handl, Seman, Pořízek.

První minuty utkání vypadaly na opatrnou partii. Hra měla sice spád a bruslilo se ze strany na stranu, ale na brankáře velké ohrožení nečekalo. Po bezchybné souhře Dukly v páté minutě se ovšem průběh utkání začal měnit. Útočná osa Šik – Beránek - Miškář předvedla chirurgicky přesnou akci a odšpuntovala celý zápas. Po hostech se do šancí dostali také Draci, jenže v koncovce pokaždé chybělo pár centimetrů a Adam Beran tak v jihlavské bráně neinkasoval. Největší šanci domácích měl Šimon Jelínek, který se dostal do samostatného úniku, ale střelou mezi betony lízl pouze tyč. Následně se do šance ve slotu dostal Radek Pořízek a zvýšil stav utkání na 2:0.

Druhé dějství bylo pro Šumperk velmi přísné. Po několika střídáních totiž navýšil brankový rozdíl mezi oběma týmy Tobiáš Handl a svěřenci Lukáše Majera před sebou měli tří gólovou propast. Draci se ale nezalekli a o to víc začali bojovat. Daniel Jouza našel volný kotouč po zákroku brankáře a poslal ho za brankovou čáru, bohužel pro domácí se situace odehrála až po odpískání. Poté skóroval Lukáš Žálčík, jenže těsně před tím do brány vletěli najíždějící hráči a branku vykolejili. Ve Škoda aréně tak nastala sporná situace. Rozhodčí se dlouho radili, nakonec ovšem rozhodli ve prospěch jihlavské Dukly a domácí hráči odjížděli do kabiny s prázdnou.

Poslední perioda byla z pohledu Draků nejlepší. První velkou šanci si v oslabení připsal Vachutka s Kohútem, ale na Berana si nepřišli. Další výpad slovenského útočníka už byl ale úspěšnější. Muž s číslem sedmašedesát poslal puk do předbrankového prostoru, kde ho jako první našel Jiří Průžek. Tentokrát už byl kotouč v brance podle pravidel a domácí fanoušci mohli oprávněně zvedat ruce nad hlavu. I přes vytvořený tlak už se ale šumperským hráčům skórovat nepovedlo. Poslední slovo si vzal Otakar Šik, který definitivně zlomil dračí naděje k vyrovnání. Dobrými zákroky se po celý zápas prezentoval Petr Hamalčík, v některých situacích byl ovšem bezmocný.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Jednoznačně jsme dnes měli potvrdit minulý zápas se Sokolovem jakýmkoliv bodovým ziskem. Myslím si, že začátek zápasu jsme měli dobrý. Prvních pět šest minut bylo z naší strany výborných. Byli jsme aktivní, dostávali jsme se do forčekingu a měli jsme šance. Bohužel Jihlava dnes byla efektivnější, důraznější v koncovce a dělala vše správně v útočném pásmu. To nás potom srazilo. Ve třetí třetině jsme se nějakým způsobem do toho dostávali a zvedali jsme se. Dali jsme gól na 1:3, ale místo toho, abychom se dotáhli na 2:3 a dostali jsme se do tlaku, tak jsme inkasovali úplně jednoduchý gól. Nemůžeme se vymlouvat na těžký los nebo na těžké soupeře. Nás zajímá jak tým pracuje celých šedesát minut a dnes tam z naší strany byly hrozné výkyvy. Dnes jsme zkrátka neudrželi výkon a tempo.“

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Vzhledem k tomu, jak jsme do soutěže vstoupili, kdy jsme ze tří zápasů získali pouhé dva body, jsme do Šumperku přijeli s tím, že musíme za každou cenu získat tři body. To se nám povedlo, ikdyž samozřejmě tyto zápasy nejsou nikdy jednoduché. Šumperk má šikovné a přímočaré hráče. Jejich přechod z obrany do útoky nám dělal docela problém, takže se dostali do spousty přečíslení. Jenom díky gólmanovi Beranovi to dopadlo tak, jak to dopadlo. Podržel nás ve spoustě šancí. Jak jsme dnes říkali, chceme tři body a je úplně jedno, jak to bude vypadat. Neříkám, že jsme hráli špatně, ale těch děr jsme měli dozadu opravdu hodně, takže díky gólmanovi jsme se pořád drželi ve vedení. Nicméně i dopředu byly krásné akce. Za tři body jsme samozřejmě velmi rádi."